MB steigimas: privalumai ir trūkumai

 MB steigimas: privalumai ir trūkumai

Mažoji bendrija (MB) yra viena iš naujausių ir populiariausių verslo formų. Ją dažnai renkasi pradedantys verslininkai, o taip pat ir verslo profesionalai. Nors MB steigimas yra paprastesnis ir turi daugybę privalumų, renkantis juridinio asmens formą būtina įvertinti ir tam tikrus trūkumus. Šiame straipsnyje pateiksime visus argumentus, kurie padės priimti tinkamiausią sprendimą.

Kokie MB privalumai?

Pradedančius verslininkus itin vilioja tai, kad MB steigimas kainuoja pigiau. Palyginti su kitomis verslo formomis, tai nėra brangi procedūra (tiek steigiant savarankiškai, tiek samdant profesionalus). Be to, MB nereikia formuoti įstatinio kapitalo, o tai reiškia, kad galima pradėti veiklą su mažesne pinigų suma.

Kitas privalumas neabejotinai yra lankstumas. MB galima veiklą pradėti su minimaliu kapitalu, numatyti įvairius veiklos organizavimo būdus ir struktūrą. Ši savybė itin naudinga itin mažiems verslams, kurių veiklos pobūdis yra dažniau keičiamas, reikalauja greitos adaptacijos.

Paprastesnė MB apskaita yra dar vienas argumentas, kodėl verta rinktis šią juridinio asmens formą. Čia nėra reikalavimo net samdyti buhalterį ar apskaitos įmonę, todėl MB steigimas itin vilioja tuos, kurie nori veiklą vykdyti kuo mažesnėmis sąnaudomis. Tiesa, realybė yra kiek kitokia: savarankiškai tvarkant įmonės apskaitą tenka įdėti nemažai darbo, mokantis dažnam nepavyksta išvengti klaidų.

MB kaip ir UAB (taip pat labai populiari verslo forma) pasižymi ribota civiline atsakomybe. Paprasčiau sakant, savininkai nėra asmeniškai atsakingi už įmonės prisiimtus įsipareigojimus, nes atsakomybė ribojama į verslą įneštu turtu. Tai padeda jaustis saugiau ir išvengti nuostolių. Tai dar viena savybė, dėl kurios MB steigimas yra toks dažnas.

Kokių trūkumų turi MB?

Kaip ir kiekviena veiklos forma MB turi trūkumų, todėl verta atsakingai įvertinti, ar MB steigimas yra geriausias sprendimas jūsų situacijoje. Viena didžiausių problemų – ribotas kapitalo pritraukimas. UAB ir AB gali parduoti akcijas ir pritraukti investicijas, o MB biudžetą sudaro tik narių įnašai, tad tai riboja veiklos finansavimo galimybes.

Problemų verslui gali kelti ir MB įvaizdis. Vis dar yra šią juridinio asmens formą vertinančių įtariai, kartais ji gali pakišti koją bendradarbiavimui su partneriais užsienyje. Daugelis mano, kad MB steigimas yra tinkamas tik pradedantiems verslininkams, kartais ši forma net pavadinama „laikina“, nes išaugusios įmonės dažnai keičia savo formą į UAB.

MB narių skaičiui augant, valdymo procesas apsunkina kasdienę veiklą ir lėtina verslo procesus. Dėl to plėtros etape verta gerai pagalvoti, ar MB steigimas tikrai yra geriausias sprendimas.

Ar verta steigti MB?

Išnagrinėjus šios juridinės formos privalumus ir trūkumus, reikėtų atidžiai įvertinti savo situaciją ir gerai viską apgalvoti. Bendruoju atveju MB steigimas apsimoka tada, kai planuojamas nedidelis verslas arba investicijai skirtų lėšų kiekis yra labai ribotas. Antra vertus, jei tikite savo idėja ir greita plėtra, MB gali nepateisinti jūsų lūkesčių.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video