Lauko klasė – gimnazijos sutelktumo ir stiprybės įrodymas

 Lauko klasė – gimnazijos sutelktumo ir stiprybės įrodymas

Šiuolaikinės mokyklos tikslas – išugdyti kritiškai mąstantį, drąsų, išradingą, komunikabilų žmogų. Mokytojas turi žadinti mokiniuose smalsumą, kūrybiškumą, atvirumą, norą ieškoti atsako į kiekvieną nežinomą klausimą. Gamta – nepakartojama erdvė mokymuisi, stiprinant žmogaus ir gamtos santykį. Gamtoje galima atlikti stebėjimus ir tyrimus, vesti įvairių dalykų pamokas, organizuoti įvairius projektus, šventes, renginius. Tyrimai gamtoje, konkrečios situacijos analizė, problemų sprendimas padeda nuo mokymo pereiti prie mokymosi, gamtos mokslus daro patrauklius, o patį mokymosi procesą įdomesnį ir prasmingesnį.

Tokių prasmingų tikslų vedama Šėtos gimnazija prieš daugiau nei trejus metus ėmėsi įgyvendinti lauko klasės projektą; projektą, kuris ne tik sutelkė visą mokyklos bendruomenę bendram tikslui, bet ir leido pamatyti, kiek yra stiprios ir gyvybingos jų idėjos, kiek yra stiprūs jie patys. 

Prilygsta smetoniškai mokyklai

„Manau, kad Šėtos gimnazijos lauko klasė bus visoje Lietuvoje analogų neturinti klasė. Nerinkau tokių duomenų, tačiau, kiek teko matyti lauko klasių, visos jos yra gerokai kuklesnės. Kaip gražiai pasakė mūsų parapijos klebonas: „Tikėjausi pamatyti keturis kuolus ir stogą. O čia – visa smetoniška mokykla.“ 

Tačiau kuo ši klasė yra unikali? Joje yra karštas ir šaltas vanduo, elektra, internetas, multimedia. Tai – pilnavertė 80 m2 klasė, tačiau lauke“, – teigia Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius.

[quote author=“M. Danilevičius“]Paskubėti nebuvo galima. Buvo momentų, kai mes buvome priklausomi nuo kitų. Kuomet iš visų jėgų stengiesi viską daryti dėl vaikų, esi priverstas išlikti kantrus ir mokėti prisitaikyti.[/quote]

Šėtos gimnazijoje – džiugios nuotaikos: oficialiai atidaryta funkcionali ir moderni lauko klasė. Ta proga įstaigos bendruomenę sveikino gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius bei Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduoja, buvusi Šėtos seniūnijos seniūnė Danutė Mykolaitienė./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Tvirtai siekė užsibrėžto tikslo

„Lauko klasės mamos: buvusi biologijos mokytoja Irena Ragožienė ir chemijos mokytoja Irma Krivickienė, kurios atėjo pas mane su šia puikia idėja, kurią vėliau „įvilkome“ į oficialų projektą, pasidarėme minimalią sąmatą, kuri siekė apie 3 tūkst. eurų, ir nuvažiavome pas rėmėjus. Suma, žinoma, juos išgąsdino. Suprantama, nes pinigai dideli, tačiau nežiūrint to, mes nusprendėme nepasiduoti ir projektą vis tiek įgyvendinti. Rinkome 2 proc. pajamų mokesčio paramą, naudojome savo santaupas ir štai po ilgiau nei trejų metų šiandien mes turime tokią išskirtinę lauko klasę“, – galutiniu rezultatu džiaugiasi M. Danilevičius.

Kalbant apie išskirtinumą, gimnazijos direktorius pabrėžia, jog mokykla iš kitų ugdymo įstaigų išsiskiria ne tik lauko klase. 

„Turime ir šaudyklą, kurios neturi kitos rajono mokyklos, išskirtinę biologijos klasę su medžioklės trofėjais, kuriuos dovanojo mokslų daktaras, verslininkas ir medžiotojas Darius Gudačiauskas, stendų, kurie verčia didžiuotis mokyklos bendruomenės pasiekimais, iš pelenų prikeltą muziejų, kuris tapo ir buvusios mokyklos direktorės, ir mokytojų svajonės išsipildymu, viduryje gimnazijos kiemelio „pasodinome“ kalvio rankų darbo kūrinį, gimnazijos simbolį – obelį, įrengėme vardinį tikybos kabinetą, skirtą vienai pirmųjų progimnazijos mokinių Adelės Dirsytės atminimui.

Žinoma, didelis indėlis gimnazijai padarytas buvusios direktorės Antanidos Likšienės, o aš džiaugiuosi galėdamas šiuos darbus tęsti ir savo triūsu įnešti kažką naujo. O keisčiausia yra tai, kad visada yra ką“, – džiaugsmo neslėpė M. Danilevičius.

[quote author=“M. Danilevičius“]Didelis indėlis gimnazijai padarytas buvusios direktorės Antanidos Likšienės, o aš džiaugiuosi galėdamas šiuos darbus tęsti ir savo triūsu įnešti kažką naujo.[/quote]

Pirminė idėja – gamtamoksliniai dalykai

Gimnazijos direktoriaus teigimu, lauko klasės įrengimo Šėtos gimnazijoje tikslas – sukurti erdvę, kurioje mokiniai įgytų gamtamokslines kompetencijas, atlikdami tiriamuosius darbus bei stebėjimus, patirtų tyrinėjimo džiaugsmą ir ugdytųsi nuostatas gamtos išteklių tvarkymo ir aplinkosaugos aspektais. Kurti palankią sveikatai aplinką, gerinti emocinę, protinę mokinių savijautą bei fizinį aktyvumą.

„Lauko klasėje bus galima organizuoti susitikimus su projekto partneriais „Ingleby Lietuva AGRO“, Šėtos seniūnija, mokinių tėvais. Taip pat atlikti gamtos mokslų ir geografijos stebėjimus, tyrimus, projektus gamtoje pagal parengtą mokytojų darbų metodiką. Gamtoje besimokantys vaikai turės galimybę prisiliesti prie natūralių gamtos objektų: augalų ir gyvūnų buveinės, vandens telkinių, oro, dirvos ir t.t. Šio projekto dėka bus skatinamas prigimtinis asmens smalsumas pažinti. Be to, mokiniams smagiau šiltuoju pavasario, vasaros, ankstyvo rudens metu mokytis lauko aplinkoje, o ne klasėse. Mokantis gamtoje bus pritaikomos jau turimos žinios, gyvenimiška patirtis, o mokinių susidomėjimas neabejotinai išliks ilgesnį laiką. Mokiniai atlikę stebėjimus ir bandymus savo darbo rezultatus apibendrins, įvertins, ką pastebėję, ir pristatys gimnazijos konferencijoje „Aš – jaunasis tyrėjas“, arba Logikos ir Žemės dienos renginiuose. 

[quote author=“M. Danilevičius“]Jeigu mes galime įgyvendinti tokius projektus, vadinasi, mes galime ir visus kitus. Tą sėkmingai ir darome. Tai sutelktumo, stiprybės projektai [/quote]

Pirminė projekto idėja buvo gamtamoksliniai dalykai, stebėjimai, bandymai, tačiau greta to ir visos kitos klasės gali tai daryti, pavyzdžiui, pradinių klasių moksleiviai turi kai kurią laboratorinę įrangą, kuria galės naudotis lauko klasėje, nes atskiros laboratorijos neturime. Pamokas lauko klasėje galės vesti ir dailės, muzikos, technologijų ir kitų dalykų mokytojai“, – pasakoja gimnazijos direktorius.

Tikslas pasiektas tik gerų žmonių dėka

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ūkininkai Dainius Šlaustas, Donatas Vaičeliūnas, Donatas Samukėnas, buvęs mokinys Marius Motiejūnas, taip pat Mindaugas Dambrauskas ir Vilmantas Zubieliauskas, mūsų darbuotojai Viktoras, Povilas , Vladas. 

„Jiems tariamas didžiausias padėkos žodis, nes jei būtų tekę samdyti įmonę, tai gimnazijai būtų buvę neįperkama. Yra daug paprasčiau gyventi, kai yra žmonės, kurie nori padėti. Jų gerumas – gimnazijos bendruomenei yra neįkainojamas.

Žinote, jei reikėtų vėl iš naujo visa tai kartoti, imtų baimė: kaip, kokiomis sąlygomis, kokiomis jėgomis. Tačiau yra sena kaip pasaulis taisyklė: kol nedarai, atrodo ir neįmanoma, bet kai imiesi, supranti, kad gali daug daugiau“, – šypsosi M. Danilevičius.

Direktorius prasitarė turintis naujų idėjų ateičiai, tačiau kol kas jų neįvardijo, tik užsiminė, jog esant palankioms sąlygoms, permainos būtų džiugios kiekvienam gimnazijos bendruomenės nariui. 

„Tokie projektai kaip lauko klasė sutelkia mus kaip bendruomenę, leidžia skleisti savo potencialą, tuo pačiu mes galime pakelti savo savivertę, realybėje pamatyti, kiek mūsų idėjos yra stiprios ir gyvybingos, pamatyti, kiek stiprūs esame mes patys. Jie rodo, kad mes esame kryptingai siekiantys savo tikslų. Jeigu mes galime įgyvendinti tokius projektus, vadinasi, mes galime ir visus kitus. Tą sėkmingai ir darome. Tai sutelktumo, stiprybės projektai“, – gimnazijos pasiekimais didžiavosi M. Danilevičius. 

[#gallery=2123#]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video