Medžiotojai rengia specialias vilkų medžiokles

 Medžiotojai rengia specialias vilkų medžiokles

Dotnuvos seniūnijos Vincgalių kaimą ir toliau baugina vilkai: sudraskytas dar vienas šuo. Tai – jau antras vilkų išpuolis prieš naminius gyvūnus šio kaimo apylinkėse per keletą savaičių. Medžiotojai po antrojo šunelio sudraskymo ėmėsi rimtai ginkluotis ir surengė pirmą specialiąją vilkų medžioklę. Tiesa, nors jiems vilką ir pavyko pamatyti, tačiau nušauti – ne. Vilkų baiminasi ne tik kaimo, bet ir visos Dotnuvos seniūnijos gyventojai. Medžiotojai sako, kad vilkai kuo toliau, tuo labiau praranda jiems įgimtą baimės jausmą.

Problema rimta

„Kėdainiuose vilkai jau tampa rimta problema. Jie praranda įgimtą baimės jausmą. Jie pasidaro kaip klaidžiojantys, valkataujantys plėšrūnai. Kiekvienas medžiotojas žino, jog vilkas labai atsargus gyvūnas ir jį ne tik sumedžioti, bet net ir pamatyti yra sunku.

Pastaruoju metu pastebima tendencija, kad vilkai braunasi į žmonių sodybas, ir puola ne tik gyvulius, bet ir prie būdos pririštus šunis. Jie juos ne tik puola, bet sudrasko ir suėda. To iki šiol nebūdavo. Vilkai eina artyn žmonių sodybų link. Per keletą savaičių sudraskyti net keli šunys – tai mums, medžiotojams, kelia labai rimtą nerimą, todėl organizavome specialią medžioklę, per kurią gaudėme būtent vilkus“, – sakė Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, ilgametis medžiotojas Lionius Stanevičius.2. Aplink būdą pilna kraujo, mėtosi šunelio kailis, kruvinas ir sudraskytas pavadėlis – tokį kraupų vaizdą išvydo Dotnuvos seniūnijos Vincgalių kaimo gyventoja./ KKTV stop kadras

Tikrai vilkai

Jis teigė, jog medžiotojai dar abejojo, ar šunis tikrai sudraskė ir suėdė vilkai, tačiau nuvykę į vietą pagal visus požymius nustatė, kad tai tikrai vilkų darbas.

„Pagal papjovimą, pagal pėdsakus nustatėme, kad tai tikrai vilkai. Tai tikrai nėra kažkokių sulaukėjusių šunų darbas. Ir dar – jie gyvena tuose miškuose aplink tą kaimą. Labai arti žmonių. To niekada nebuvo. Iš istorijos žinome, kad vilkai gyvena tankumynuose, o šiuo atveju jie gyvena visai nedideliame 600 hektarų miške“, – vilkų įžūlumu stebėjosi L. Stanevičius.

Išgąsdinti pavyko

„Gaila, kad mes vilką tik išgąsdinome, nušauti mums jo nepavyko, bet tai tikrai nepaskutinė medžioklė ir mes jau ruošiamės kitai. Galiu žmones nuraminti tik tiek, kad vilkai tikrai išsigando medžiotojų, tad bent kurį laiką turėtų aprimti“, – teigė vienas vilkų medžioklės organizatorių L. Stanevičius.

Būtina spręsti

Medžiotojas pabrėžė, kad vilkų problemą Kėdainių rajone būtina spręsti. Pasak jo, jei problema bus nesprendžiama, vilkų daugės ir jie toliau artės prie kaimelių bei puldinės naminius gyvulius, šunis ir pan.

Prieš mėnesį

„Rinkos aikštė“ primena, kad vilkų išpuoliai prasidėjo kiek daugiau nei prieš mėnesį, kuomet Dotnuvos seniūnijos Vincgalių kaimo gyventoja, atėjusi pamaitinti garbaus amžiaus kaimynės sodybą sergėjusį šunelį, išvydo tik jo kailio liekanas.

„Šioje sodyboje gyvena garbaus amžiaus moteris. Aš kiekvieną rytą ateinu pašerti jos šunelio. Taip buvo ir tą lemtingąjį rytą… Atėjau ir sustingau pamačiusi tokį kraupų vaizdą: šunelio nebuvo, mėtėsi tik galinės dalies kailis, uodega. Visur buvo pilna kraujo. Aš puoliau į ašaras supratusi, kad kažkas šunį sudraskė. Visur jo ieškojome – tačiau bergždžiai, matyt, jį nusitempė ir suėdė“, – svarstė kraupaus įvykio liudininke tapusi Vincgalio gyventoja Irena.

Viliasi, kad sumedžios

„Viliamės, kad medžiotojai sugaudys tuos vilkus, nes jie visam kaimui kelia nerimą. Gaila, kad per šią medžioklę vilko nušauti nepavyko. Medžiotojai bent kiek mus nuramino, esą vilkas pabaidytas, tačiau kaimo žmonės bijo savo gyvulius lauke laikyti. Įsivaizduojate, kiek priviso tų vilkų, ir jie darosi vis aršesni, eina sodybų link“, – tikina Irena.

Vietos gyventoja pasakoja, kad vilkai kėsinosi ir į jos auginamas avis. Moteris bijo, kad kurią naktį vilkai neįsibrautų į aptvarą ir jų neišskerstų.

„Mano avelės ganosi lauke. Ta naktis, kai sudraskė šunelį buvo labai keista: lojo šunys, neįprastai daug baubė jautis. Be to, atėjusi ryte, pamačiau apgadintą aptvarą. Matyt, vilkus atbaidė elektrinis piemuo. Dabar naktimis keliamės po kelis kartus ir einame žiūrėti savo gyvulių, baisu, kad neišpjautų“, – būgštavo avis auginanti vietos gyventoja.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video