Kviečia įkvėpti vieni kitus geriems darbams – dalintis jais socialiniuose tinkluose

 Kviečia įkvėpti vieni kitus geriems darbams – dalintis jais socialiniuose tinkluose

Lietuva yra 5-ta pagal iš Ukrainos atvykusių karo pabėgėlių procentą bendroje šalies populiacijoje, rodo Tarptautinės migracijos organizacijos (angl. k. International Organization for Migration, IOM) parengta ataskaita apie situaciją Ukrainoje ir pagalbą jai organizacijos šalyse nuo karo pradžios iki lapkričio 30 d. Į Lietuvą per šį laiką atvyko daugiau nei 70 tūkst. karo pabėgėlių – beveik dvigubai daugiau nei į Latviją ir beveik 8 tūkst. daugiau nei į Estiją. Su migrantais ir karo pabėgėliais dirbančios IOM Lietuva vadovas Eitvydas Bingelis primena, kad skirtingų tyrimų duomenimis, karo metu ukrainiečius skirtingais būdais rėmė nuo trečdalio iki daugiau nei pusės Lietuvos gyventojų.

„Galbūt ne visuomet įvertiname savo ar draugo, pažįstamo pastangas. Ne visuomet apie jas ir žinome. O sužinoti yra verta, nes vieni geri darbai įkvepia kitus. Būtent todėl kviečiame socialiniuose tinkluose dalintis savo gerais darbais ir pamatyti mūsų vienybę. Bendraudamas su karo pabėgėliais ukrainiečiais ir kolegomis iš kitų šalių, girdžiu labai daug teigiamų atsiliepimų apie Lietuvos gyventojų susitelkimą ir norą padėti, kiek daug reiškia pagalba jos gavėjams. Tad norisi garsiai padėkoti Lietuvos žmonėms už visą jų jau suteiktą pagalbą ir pakviesti nesustoti“,  –  sako E. Bingelis.

Šiam tikslui IOM Lietuva pradėjo kampaniją „Dar vienu geru darbu arčiau taikos“ ir kviečia Lietuvos gyventojus prisijungti prie iniciatyvos socialiniuose tinkluose. Norintys prisidėti turėtų pasidalinti įrašu apie paties atliekamą gerą darbą su žyme #darbaisarčiautaikos.

Iniciatyvą palaiko dainininkė Ieva Zasimauskaitė. Ji teigia besidžiaugianti tokia Lietuvos gyventojų vienybe ir įsitraukimu padedant Ukrainos žmonėms.

„Tai labai įkvepia, kokie dideli ir vieningi galime būti. Kas tyliai, kas garsiai, bet manau kiekvienas iš mūsų jau esame prisidėję ne vienu geru darbu prie Ukrainos žmonių gerovės. Kviečiu drąsiai dalintis savo gerais darbais socialiniuose tinkluose, tikiu, kad taip galime vieni kitus taip įkvėpti gerus darbus tęsti ar pradėti. Nepamirškim, kad karas vyksta toliau ir pagalbos reikia ne mažiau nei pradžioje. Kadangi už lango žiema, galima prisidėti šiltais drabužiais, batais, miegmaišiais, elektros generatoriais ir daugeliu kitų daiktų, kurie mums atrodo kaip savaime suprantamas dalykas, bet žmonėms esantiems karo zonoje – tai gali padėti išgelbėti gyvybę.

Taip pat galima ir toliau prisidėti aukomis, jau yra ne vienas, o net keliolika fondų, kurie tiesiogiai padeda Ukrainos žmonėms. Nepamirškime, kad auka nėra tik ta, kuri yra didelė, auka yra tai, ką mes galime duoti kiekvienas – bent po truputį – ar tai būtų daiktas, ar pinigai ar savanorystė. Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti jau šiandien. Dabar“ , –  sako I. Zasimauskaitė.

Gerų darbų dabar reikia labiausiai

IOM Lietuva kampanijai sukūrė ir vaizdo klipą, kuriuo nori parodyti, kokia svarbi buvo ir yra Lietuvos gyventojų pagalba ukrainiečiams. 

„Kiekviena mūsų auka ar pagalba daiktais naudojasi konkretūs žmonės, kurie ją vertina ir yra dėkingi savo geradariams. Juk tai, ką aukojame, dovanojame palengvina ukrainiečių buitį, gyvenimo sąlygas ar net gelbėja gyvybes. Iš ukrainiečių sulaukiame išties daug padėkų už palaikymą ir pagalbą. Todėl klipo pabaigoje sakome „ačiū, Lietuva, kad padedi“. O kadangi pagalbos reikia ir toliau, sakome „būkime dar vienu geru darbu arčiau taikos“. Tikime, kad mūsų visų pagalba ir susitelkimas padės sulaukti taikos“, – sako Eglė Staškūnaitė, IOM Lietuva Pagalbos migrantams ir krizių valdymo skyriaus vadovė.

Vaizdo klipo herojais tapo iš Ukrainos į Lietuvą balandžio mėnesį atvykę Aliona ir jos sūnus Artemas. Klipą galite pažiūrėti čia: https://youtu.be/8Tykw7p7X6M

Apie IOM Lietuva

Padėti kiekvienam priimtinu būdu ir netapti abejingais skatinanti IOM Lietuva pati organizuoja įvairias veiklas Lietuvoje esantiems ukrainiečiams: įkūrė emocinės pagalbos liniją, organizuoja nemokamus anglų kalbos kursus, nuotolinius seminarus, kuriuose atsako į aktualius klausimus, susijusius su socialinėmis paslaugomis ar įsidarbinimu Lietuvoje, be to skiria vienkartines išmokas. Gavę lėšas ukrainiečių šeimos esančios Lietuvoje galės padengti  būtiniausius poreikius.

Be to, organizacija padeda spręsti ir trumpalaikio apgyvendinimo klausimą – kartu su apgyvendinimo platforma „Airbnb“ siūlo trumpalaikio (nuo 7 iki 30 parų) apgyvendinimo galimybę, kol ieškoma nuolatinio būsto. Organizacija taip pat prisideda prie kolektyvinių apgyvendinimo vietų įrengimo ruošiantis priimti daugiau pabėgėlių iš Ukrainos artėjant žiemai.

Tarptautinė migracijos organizacija (IOM) yra Jungtinių Tautų sistemos narė, didžiausia tarptautinė tarpvyriausybinė organizacija lyderiaujanti migracijos srityje. Lietuvoje veikia nuo 1998 m.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video