Laboratorija „Antėja“ – neturintiems laiko sirgti

 Laboratorija „Antėja“ – neturintiems laiko sirgti

Niekas nė neabejoja, kad sveikata yra didžiausias kiekvieno turtas. Dar senovės išminčius Sokratas mėgo kartoti, kad nors gera sveikata gyvenime ir nėra viskas, tačiau be jos viskas tampa niekuo. Tad džiugu, kad Kėdainių krašto žmonės nuo šiol savame mieste turės dar geresnes galimybes pasirūpinti savo bei artimųjų sveikata.

Vos prieš keletą dienų pačioje Kėdainių miesto širdyje, Senosios Rinkos aikštėje, duris atvėrusiame laboratorijos „Antėja“ padalinyje jau laukiami kraštiečiai, besirūpinantys gera savijauta.

Šioje vienintelėje tokioje Baltijos šalyse laboratorijoje gali būti atlikti praktiškai visi įmanomi kraujo bei įvairiausi kiti tyrimai, skiepijama visomis pasaulyje egzistuojančiomis vakcinomis, taip pat vykdomi mokymai, teikiamos nemokamos gydytojo konsultacijos ir kt.

Tikslūs tyrimai

Laboratorijos „Antėja“ veikla orientuota į diagnostiką – laiku atliekamą, ligų monitoringo bei kt. Laboratoriniai tyrimų duomenys yra bene svarbiausias aspektas, padedantis nustatyti diagnozę bei paskirti tikslingą gydymą. Mat maždaug 80 proc. visos informacijos apie žmogaus sveikatos būklę galima gauti su laboratorinių tyrimų pagalba.

„Laboratoriniai tyrimai yra objektyvi informacija, paremta konkrečiais rodikliais. Tai nėra subjektyvūs duomenys, kaip, pavyzdžiui, paciento nusiskundimai sveikata, kuomet žmogus kartais savo savijautą apibūdina nepakankamai tiksliai ar suprantamai, kažką pamiršta ar mano, kad tai nesvarbu paminėti ir pan. Laboratoriniai tyrimai yra mūsų organizme vykstančių procesų veidrodis, kuris atspindi mažiausius sutrikimus, bendrą organizmo būklę, infekcijas, virusus ar net itin rimtus vėžinius susirgimus, genetines ligas bei kt.“, – sako laboratorinės medicinos gydytoja Dangira Babenskienė, laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai.

Laboratorija „Antėja“ yra viena didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse. Ji didžiuojasi vienintele minėtose šalyse automatizuota robotų bei automatinių analizatorių linija „Flexlab“.

[quote author=“Aut. past.“]Laboratoriniai tyrimų duomenys yra bene svarbiausias aspektas padedantis nustatyti diagnozę bei paskirti tikslingą gydymą. Mat maždaug 80 proc. visos informacijos apie žmogaus sveikatos būklę galima gauti laboratorinių tyrimų pagalba.[/quote]

„Be jokių išlygų kasdien mes didžiausią dėmesį skiriame atliekamų tyrimų kokybei. Žinia, kad žmogui būdinga klysti, tad mūsų įdiegtos visiškai robotizuotos sistemos žmogiškosios klaidos tikimybę sumažina iki mininimumo. Mūsų laboratorija yra visiškai automatizuota. Pavyzdžiui, atliekant tiek laboratorinių tyrimų, kiek jų turime mes – apie 12 tūkst. kasdien, t. y. ištiriama apie 5–7 tūkst. žmonių, įprastoje laboratorijoje reikėtų maždaug 40 darbuotojų. Tuo tarpu pas mus automatizavus daugelį procesų visą šį kiekį tyrimų apdoroja vos 8 laborantai. Atlikdami tokius didžiulius tyrimų kiekius prisiimame didžiulę atsakomybę, todėl kiekviename tyrimų proceso žingsnelyje didžiausiais dėmesys yra skirimas kokybei“, – pabrėžia D. Babenskienė.

Kokybės grandys

Dar pašnekovė priduria, kad automatizuotoje laboratorijos sistemoje prieš atliekant tyrimus yra įvertinamas kiekvieno mėginio tinkamumas tirti – ar pakankamas kiekis, tinkama kokybė, konsistencija ir kt. Taip pat „Antėjos“ kolektyvas vadovaujasi taisykle – niekada pacientui nepateikti abejotinų duomenų tyrimų.

„Tarkim, jei gauname tyrimus, kurie rodo sunkų susirgimą, visuomet susisiekiame su žmogaus šeimos gydytoju, pasiteiraujame, ar įmanoma, kad pacientas turėtų tokius tyrimų duomenis. Pamenu vieną atvejį, kuomet tyrėme kalio koncentraciją kraujyje – tyrimai parodė didžiulius jo kiekius, praktiškai nesuderinamus su gyvybe. Pradėjus aiškintis, kaip tai įmanoma, paaiškėjo, kad bendrosios praktikos slaugytoja, imdama kraujo mėginį, privalėjo paimti du – vieną bendram kraujo, kitą kalio koncentracijos kraujyje tyrimui. Deja, medikė pamiršo apie antrąjį ir paėmė tik vieną bendram kraujo tyrimui. Jį atlikusi susizgribo, kad neturi mėginio kaliui, tad neįtardama nieko blogo atlikusi bendrą kraujo tyrimą, tą patį kraują iš vieno mėgintuvėlio perpylė į kitą, skirtą kalio tyrimui, ir atsiuntė mums. Ji nepagalvojo, kad bendram kraujo tyrimui skirtame mėgintuvėlyje yra kraujo krešėjimą stabdančios medžiagos, kurios sudėtyje yra kalio, tuo tarpu kalio tyrimui yra sukurtas specialus mėgintuvėlis be šios medžiagos. Tad štai tokių ir kitų žmogiškų klaidų mes labai stengiamės išvengti – kiekviename mūsų darbo žingsnyje yra griežta kontrolė. Mūsų tikslas nėra vien tik atlikti tyrimus, mes siekiame juos atlikti itin preciziškai ir klientui pateikti tik kiek mums tai yra įmanoma patikrintą informaciją“, – darbo metodus apibūdina gydytoja.

[#gallery=1075#]

Nemokama konsultacija

Laboratorija „Antėja“ jaučia didelę atsakomybę prieš savo klientus. Todėl niekada jų nepalieka vienų su gautais tyrimų atsakymais.

„Visi, atliekantys tyrimus mūsų laboratorijoje, gauna išsamią bei detalią nemokamą gydytojo konsultaciją. Juk dažnai žmogus, sulaukęs tyrimų atsakymų, jei randa juose net ir menkiausius nukrypimus nuo normos, tuoj puola internete ieškotis ligų ir, žinoma, netrunka jų surasti. Kas apmaudžiausia, kad paprastai sau pritaiko pačias sunkiausias diagnozes ir dėl to patiria didžiulį stresą. Pas mus dirba profesionali gydytojų komanda, kuri, atsižvelgdama į paciento nusiskundimus, pataria, kokius tyrimus reikėtų pasidaryti, o juos atlikus išsamiai paaiškina jų reikšmes bei paskiria gydymą ar nukreipia pas reikiamą specialistą“, – paslaugų specifiką pristato pašnekovė.

[quote author=“D. Babenskienė“]Laboratoriniai tyrimai yra mūsų organizme vykstančių procesų veidrodis, kuris atspindi mažiausius sutrikimus, bendrą organizmo būklę, infekcijas, virusus ar net itin rimtus vėžinius susirgimus, genetines ligas bei kt.“[/quote]

Medikė akcentuoja, kad laboratorija „Antėja“ skiria didžiulį dėmesį paslaugų modernizavimui, todėl ir gydytojo konsultacija pacientams gali būti teikiama įvairiais būdais.

„Taupydami klientų laiką sukūrėme paslaugų sistemą, kad į mūsų įstaigą žmogui reikėtų atvykti kuo rečiau. Pas mus klientams apsilankyti tereikia praktiškai vienintelį kartą – duoti tyrimų medžiagą. Visi kiti etapai gali būti atliekami nuotoliniu būdu. Mūsų klientai į mobilųjį telefoną ar elektroninį paštą gauna prisijungimo kodus, kuriuos suvedę prisijungia prie savo paskyros internetiniame puslapyje www.kraujotyrimai.lt. Čia galima matyti visų mūsų laboratorijoje kada nors atliktų savo tyrimų duomenis. Vos gavus tyrimų rezultatus mūsų gydytojai sutartu laiku susisiekia su pacientu ir pateikia išsamią konsultaciją remiantis tyrimų rezultatais bei kitais duomenimis. Tad atidavę mėginius tyrimams galite drąsiai važiuoti atostogauti ar užsiimti kitais reikalais nesijaudindami dėl vizito pas gydytoją – gydytojas jums patogiu laiku su jumis susisieks pats“, – pasakoja gydytoja.

Arčiau žmogaus

Laboratorija „Antėja“, siekdama klientams teikti kuo kokybiškesnes paslaugas, įgyvendina ir dar vieną svarbų kokybinį rodiklį – paslaugų prieinamumą. Dėl to savo filialus steigia, ne tik didžiuosiuose, bet ir kituose mažesniuose šalies miestuose, tarp jų – ir Kėdainiuose.

Tyrimų mėginiai, paimti Kėdainiuose, kaip ir didmiesčio gyventojų, bus kasdien pristatomi į centrinę laboratoriją Kaune.

„Tyrimus atliekame labai operatyviai. Dažniausiai pacientai savo tyrimų rezultatus sužino dar tą pačią dieną. O tyrimų kainos yra vienodos visoje Lietuvoje. Dar viena džiugi žinia kėdainiečiams – atidarymo proga atliekame nemokamą cholesterolio tyrimą. Taip pat pas mus nuolat yra vykdomos įvairios akcijos, taikome nuolaidas ir pan.“, – sako D. Babenskienė.

Visi įmanomi tyrimai

Laboratorijoje „Antėja“ atliekami beveik visi įmanomi kraujo, šlapimo, kaprologiniai, onkocitologiniai bei kiti tyrimai, imami bakterijų pasėliai ir kt. Pašnekovė išskiria modernų tuberkuliozės tyrimą, apie kurį dar ne kiekvienas žino.

„Mantu testas nėra itin tikslus, galima sakyti, kad jo patikimumas yra 50/50. Jei sureagavo, tikimybė, kad tikrai sergate tuberkulioze yra vos apie 50 proc. Lygiai tas pats, jei nesureagavo. Paprastai kai kurie gydytojai, vos pastebėję teigiamą mantu reakciją puola net ir vaikus gydyti antibiotikais, kurie yra itin agresyvūs, plataus spektro. Mes verčiau siūlome atlikti tyrimą dėl susirgimo tuberkulioze iš kraujo – kvantiferono tyrimą, jis yra nepalyginamai patikimesnis, jo tikslumas siekia net 98 proc. Būtent tokio tyrimo pagalba, o ne mantu testo pagrindu, tuberkuliozė yra diagnozuojama Vakarų Europos bei kitose išsivysčiusiose šalyse. Mes, matyt, iš biednumo ir toliau pasikliaujame tik mantu testu, valstybinėse įstaigose kvantiferono tyrimas, deja, nėra kompensuojamas ligonių kasų“, – apgailestauja medikė.

Sveikiesiems ar turintiems įvairių nusiskundimų sveikata „Antėjos“ kolektyvas sukūrė daugybę profilaktinių bei diagnostinių tyrimų programų. Pavyzdžiui, dažnai jaučiantys neaiškios kilmės nuovargį gali rinktis „Nuovargio tyrimo programą“, kur bus atlikti išsamūs kraujo tyrimai – bendraklinikiniai kraujo tyrimai, kepenų, skydliaukės, širdies ir kraujagyslių sistemos, inkstų ir kt. tyrimai.

[quote author=“Sokratas“]Sveikata gyvenime nėra viskas, tačiau be jos viskas tampa niekuo.[/quote]

„Antėja“ siūlo maždaug 30 tokių programų, pvz. anstvorio valdymo, problemiškos odos, ūmaus ar lėtinio kosulio, maisto netoleravimo, skydliaukės ligų, kepenų bei kitų organų ir jų sistemų funkcijų tyrimų programas. Suprantama, visų šių tyrimų programų gautus duomenis pakomentuos gydytojas bei, jei reikia, paskirs gydymą ar nukreips pas specialistą.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video