Kūriniai, kuriuos verta pamatyti (FOTOGALERIJA)

 Kūriniai, kuriuos verta pamatyti (FOTOGALERIJA)

Ekspozicijoje gausu patrauklių įdomaus dizaino dirbinių: įvairių formų dubenėlių, puodelių, lėkštelių, vazų, padėkliukų ir indelių. Netrūksta ir spalvingų suvenyrų: pakabukų, gėlių formos darbų, raktų pakabukų bei kitokių dirbinių./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centrą Arnetų name puošia VšĮ „Deko Resto“ keramikos studijos, vadovaujamos Oksanos Eitminavičienės, lankytojų kūryba. Tai – projekto „Keramikos užsiėmimų populiarinimas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, įgyvendinimo metu sukurti darbai.

Sugeba valdyti

Ekspozicijoje gausu patrauklių įdomaus dizaino dirbinių: įvairių formų dubenėlių, puodelių, lėkštelių, vazų, padėkliukų ir indelių. Netrūksta ir spalvingų suvenyrų: pakabukų, gėlių formos darbų, raktų pakabukų, bei kitokių dirbinių.

Eksponatai traukia akį ir spalva, ir originaliomis formomis. Tai sufleruoja apie meniškos sielos žmonių gebėjimą tinkamai valdyti savo kūrybinius sumanymus.

Atskuba savanorės

VšĮ „Deko Resto“ keramikos studijos iniciatyva vykdomo projekto „Keramikos užsiėmimų populiarinimas“ dalyviai./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Anot O. Eitminavičienės, keramikos darbus projekto dalyviai kurti pradėjo dar praėjusių metų spalį.

„Elementaru, jog keramika reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir žinių, tačiau projekto dalyviai puikiai susitvarko su jiems mestais iššūkiais, na, o jei kas ir nepavyksta, į pagalbą atskuba savanorės, talkinančios organizuojant keramikos užsiėmimus.

Iš viso projekte dalyvauja per 30 jonaviečių, dauguma jų turi negalią, tad, siekis sukurti tokią kūrybinę aplinką, kurioje suteikiama galimybė ugdyti ir lavinti saviraišką, meninius gebėjimus, taip pat stiprinti socialinius ryšius, gerinti emocinę būseną – privalumas“, – mano O. Eitminavičienė.

Ne pirmą kartą

Tarp projekto dalyvių yra žmonių, kurie prie projektinės veiklos prisijungia jau nebe pirmą kartą.

„Šitie dalyviai turi kur kas daugiau patirties, aukštesnį kūrybinį potencialą, kuria gerokai patobulėjusius darbus, kurie kelia malonų emocinį pasitenkinimą“, – pastebi O. Eitminavičienė.

Derina kompozicijas

Kūrybinių parodų rengimo tikslas, pasak keramikos studijos vadovės, nėra vien tik noras pademonstruoti projekto dalyvių kūrybinius rezultatus.

„Itin didelį dėmesį skiriame ir mokymuisi kuo patraukliau ir meniškiau eksponuoti savo darbus skirtingose erdvėse.

Užsiėmimų metu mokomės įžvelgti, kaip derinti ekspozicijos eksponatus, kad tarpusavyje koloristiškai derėtų ir kad patrauktų lankytojų dėmesį, analizuojame, kurį darbą ir kurioje vietoje padėti, kokį šalia jo „kaimyną“ pritaikyti.

Bandymas suvokti šiuos dalykus kelia projekto dalyvių savivertę, kuria didesnį pasitikėjimą savimi ir savo gebėjimais, motyvuoja siekti geresnių rezultatų bei, žinoma, suteikia daug teigiamų emocijų“, – įsitikinusi keramikos studijos ir projekto vadovė.

Keramikos darbų ekspozicija – paskutinė uždaromoji iš keturių parodų ciklo. Prieš tai projekto dalyvių kūrybiniai darbai buvo eksponuojami Jonavos krašto muziejuje, Jonavos viešosios bibliotekos Rimkų filialo patalpose ir Jonavos kultūros centro fojė.

Aut. past.

Parodų ciklas

Surengta keramikos darbų ekspozicija – paskutinė uždaromoji iš keturių parodų ciklo. Prieš tai projekto dalyvių kūrybiniai darbai buvo eksponuojami Jonavos krašto muziejuje, Jonavos viešosios bibliotekos Rimkų filialo patalpose ir Jonavos kultūros centro fojė.

Noriai dalyvauja

VšĮ „DekoResto“ dirba taikomosios dailės srityje.

Pagrindinis keramikos dirbtuvių tikslas – organizuoti Jonavos rajono gyventojų užimtumą, pasitelkiant meninės terapijos pakraipas, kurias finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas, Jonavos rajono savivaldybė, Europos socialinis fondas.

Keramikos dirbtuvėse organizuojami įvairūs užimtumo būreliai, meninių gebėjimų lavinimo užsiėmimai, mokymai įvairių amžiaus grupių lankytojams.

O. Eitminavičienė džiaugiasi, jog kaskart atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių dalyvauti vykdomoje veikloje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video