Meironiškiečiai rudens darbų pabaigtuves šventė visą „nedėlią“

 Meironiškiečiai rudens darbų pabaigtuves šventė visą „nedėlią“

Meironiškiečiai, vykdydami projektą, labai susidraugavo su truskaviečiais. O visus suartino ne kas kita, kaip gardus tradicinis lietuviškas maistas./Dimitrijaus Kuprijanovo ir R. Tamošaitienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Darbštūs, kūrybingi, draugiški ir išradingi tolimojo Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Meironiškių kaimo gyventojai po rudens darbų susirinko švęsti, ir šventė ne vieną ir ne dvi dienas, o visą savaitę. Šventė ir vaikai, ir tėvai, ir kaimo senoliai. Veiklų netrūko niekam, o tai rodo, kad ir mažame miestelyje yra žmonių, kurie rūpinasi krašto kultūra ir visuomeniniu gyvenimu.

Pabaigtuvės

Praėjusią savaitę, penktadienio vakarą kaime vyko baigiamasis projekto renginys – „Mykolinių kapelmošiaus“ šventė, kurios metu buvo pristatyta visa kaimo žmonių veikla, apdovanotos šeimininkių varžytuvių-ragautuvių dalyvės, padėkota visiems, kas prisidėjo prie šventės organizavimo.

„Įgyvendinant projektą „Rudens darbų pabaigtuvių nedėlia“, kurį finansavo Kėdainių rajono savivaldybė, kaip ir įsipareigojome švęsti „nedėlią“, t. y., visą savaitę. Tai tiek iš šventėme, nes veiklų ir užimtumo buvo tikrai visai savaitei.

Šiuo projektu siekėme įvairiomis kultūrinėmis priemonėmis įtraukti vietos bendruomenę į kūrybiškas veiklas, kurios suteikė galimybę įvairinti čia gyvenančių žmonių laisvalaikio praleidimo formas.

Teikiant pirmenybę vietos tradicijoms ir papročiams, susijusioms su rudens darbų pabaigtuvėmis, į įdomias veiklas įtraukiant įvairaus amžiaus žmonės“, – pasakojo šventės organizatorė ir Meironiškių kaimo šviesulys Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovė  Rita Tamošaitienė.

Šventės organizatorė ir Meironiškio kaimo šviesulys Krakių kultūros centro Meironiškių skyriaus vadovė Rita Tamošaitienė.

Vyko į Truskavą

Meironiškiečiai, vykdydami projektą, labai susidraugavo su truskaviečiais.  O visus suartino ne kas kita, o gardus tradicinis lietuviškas maistas.

„Pirmoji šio projekto veikla buvo išvyka į Truskavos bendruomenės centrą, kur dalyvavome aukštaitiško kulinarinio paveldo – virtinių virimo – edukacijoje.

Truskaviečiai garsėja savo virtiniais iš razavų miltų, todėl džiugu, kad projekto dėka turėjome galimybę ne tik jų paragauti, bet ir išmokti juos gaminti, t. y., ir tešlą minkyti, ir kočioti, ir taisyklingai juos užraityti.

Bet smagiausia, kad šioje edukacijoje dalyvavusios moterys taip užsikrėtė virtinių gaminimu, kad grįžusios prigamino bei privirė jų ir šeimininkių varžytuvėms-ragautuvėms, kurios vyko „Mykolinių kapelmošiaus“ šventės metu“, – šypsojosi R. Tamošaitienė.

Praėjusią savaitę, penktadienio vakarą kaime vyko baigiamasis projekto renginys – „Mykolinių kapelmošiaus“ šventė, kurios metu pristatyta visa kaimo žmonių veikla, apdovanotos šeimininkių varžytuvių-ragautuvių dalyvės, padėkota visiems, kas prisidėjo prie šventės organizavimo.

Aut. past.

Su arkliu po kaimą

Mažiesiems meironiškiečiams šis ruduo įsimins dar labai ilgai, mat vaikai galėjo pavažinėti arklio traukiamu vežimu.

Miesto vaikams, ko gero, ši pramoga yra svetima, jie šį malonumą gali patirti nebent liaudies buities muziejuose.

„Surengėme nuotaikingą popietę vaikams „Arklys ne tik darbui“, kurioje ne tik sužinojome daug įdomybių apie arklius, ragavome gardžią košę, bet ir važinėjomės visi po kaimą arklio traukiamu vežimu. Ši pramoga vaikams labai patiko“, – pasakojo Meironiškių skyriaus vadovė.

Darbų „nuobaigų“ vainiką iš rugių varpų ir augalų su floriste Sondra Žalakevičiene pynė ir Meironiškio kaimo gyventojai.

Pynė vainiką

Anksčiau po rudens darbų pabaigtuvių kaime žmonės švęsdavo. Buvo samdomi talkininkai, kurie pindavo rudens darbų „nuobaigų“ vainiką iš rugių varpų ir augalų, kurį įteikdavo šeimininkei, kaip darbų pabaigtuvių simbolį.

 Tokį vainiką su floriste Sondra Žalakevičiene pynė ir Meironiškių kaimo gyventojai.

„Dėkoju, tiems, kurie nepagailėjo ir pasidalino su mumis rudens sodo, daržo gėrybėmis bei augalais iš savo darželių.

Na, didelės parodos iš jų gal ir nepavyko padaryti, bet tikrai pavyko iš jų gražiai papuošti vietą, kurioje vyko baigiamasis projekto „ Rudens darbų pabaigtuvių nedėlia“ renginys“, – dėkojo renginio organizatorė.

Mažiesiems meironiškiečiams šis ruduo įsimins dar labai ilgai, mat vaikai galėjo pavažinėti arklio traukiamu vežimu./Dimitrijaus Kuprijanovo ir R. Tamošaitienės nuotr.

Septyni armonikieriai

Šventiniame „Mykolinių kapelmošiaus“ koncerte dalyvavo kapelos iš Kėdainių, Panevėžio, Jurbarko rajonų ir net 7 armonikieriai.

Pagrindinis koncerto akcentas – armonikierių varžytuvės, kurių metu buvo bandoma išsiaiškinti kuris armonikierius savo grojimu pelnys daugiausia žiūrovų simpatijų.

„Šia veikla mes siekiame ne tik pasiklausyti armonikos garsų, bet ir atkreipti dėmesį į vis mažėjančias armonikierių gretas.

Smagu, kad šiose varžytuvėse dalyvavo net du šaunūs armonikieriai ir Krakių seniūnijos – krakiškis Robertas Dubinka ir meironiškietis Algimantas Kriaučiūnas“, – pasidžiaugė R. Tamošaitienė.

Negailėjo gerų žodžių

Pagrindinis koncerto akcentas – armonikierių varžytuvės, kurių metu buvo bandoma išsiaiškinti, kuris armonikierius savo grojimu pelnys daugiausia žiūrovų simpatijų.

Meironiškiečius savo apsilankymu pagerbė ir gerų žodžių jiems negailėjo Seimo narys Viktoras Fiodorovas su žmona tarybos nare Indre, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Svečiai dėkojo Meironiškių gyventojams už svetingumą ir gerą nuotaiką, o R. Tamošaitienei ir Genovaitei Kriaučiūnienei – už gražius ir prasmingus darbus kaimo žmonių labui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content