Laikino tilto sulaukti galbūt galima per du mėnesius, pėsčiųjų tiltas – jau kitą savaitę

 Laikino tilto sulaukti galbūt galima per du mėnesius, pėsčiųjų tiltas – jau kitą savaitę

BNS Teodoro Biliūno nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės politikai šiandien susirinko į jungtinį visų komitetų posėdį, kuriame buvo ieškoma būdų, kaip greitai išspręsti įgriuvusio Tilto gatvės tilto sukeltas problemas gyventojams. Svarstyta, kad greičiausias variantas – pastatyti laikiną tiltą. Pėstieji tilto taip pat turi sulaukti artimiausiu metu.

Laikinas tiltas gali būti pastatomas per du mėnesius

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovas Remigijus Lipkevičius teigė, kad kol kas vyksta biurokratinė reikalo sprendimo pusė – buriamos komisijos, bus atliekama tilto ekspertizė, ieškoma priežasčių, kodėl tilto sija įgriuvo. Maža to, jos ir pašalinti be komisijos pritarimo negalima. Taip pat svarstoma ir kaip greičiausiai atnaujinti eismą per Nevėžį.

„Buvome susitikę su projektuotojais, jie parengė planą, maždaug kurioje vietoje galėtų būti laikinasis tiltas. Jis patenka į senamiesčio, kultūros paveldo teritoriją. Todėl su Kultūros paveldo direktoriumi suplanavome susitikimą ir kalbėsime apie tai, ar reikia žvalgomųjų tyrimų ir ką toliau daryti.

Kitas dalykas, ką šiuo metu darome – yra  inicijuotas avarijos padarinių pašalinimas. 

Bus atlikta ekspertizė ir ji atsakys ar esamą tiltą galima eksploatuoti“, – kalbėjo R. Lipkevičius.

Paklaustas, kada būtų galima sulaukti laikino tilto, jis atsakė, kad apie mėnesį truktų projekto rengimas ir derinimas, o statybos darbai taip pat truktų apie mėnesį. 

Vicemeras Paulius Aukštikalnis pasiūlė apsvarstyti galimybę pastatyti pantoninį tiltą, kuris leistų vykti eismui saugiai, paskirstant važiuojančio transporto svorį tolygiai ant tilto  konstrukcijų. 

„Kiek žinau, buvo svarstomi trys variantai: svarstoma įrengti naują laikiną tiltą, kitas variantas leisti eismą per Tilto gatvės tilto sveikąją dalį, ir trečias variantas, kad per tą laiką, kol bus daromas tilto projektas, ant šio esamo tilto daryti laikiną pantoninį tiltą, kad lengvieji automobiliai judėtų saugiai, kad pasiskirstytų krūvis tolygiau per visą likusią sveiką tilto dalį.

Galime apsvarstyti šį variantą“, – siūlė vicemeras. 

Panašią mintį išsakė ir Darbo partijos frakcijos atstovė Indrė Fiodorova.

„Dėl įgriuvusio tilto svarstomos visos alternatyvos.

Tikrai svarstome ir tokį variantą, kaip sutvirtinti esamą tiltą ir juo paleisti eismą“, – sakė LAKD vadovas.

Ieškos sprendimų dėl išlaidų kompensavimo 

„Kalbate daug apie teisės aktus, apie tai, kad sudaromos darbo grupės, kad telpate į visus laiko limitus ir pan. 

Bet tai mūsų miestui yra ekstremalu. Mūsų žmonės, važiuodami aplinkkeliais, patiria didelius nuostolius – laiko ir piniginius.

Ar būtumėt nusiteikę kompensuoti žmonių patirtas išlaidas? Juk tai ne mūsų kaltė, kad tiltas įgriuvo“, – teiravosi Gitana Kaupienė.

R. Lipkevičius teigė, kad šis klausimas nebus pamirštas.

„Nagrinėsime ir šį klausimą. Kol kas nežinau, ar turime galimybes kompensuoti tokius dalykus, bet kalbėsime apie tai“, – žadėjo jis.

Paskutinis likęs tiltas – saugus

Alvydas Ardavičius akcentavo, kad šiuo metu dangstytis atsakingu požiūriu į tiltų būkle būtų keista – ir ne eksperto akiai jau seniai buvo aišku, kad tiltas vos laikosi ir gali bet kada subyrėti.

„Girdim kaltinimus, kad gal tiltas sugriuvo, nes juo važiavo sunkiasvoris transportas. Ieškoma kaltų, nors pagrindinė priežastis yra tilto amžius ir nepriežiūra. Puikiai visi jautėme ir virpesius ir visa kita, klausimas seniai jau buvo – kada jis subyrės. 

Aišku, iš Vilniaus turbūt atrodo nereikšmingi tie mūsų 40 tūkst. gyventojų…

Dabar turime pagrįstų abejonių dėl paskutinio likusio tilto. Matėme ir nuotraukas, ir jūsų žmones ten dirbančius, tad kokia visgi tilto būklė?“, – atsakymų reikalavo tarybos narys pridurdamas, kad gyventojai, matyt, ne veltui baiminasi, kad tuoj nebeliks nei vieno tilto, kuriuo bus galima saugiai persikelti per Nevėžį.

Vis dėlto LAKD vadovas patikino, kad paskutinis abi Kėdainių puses jungiantis tiltas yra gana geros būklės ir dėl jo saugumo jaudintis nereikia.

Tiltas pėstiesiems – jau kitą savaitę

Šiuo metu teoriškai remontuojamas Vilainių tiltas taip pat nebuvo pamirštas. Kai pasaulyje tiltus ir kitus statinius įmonės stato dienomis ir naktimis nepaisydami oro sąlygų, Kėdainiuose tilto remonto darbai žiemą net prie nulinės temperatūros nevyksta.

Rangovas AB „Hisk“ nenoriai atsakinėjo į politikų klausimus, tačiau bent jau pažadėjo, kad, jei oro sąlygos leis, imsis statyti pėsčiųjų tiltą.

„Kitą savaitę galėsime įrengti pėsčiųjų tiltą, jei leis oro sąlygos“, – kelis kartus patikino įmonės technikos direktorius Arvydas Bazilius. 

Plačiau apie politikų ir atsakingų institucijų atstovų diskusijas dėl tilto skaitykite kitame „Rinkos aikštės“ numeryje. 

16 Komentarai

 • ,,pantoninį“ore pakabins.Kelkis ,vedėjau,dar pinigus ištrauks- šlaitus kur dėsi,a?Labūnavos pievose gal prie Nevėžio ir privažiuosi,o Kėdainiuose kaip?A,jebent funikulierių mašinoms nuleist pastatysi.

  • Valerijonai galvą susuko…

  • Mes nutekinom su sliapu informacija, mes tikri konservai susmirde

 • Jurbarkas-Kiduliai.29 minutės ir pAntonais per Nemuną tankai varo…

 • Viską galima padaryt,, bet blogiausia tik galvą kinkuot ir nieka nedaryt. Tegu žmonės vargsta.
  Susirinko pliurpalai visi kaip vienas.

 • Aš tai siūlau paskviest degaliniu atstovus ir išsiaiškint kodėl kėdainiuose kuras žymiai brangesnis nei kaune. Gal atpigus kurui mažesnis gyventoju paispiktinimas būtu.

 • Gimdyklos nebera, darbo nebera, tilto nebera 🙁

 • Į Kėdainius,,DURNIŲ“laivas jau atplaukė,kas dar atplauks?

  • Klausimais kam statyti pėsčiųjų tiltą laikina jei yra už 100 metrų?;D esmė yra mašinos

 • gerai butu , jei rastusi kokie tai sprendimai palengvinant zmoniu gyvenima …

 • Pažadai – pažadais, o po savivaldos rinkimų pamatysime pšššš

 • Vicemerui reikėtų prieš šnekant bent ,,pasiguglint“ , kas tas p A ntoninis tiltas? Ir tada rėžt savo utopinę nesąmonę.

 • Kamtas pėsčiųjų tiltas, šalia senamiesčio tiltas, pestiesiams ir tuo net pavojaus vaikščioti, jau kai svaigsta tai svaigsta… iš kur Jūs ten tokie susirinkę. 100
  metų pėstieji ten dar eitų, užtverkit padarykit taką kaip kiaulėm saugia puse ir viskas… Judinkit statybas Vilainių tilto, ir tegul krapšto kapeikas kam priklauso šito tilto kapitaliniam remontui naujo statybai, o ne š… lipdymo prie seno. Kai sugrius Paobelės tiltas nebegelbės ir tas likęs Nevėžio tiltas. Tegul deda galvą ar ranką duoda nukirs katras garantuoja už tą Nevėžio tiltą, nebus nei vieno. Galėsim per Cinkiškį važinėt arba per Krekenavą. Juokas pro ašaras, bet mūsų miestas niekam neeūpi nei tiltai nei keliai. Pinigai į fondą tik plaukia, iš lovio kam reik tas pasidaro ką reik, svarbu į valdžią papuola, tiem kam reik. Sekmės. Nelabai aišku skaito čia kas tuos komentarus…niekam paprasti žmonės neįdomūs, kiek ir teko akis į akį su kaikuriais susitikt, požiūris tai kai kurių kaip kambary lūbų ir plintuso lygio, baisu.

 • Fiodorova dėl pAntoninio tilto ir susvaigus. Liepė iš Ruklos nupizdint ir į Kdn atvežt. Labai jau „išminčiams“ tas žodis gražus, kurio rinkuškė net be klaidų parašyt nemoka.

 • kaip tiltą Kriūkenavoje remontavo?Agi šalia pastatė laikiną metalinį ir mašinas paeiliui į vieną ar kitą pusę su šviesoforu leido.Tas pats ir šalia Achemos į Ruklą.Ten plius dar karinė technika duodasi…

 • […] metu LAKD vadovų buvo klausiama, ar jie svarsto apie galimybę kompensuoti nuostolius, kuriuos patiria Kėdainių krašto gyventojai – juk šiaip ar taip, tilto griūtis yra tikrai ne […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video