„Lifosa“ sustabdė veiklą: valstybė praras po 2 milijonus eurų kas mėnesį

 „Lifosa“ sustabdė veiklą: valstybė praras po 2 milijonus eurų kas mėnesį

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Valstybės biudžete atsivers skylė

Eglė KUKTIENĖ

Sekmadienį vakare AB „Lifosa“ buvo išjungtas sieros rūgšties gamybos cechas. Fabriko sustabdymas įvykdytas, kaip ir buvo planuota. Apmokamų atostogų išėjo apie pustrečio šimto darbuotojų, tačiau dalis darbuotojų dirbs ir toliau.

Ir į prastovas

Kaip sakė bendrovės vadovas Rimantas Proscevičius, darbuotojai į prastovas nebuvo išleisti, tačiau kad tą teks daryti – tokios galimybės neatmeta.

„Atostogauti šiuo metu yra išėję 260 darbuotojų.

Šią ir kitą savaitę, kada įrengimus baigsime tuštinti, bandysime dalį darbuotojų išleisti ir į prastovas“, – sakė R. Proscevičius.

Per 2021 metus įmonė į šalies biudžetą sumokėjo beveik 24 mln. eurų mokesčių – po du milijonus eurų kiekvieną mėnesį.

Aut. past.

Remonto darbus

„Įmonėje likę darbuotojai atlieka minikonservavimo darbus, ruošiamės gegužei, laukiame įstatymo pakeitimo, kurį Seime turėtų svarstyti ir priimti jau šią savaitę“, – pridūrė „Lifosos“ direktorius.

Jau anksčiau R. Proscevičius yra sakęs, kad laiką, kol fabrikas nedirbs, įmonė išnaudos ir smulkiems, einamiesiems remonto darbams atlikti, ir pilnam tvarkingam pasiruošimui iš naujo paleisti cechą.

Įmonėje dirba tūkstantis darbuotojų, kurių vidutinis atlyginimas yra apie 2,5 tūkst. eurų. Jei jiems tektų prisiregistruoti Užimtumo tarnyboje, valstybė nedarbo išmokoms turėtų paskirti apie 95 tūkst. eurų kiekvieną mėnesį.

Aut. past.

Iki vasaros

Seimas, viliamasi, jau ketvirtadienį priims įstatymo pataisas, kurios numatytų galimybę sankcijų paveiktoms įmonėms paskirti laikinąjį administratorių, taip užtikrinant įmonių veiklos tęstinumą.

Kėdainietis parlamentaras Viktoras Fiodorovas sako, kad priėmus įstatymo pakeitimus ir parengus visus reikalingus poįstatyminius aktus, „Lifosai“ laikinasis administratorius galėtų būti paskirtas jau gegužės mėnesį.

„Įstatyme numatyta, kad balandžio 30 diena yra tas terminas, kada Vyriausybė turi sutvarkyti visus poįstatyminius aktus. Nuo gegužės pirmosios dienos visos procedūros galėtų užsisukti. Žinoma, bus laukimo laikotarpis, nes Užsienio reikalų ministerija pirmiausia turi kreiptis į Finansų ministeriją, tada vyksta laikinojo administratoriaus atranka.

Tačiau tikėtina, kad per pavasarį visa tai galėtų būti padaryta. Pakankamai greitai visi šie reikalai sukasi“, – kalbėjo V. Fiodorovas.

Kiek prarastų?

Jei centrinė valdžia visgi nebūtų pakankamai ryžtinga, kad pritartų įstatymo pakeitimams, „Lifosos“ pilnas uždarymas turėtų nemažų pasekmių ne tik Kėdainiams, bet ir visos šalies mastu.

Įmonėje dirba tūkstantis darbuotojų, kurių vidutinis atlyginimas yra apie 2,5 tūkst. eurų.

Jei jiems tektų prisiregistruoti Užimtumo tarnyboje, valstybė nedarbo išmokoms turėtų paskirti apie 95 tūkst. eurų kiekvieną mėnesį.

Per 2021 metus įmonė į šalies biudžetą sumokėjo beveik 24 mln. eurų mokesčių – po du milijonus eurų kiekvieną mėnesį.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video