„Lifosos“ vadovas: gamyklai nereikia kasdienės administratoriaus priežiūros

 „Lifosos“ vadovas: gamyklai nereikia kasdienės administratoriaus priežiūros

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

AB „Lifosa“ galėtų veikti be nuolatinio laikinojo administratoriaus, o norint įsitikinti, ar iš jos veiklos naudos negauna sankcionuoti Rusijos asmenys, ji galėtų būti nuolat audituojama, sako bendrovės vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas. Tuo tarpu administravimą tęsti siūlančios valstybės institucijos teigia, kad dabartinis priežiūros modelis yra tinkamiausias.

A. Savčuko teigimu, kitoks verslo administravimas taip pat suteiktų galimybę įsitikinti, kad įmonė laikosi tarptautinių sankcijų. Siūlomas modelis jau taikomas įmonėms Prancūzijoje ir Belgijoje, kuriose veikia panašios įmonės. 

„Mūsų siūlomas modelis panašus į tokį, kuris taikomas kai kuriose Europos Sąjungos valstybėse, kuriose vietoje kasdienio administravimo taikymo įmonė susitaria su valdžios institucijomis atlikti nepriklausomą sankcijų atitikties auditą, tokiu atveju valdžios institucijoms pateikiamos ataskaitos, patvirtinančios, kad jos visiškai laikėsi sankcijų“, –Seimo Ekonomikos komitete trečiadienį sakė A. Savčukas.

Anot jo, per praėjusius metus įmonė daugiausia iššūkių patyrė, kai buvo sulaikomi jos mokėjimai.

A. Savčuko teigimu, kitoks verslo administravimas taip pat suteiktų galimybę įsitikinti, kad įmonė laikosi tarptautinių sankcijų. Siūlomas modelis jau taikomas įmonėms Prancūzijoje ir Belgijoje, kuriose veikia panašios įmonės. 

„Vienas iš didžiausių iššūkių – bendrovei nepavyko pasinaudoti vietinių ir tarptautinių bankų sistemos paslaugomis, bankai traktuoja bendrovę kaip sankcionuotą įmonę, nepaisant laikinojo administratoriaus, kai kurie reikšmingi „Lifosos“ mokėjimai buvo sulaikomi ar blokuojami“, – kalbėjo A. Savčukas.

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas sako, kad kiekviena šalis gali rinktis savo sankcijų kontrolės metodą, o A. Savčuko siūlomas būdas neįmanomas, nes tokios galimybės nenumato įstatymas.

„Kiekviena šalis pasirenka savo sankcijų įgyvendinimo metodą (…) Dabartinis tarptautinių sankcijų įstatymas nenumato tokio modelio, kurį taiko Belgija ir Prancūzija, pats faktas, kad galutinis naudos gavėjas yra sankcionuotas asmuo, nėra pasikeitęs „Lifosos“ atžvilgiu“, – komitete sakė jis.

Kiekviena šalis gali rinktis savo sankcijų kontrolės metodą, o A. Savčuko siūlomas būdas neįmanomas, nes tokios galimybės nenumato įstatymas.

Finansų viceministras G. Norkūnas

Šiuo metu įmonę laikinai administruoja bendrovė „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“. Finansų ministerijos sutartis su ja galioja iki gegužės 23 dienos.

Balandžio 21-ąją paskelbta nauja laikinojo administratoriaus atranka.

Viceministro teigimu, naujam administratoriui keliama pagrindinė užduotis – pinigų plovimo prevencija ir tarptautinių sankcijų vengimo užkardymas.

„Dabartinėje atrankoje mes pakeitėme akcentą – iš, pavadinkime taip, kasdienės veiklos priežiūros į pinigų plovimo prevenciją ir tarptautinių sankcijų vengimo užkardymo kompetencijas“, – sakė G. Norkūnas.

Komiteto posėdyje dalyvavusi „Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė sakė, kad įmonė praėjusiais metais dirbo pelningai, o šiemet dėl rinkose kritusių trąšų kainų patiria nuostolį.

„Praėjusių metų rezultatas yra teigiamas, penktadienį turime akcininkų susirinkimą ir jau galėsime oficialiai skelbti savo finansinę atskaitomybę, bet šiuo metu patiriame nuostolį už tris mėnesius, ketvirtą mėnesį taip pat planuojame turėti nuostolį dėl nukritusių kainų rinkoje“, – sakė R. Ivanovienė. 

6 Komentarai

  • Viceministras sako ,jis atseit žino,kad reikia“prievaizdo“.Reikia dar kokį parša nušerti-kadencija į pabaigą.

  • Nebus rimto administratoriaus – iškart važiuos žaliavos iš ruSSyno tiesiai, nereiks ir Kazachstano tarpininkavimo. Puikiai paremsime putino tankü gamybã!

    • Nejuokinkit. Rusijai nusišvilpt ant tokių sankcijų. Europa be vienybės. Visų valstybių valdžios žiūri tik savo žmonių gerovės. Tik Lietuvos ne. Visa europa varo žaliavas ir produkcija iš tos pačios rusijos, tik mes viską uždedam ant savų žmonių. Tegu būna be algų, darbų ir vargsta. Durnių laivas.

  • Tegul valatybe FNTT susimoka už administravimą, greitai pasikeis situacija. Nebereikės jokios priežiūros. Visi iš tos Lifos uždirba

  • Trinat visus komentarus,kurie jums netinka.Sušikti demokratai.

  • Visi nori užgrobti tiek resursus tiek įmones, o Lietuvos subinlaižiai neištis prisidėti perimant tokias gamyklas

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video