Maskvos perspėjimai dėl „paleistos antirusiškos psichozės“

 Maskvos perspėjimai dėl „paleistos antirusiškos psichozės“

Rusijos Federacijos ambasada Vilniuje. /BNS Pauliaus Peleckio nuotr.

BNS inf.

Maskva šeštadienį pareikalavo, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos valdžia imtųsi priemonių Rusijos ambasadoms apsaugoti, kai Vilniuje buvo užpultas vienas rusų diplomatas, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

„Perspėjame Vilnių, Rygą ir Taliną, kad jie yra atsakingi už savo paleistos antirusiškos psichozės padarinius“, – „Reuters“ citavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešimą.

URM jokių detalių apie rusų diplomato užpuolimą nepranešė, tačiau vasario pabaigoje Vilniaus policija pranešė, kad vieno daugiabučio kieme Latvių gatvėje, kurioje yra įsikūrusi Rusijos ambasada, buvo sumuštas šios šalies diplomatinės tarnybos trečiasis sekretorius. Įtariamasis, gimęs 1964 metais, buvo sulaikytas. 

Lietuvos prokuratūra ir policija, visapusiškai palaikydamos Ukrainą, prašo visų Lietuvos žmonių būti oriais ir atsakingais, vengti bet kokių provokacijų, nesibrauti į Rusijos ir Baltarusijos ambasadas ar konsulines įstaigas, neniekinti šių valstybių simbolių, nekurstyti neapykantos prieš kitos tautos, etnines ar kitokią žmonių grupę, vengti smurto prieš šių šalių diplomatus ir piliečius.

Primenama, kad tokie veiksmai yra nusikalstami, už juos numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video