Lietuvos neįgaliųjų smiginio čempionate – kėdainiečių triumfas

Čempionate puikiai sekėsi kėdainiečiams – jie pateisino gerų sportininkų vardą./Organizatorių nuotr.
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Pirmą kartą vykusiame Lietuvos neįgaliųjų smiginio čempionate susirinko nemažas skaičius dalyvių, kurie varžėsi trijose grupėse: vyrai, moterys ir sėdintys vežimėlyje. Čempionate puikiai sekėsi kėdainiečiams – jie pateisino gerų sportininkų vardą.
Ne iš lengvųjų
Vilniuje surengtame Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos smiginio čempionate dalyvavo ir Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos sportininkai.
„Čempionate varžėsi sportininkai, kurie buvo suskirstyti į tris kategorijas – judantys neįgaliojo vežimėliu, vyrų ir moterų.
Varžybos buvo ne iš lengvųjų, pareikalavo daug fizinių jėgų, įtampos, streso, bet visa tai atpirko gražios pergalės“, – įspūdžiais po čempionato dalinosi neįgaliuosius lydėjusi Kėdainių bendruomenės socialinio centro užimtumo specialistė Milda Verkauskienė.

4 prizininkai
Po įtemptų varžybų paaiškėjo, kad pirmojoje kategorijoje – judantys neįgaliojo vežimėlyje – kėdainietė Agnė Gulbinaitė užėmė pirmąją vietą.
Toje pačioje kategorijoje Modestas Tarasevičius užėmė antrąją vietą. O jų vyresnysis kolega kraštietis Stasys Antanaitis džiaugėsi ketvirtąja vieta.
Tokių renginių tikslas yra stiprinti neįgaliųjų bendruomenę, užtikrinti jų aktyvų įsitraukimą į prasmingą veiklą, atrasti save ir jaustis visaverčiu žmogumi.
Aut. past.
Moterų kategorijoje kraštietė Jolanta Kasperavičienė pelnė pirmąją vietą.
„Nepaprastai graži kova, netgi drįstu pasakyti, kad arši kova vyko dėl šios pergalės. Tai kova, sukėlusi daug emocijų.
Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame išvyką dalinai finansavusiai Kėdainių rajono savivaldybės administracijai“, – sveikino ir dėkojo M. Verkauskienė.

Stiprina bendruomenę
Pasak Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkės Almos Margevičienės, tokių renginių tikslas yra stiprinti neįgaliųjų bendruomenę, užtikrinti jų aktyvų įsitraukimą į prasmingą veiklą, atrasti save ir jaustis visaverčiu žmogumi.
Jos teigimu, negalią turinčių žmonių susibūrimai bendrai veiklai, sudaro pastariesiems galimybę susitikti, pabendrauti ir pasisemti teigiamų emocijų, stiprybės.