Labūnavoje – jubiliejinė kapelų šventė

 Labūnavoje – jubiliejinė kapelų šventė

Įpusėjus rudeniui Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriuje nuskambėjo 10-oji tradicinė respublikinė kapelų šventė „Kaimo muzikantų suvažiavimas 2021“, kurioje svečiavosi trys kapelos ir armonikierių ansamblis./Organizatorių nuotr.

Džestina Borodinaitė, Dimitrijus Kuprivanovas

Įpusėjus rudeniui Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyrius ir vėl suskambo liaudiškos muzikos melodijomis. Čia vyko 10-oji tradicinė respublikinė kapelų šventė „Kaimo muzikantų suvažiavimas 2021“, kurioje svečiavosi trys kapelos ir armonikierių ansamblis. Jubiliejiniame renginyje, kurį nuotaikingai vedė Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus vadovė Daiva Danauskienė, netrūko nei skambių dainų, nei draugiškų muzikantų varžytuvių.

3 kapelos ir armonikierių ansamblis

Šiais metais kapelų šventėje dalyvavo ir gražiausiais bei skambiausiais savo kūriniais dalijosi Josvainių kultūros centro kapela „Svainiai“ (vadovas Vytautas Valiauga), Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro „Raudonės“ kapela (vadovas Jonas Apolius Grygartas), Raseinių kultūros centro Girkalnio armonikierių ansamblis „Šėtuva“ (vadovė Sigita Vaitiekūnienė), Raseinių kultūros centro Girkalnio liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ (vadovai Sigita ir Antanas Vaitiekūnai) bei Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ (vadovas Algirdas Kučiauskas).

Jubiliejinį renginį vedė Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus vadovė Daiva Danauskienė./Organizatorių nuotr.

Dainavo visi kartu

Renginio šeimininkai kapelos „Barupė“ muzikantai ir dainininkai žiūrovams pristatė atnaujintą koncerto repertuarą, taip pat padainavo keletą senesnių dainų.

Skambant paskutiniesiems šventės akordams pakvietė visus kartu sudainuoti baigiamąjį kūrinį – Antano Mikalausko dainą „Nebarki, tėveli“, po kurio visi kapelų šventės dalyviai buvo apdovanoti renginio 10-mečiui skirtais suvenyrais ir padėkomis.

„Daugeliui ištikimų šventės lankytojų jau tapo tradicija kovo mėnesio paskutinį šeštadienį, prieš Šv. Velykas, praleisti Labūnavoje organizuojamoje kapelų šventėje „Kaimo muzikantų suvažiavimas“. Tačiau šių metų pavasarį turėjusią vykti kapelų šventę kiek pakoregavo šalyje vyraujanti pandemija ir karantinas, todėl renginį teko perkelti į rudenį mėnesį“.

R. Kučiauskienė

Iš viso – apie 50 kapelų

Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus vadovė Rita Kučiauskienė pasidžiaugia, kad į šventę kasmet kviečiamos kapelos bei pavieniai muzikantai, grojantys armonikomis ar kitais liaudiškais muzikos instrumentais, atvyksta ne tik iš rajono bei regiono, bet ir iš visos Lietuvos.

Organizatoriai suskaičiavo, kad iš viso per 10 metų gražia tradicija tapusiame renginyje svečiavosi apie 50 gražių kapelų iš kultūros centrų, bendruomenių, kultūros centrų padalinių, skyrių.

„Organizuojamo renginio tikslas – parodyti žiūrovams ne tik jau gerai žinomas kapelas, bet ir tas, kurios susibūrusios mažesnėse kultūros įstaigose, kaimo bendruomenėse, taip pat pristatyti muzikuojančius kaimo žmones, tarp kurių pasitaiko ir puikiai grojančio bei dainuojančio jaunimo.

Džiugu, jog turime keletą kapelų, kurios prie rengiamos tradicinės šventės prisijungia jau ne pirmą kartą ir visada džiaugiasi susitikimais Labūnavoje. 

Raseinių kultūros centro Girkalnio liaudiškos muzikos kapela „Gojus“ dalyvavo 2017 metais rengtoje šventėje ir šiemet.

2018 metais tradicinėje Labūnavos kapelų šventėje dalyvavusi Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro „Raudonės“ kapela šiemet pristatė savo naują įvaizdį ir puikų vokalistą.

Dviejuose mūsų renginiuose koncertavo ir artimiausi kaimynai – Babtų kultūros centro kapela „Šventupis“ ir Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės bei Surviliškio skyriaus kapelos“, – pasidžiaugia R. Kučiauskienė.

Organizatorių nuotr.

Džiaugėsi švente

Kasmet Labūnavos skyriaus kapelų šventėje netrūksta svečių.

Šiais metais jubiliejinį renginį pagerbė ir sveikinimo žodžius kapelų šventės organizatoriams, dalyviams ir žiūrovams tarė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Tomas Bičiūnas, Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Gustytė.

„Džiaugiuosi, kad kapelų šventė, vedama Labūnavos skyriaus kolektyvo, prasmingai puoselėja tradicines liaudiškos muzikos vertybes.

Esu patenkintas šia gražia Labūnavoje jau dešimt metų rengiama tradicine švente ir noriu palinkėti renginio organizatoriams ir dalyviams visokeriopos sėkmės, gerų emocijų pradedant antrąjį tradicijos dešimtmetį“, – kalbėjo V. Tamulis.

Organizatorių nuotr.

Sėkmingai auga

Pirmą kartą kapelų šventė Labūnavoje buvo suorganizuota 2011 metais.

„Paskatinti Kėdainių kultūros centro direktorės Onos Mikalauskienės, lygiai prieš dešimt metų pirmą kartą į Labūnavą sukvietėme Kėdainių rajono kapelas.

Renginys buvo labai sėkmingas, nes sulaukė ne tik didelio muzikantų, bet ir klausytojų dėmesio.

Tąkart Labūnavos skyriaus salė buvo beveik pilna. Pavykusi šventė motyvavo ir skatino nenuleisti rankų.

Štai taip, pamažėle, Labūnavos kapelų šventė tapo gražia mūsų miestelio tradicija, besitęsiančia jau dešimt metų. Ja mes labai džiaugiamės“, – apie sėkmingai vykstančią Labūnavos kapelų šventę kalba R. Kučiauskienė.

Organizatorių nuotr.

Tapo respublikine

„Kiekvienais metais stengėmės, kad šventė būtų vis kitoks, išskirtinis ir nepabostų žiūrovams, todėl į renginį pradėjome kviesti kapelas ne tik iš savo, bet ir iš aplinkinių rajonų – Raseinių, Kauno.

Po truputį šventė įsibėgėjo ir tapo regionine, o pastaraisiais metais – jau ir respublikine liaudiškos muzikos kapelų švente.

Širdis džiaugiasi matant, jog per dešimt metų tiek mūsų, tiek ir kitų rajonų liaudiškos muzikos mylėtojai ir gerbėjai pamėgo kapelų šventę, kurią inicijavo Labūnavos skyrius“, – pasidžiaugia R. Kučiauskienė.

Organizatorių nuotr.

Veikdavo mugė

Labūnavos skyriaus vadovė pabrėžia, jog įprastai kapelų šventės renginys nuolat buvo organizuojamas pavasarį.

Dalyviams ši šventė – puiki proga sutikti bendraminčius, bičiulius, aptarti ateities planus ir, žinoma, padovanoti savo muziką klausytojams.

„Daugeliui ištikimųjų šventės lankytojų jau tapo tradicija kovo mėnesio paskutinį šeštadienį, prieš Šv. Velykas, praleisti Labūnavoje organizuojamoje kapelų šventėje „Kaimo muzikantų suvažiavimas“.

Pavasarį organizuojamą renginį paįvairindavo gausi ir spalvinga Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus būrelio „Rankdarbių kraitė“, kuriam vadovauja Vitalija Augulienė, velykinė mugė.

Atėjęs į šventę žiūrovas, turėjo galimybę ne tik pasiklausyti puikaus koncerto, bet ir įsigyti gražių dovanėlių.

Tačiau šių metų pavasarį turėjusią vykti kapelų šventę kiek pakoregavo šalyje vyraujanti pandemija ir karantinas, todėl renginį teko perkelti į rudenį.

Labai džiaugėmės, kad visos pakviestos kapelos mielai sutiko pas mus atvykti“, – tikina R. Kučiauskienė.

Skiria padėką

Labūnavos skyriaus vadovė nuoširdžiai dėkoja  iš įvairių Lietuvos rajonų į Labūnavą pakoncertuoti atvykusioms kapeloms ir armonikierių ansambliui, šventės rėmėjams – Kėdainių rajono savivaldybei, Labūnavos žemės ūkio bendrovei „Linas Agro Group“, Labūnavos bendruomenės centrui ir visiems kitiems, kurie daugiau ar mažiau savo indėliu ar pagalba prisideda prie šio tradicinio Labūnavos skyriaus renginio „Kaimo muzikantų suvažiavimas“ organizavimo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video