Laukuose liepsnoja žemės ūkio technika

 Laukuose liepsnoja žemės ūkio technika

Javapjūtės sezono įkarštyje laukuose prasidėjo ir nelaimės. Sekmadienį Kėdainių rajono laukuose liepsnojo žemės ūkio technika – du kombainai./Andriaus Misevičiaus nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Javapjūtės sezono įkarštyje laukuose prasidėjo ir nelaimės. Sekmadienį Kėdainių rajono laukuose liepsnojo žemės ūkio technika – du kombainai. Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad tiek žemės ūkio bendrovės, tiek ūkininkai privalo rūpintis savo technika, kad panašių nelaimių būtų išvengta.

Apdegė perkūlimo skyrius

Liepos 25-ąją Kėdainių rajone gauti net du pranešimai apie laukuose užsidegusius kombainus. Pirmasis pranešimas buvo gautas po 20 valandos vakaro.

Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs asmuo pranešė, kad Josvainių seniūnijos Šingalių kaime dega kombainas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta arčiausiai nelaimės vietos įsikūrusi Josvainių ugniagesių komanda ir Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Atskubėjus gelbėtojams iš kombaino „Claas Lexion“ rūko dūmai. Gelbėtojai gaisrą likvidavo. Apdegė kombaino perkūlimo skyrius.

Po valandos

Vos tik gelbėtojai sugrįžo į savo būstinę buvo gautas dar vienas pranešimas apie gaisrą.

Po 21 valandos į pagalbos centrą paskambino ūkininkas, kuris informavo, kad Pernaravos seniūnijos Paaluonio kaimo laukuose buvo užsidegęs kombainas ir laukas.

Vyriškis paaiškino, kad gaisrą užgesino pats, ugniagesių pagalbos nereikia.

Jis apie gaisrą pranešė ugniagesiams, mat kombainas buvo apdraustas, o kad norint gauti piniginę išmoką reikalinga ugniagesių gelbėtojų tyrėjo išvada.

Kėdainių ugniagesiai kiekvieną minutę yra pasiruošę išvykti į pagalbą ūkininkams, tačiau primena, kad laikantis tam tikrų taisyklių gaisrų galima išvengti arba bent sumažinti jų kilimo riziką.

Aut. past.

Didesnis dėmesys

Kėdainių ugniagesiai kiekvieną minutę yra pasiruošę išvykti į pagalbą ūkininkams, tačiau primena, kad laikantis tam tikrų taisyklių, gaisrų galima išvengti arba bent sumažinti jų kilimo riziką.

„Kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos degalų tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai dažniausiai ir tampa tokių gaisrų priežastimi“, – teigia priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius. 

Būtina atminti

„Primename, kad naudojami gesintuvai turi būti su galiojančiu garantiniu arba techninės patikros laiku.

Žemės ūkio technika turi būti aprūpinta gesintuvu, pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis.

Jei ūkio teritorijoje yra vandens šaltinis, jis turi būti pažymėtas ir įrengtas privažiavimas kietu pagrindu prie jo, taip pat pageidautina žinoti artimiausius vandens šaltinius, esančius šalia dirbamųjų laukų.

Esant galimybei, prie laukuose dirbančios technikos pasirūpinti cisterna su vandeniu.

Žemės ūkio techniką eksploatuoti su tvarkingomis degalų tiekimo sistemomis, elektros įranga ir instaliacija bei besisukančiais mechanizmais. 

Technikos neremontuoti, neatlikinėti suvirinimo darbų ražienų laukuose, šalia nekultų javų“, – paaiškina R. Naruševičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video