Kriminalistai sulaikė asmenį, elektroninėje erdvėje platinusį kvaišalus

 Kriminalistai sulaikė asmenį, elektroninėje erdvėje platinusį kvaišalus

BNS nuotr.

Vilniaus ir Kauno pareigūnai sulaikė asmenį, įtariamą narkotinių medžiagų prekyba bei „Telegram“ programėlės kanalo „Baryga LT BOT“ administravimu. Nustatyta, kad „Telegram“ kanale „BarygaLT BOT“ ir „Miami Imperija“ esančiose grupėse įsigyti narkotinių medžiagų buvo siūloma ne tik Lietuvos didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, bet ir mažesniuose miestuose bei miesteliuose – Kėdainiuose, Jonavoje, Marijampolėje, Radviliškyje, Šilutėje, Trakuose, Palangoje, Nidoje ir kt.

Šiame „Telegram“ kanale buvo siūloma ne tik įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, bet ir darbas – į įvairias vietas išslapstyti narkotines medžiagas, ir už tai siūlomas atlygis – nuo 150–250 eurų per dieną, kuris vėliau didėja, priklausomai nuo įdirbio.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų). 

Tyrimo metu sutelkus bendras teisėsaugos pareigūnų pajėgas, gegužės 21 d. Kauno rajone buvo sulaikytas asmuo, kuris įtariamas internetinėje „Telegram“ programėlėje sukūręs kanalą „Baryga LT BOT“, skirtą neteisėtam įvairių rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui visą parą įvairiuose Lietuvos miestuose.

Jame buvo viešinami siūlomų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pavadinimai ir kainos, įgijimo vietos bei atsiskaitymo būdas, tai yra, pirkėjams sudarant galimybę už neteisėtai išplatintas narkotines ir/arba psichotropines medžiagas atsiskaityti virtualia kriptovaliuta „Solana“ (SOL).

Šiame „Telegram“ kanale buvo siūloma ne tik įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų, bet ir darbas – į įvairias vietas išslapstyti narkotines medžiagas, ir už tai siūlomas atlygis – nuo 150–250 eurų per dieną, kuris vėliau didėja, priklausomai nuo įdirbio.

Manoma, kad gautų didesnį pelną ir didesnį narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo kanalo „Baryga LT BOT“ veiklos viešumą, įtariamasis apie tai skelbė ir kituose savo administruojamuose „Telegram“ kanaluose – „Patirtys“ ir „Los Angeles Lietuva“, tokiu būdu, pasinaudodamas savo sukurtu narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo „Telegram“ kanalu „BarygaLT BOT“, platino narkotines ir psichotropines medžiagas ir, preliminariais duomenimis, galėjo gauti apie 0,5 milijono eurų neteisėtų pajamų.

Atlikus kratas sulaikyto asmens namuose, automobiliuose, pagalbinėse ir kitose patalpose, rastos ir paimtos galimai narkotinės ir/ar psichotropinės medžiagos, įranga apdoroti kripto valiutą, kuria atsiskaitinėjo narkotinių medžiagų pirkėjai, pinigai, kiti daiktai ir įranga, reikšminga atliekamam tyrimui.

Po sėkmingai atliktų kratų, teisėsaugos pareigūnai perėmė sulaikyto asmens administruojamas „Telegram“ kanale „Miami Imperija“, esančias grupes – „💚 PATIRTYS 💚 “, „911 chatas N18“, „911 chat (N18, tik suaugusiems)“,„AUKSINIS JAUNIMAS“, „Garinimas“, „🌿 LOS ANGELES 🔞🥷⚠️“, kuriose reklamuojamos ir platinamos įvairios narkotinės ir psichotropinės medžiagos.

Iš įtariamojo elektroninių piniginių išimta daugiau nei 350 000 eurų virtualios valiutos, kuri, kaip įtariama, gauta už narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą minėtuose „Telegram“ kanaluose.

Sulaikytam asmeniui po pareikšto įtarimo skirta griežta kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams. Už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Vilniaus apskrities organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai tęsia tyrimą siekiant nustatyti visus prie šios nusikalstamos veikos prisidėjusius asmenis.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

1 Komentaras

  • Jasmine53🥰🥰🥰🥰🥰
    MC

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video