Kremlius derėsis su Ukraina? (PAPILDYTA)

 Kremlius derėsis su Ukraina? (PAPILDYTA)

BNS Andriaus Žuko nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį paragino Rusijos vadovą Vladimirą Putiną sėsti prie derybų stalo, kad būtų užbaigtas Maskvos puolimas prieš kaimyninę šalį. Kremlius sako, kad V. Putinas pasirengęs siųsti delegaciją į Minską deryboms su Ukraina.

„Noriu dar kartą kreiptis į Rusijos Federacijos prezidentą. Visoje Ukrainos teritorijoje vyksta mūšiai. Sėskime prie derybų stalo, kad sustabdytume žmonių žūtį“, – per spaudos konferenciją prezidentūroje Kijeve sakė V. Zelenskis.

V. Zelenskis taip pat paragino Europą aktyviau padėti Ukrainai: „Kaip jūs ketinate apsiginti patys, jeigu taip lėtai ir vangiai padedate mums?“. Ukrainos prezidentas karinius Rusijos veiksmus Ukrainoje pavadino puolimu prieš visą Europą ir pareiškė, kad būtent dėl to Europa privalo aktyviau dalyvauti tame, kas vyksta.

„Rusijos įsiveržimas į Ukrainą tai ne tiesiog įsiveržimas, o karo prieš visą Europą pradžia. Karo prieš visos Europos vienybę. Prieš Europos žmonių teises. Prieš visas žemyne galiojančias taisykles. Prieš Europos šalių atsisakymą stumdyti valstybių sienas jėga“ – kalbėjo V. Zelenskis.

Jis taip pat paragino europiečius, turinčius „kovinės patirties“, vykti į Ukrainą kautis savanoriais. „Jeigu turite kovinės patirties Europoje ir nenorite žiūrėti į politikų neryžtingumą, galite atvykti į mūsų šalį ir prisidėti prie mūsų ginant Europą, kur tai yra labai reikalinga“, – sakoma V. Zelenskio pranešime.

Pasirengę derėtis?

Kremlius sako, kad V. Putinas pasirengęs siųsti delegaciją į Minską deryboms su Ukraina.

Kremlius penktadienį pareiškė, kad prezidentas Vladimiras Putinas yra pasirengęs nusiųsti delegaciją į Baltarusijos sostinę Minską deryboms su Ukraina, rusų pajėgoms artėjant prie Kijevo Maskvos pradėtos invazijos antrąją dieną.

V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad rusų lyderis yra „pasirengęs“ nusiųsti aukšto lygio delegaciją „deryboms su Ukrainos delegacija“ į Minską – miestą, kur vyko ankstesnės derybos ir buvo sudaryti keli taikos susitarimai.

Kremliaus sąjungininkas Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka V. Putinui sakė, kad „sudarytų sąlygas“ tokiam susitikimui, nurodė D. Peskovas.

PAPILDYTA:

Maskva: derybų su Ukraina perspektyvos – neaiškios

Rusijos ir Ukrainos taikos derybų perspektyvos yra neaiškios kilus nesutarimams dėl jų vietos, penktadienį pareiškė Kremlius.

Pasak Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sutiko siųsti delegaciją deryboms su Ukrainos pareigūnais Minske, kur baltarusių autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka vadovauja prorusiškai vyriausybei.

Anksčiau penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė tartis dėl neutralios valstybės statuso Ukrainai.

D. Peskovas žurnalistams sakė, kad šalims aptarus Minską kaip galimą susitikimo vietą, Ukrainos pareigūnai pakeitė kursą ir pareiškė nenorintys vykti į Baltarusijos sostinę. Jie taip pat pasiūlė susitikti NATO priklausančioje Lenkijoje, o paskui nutraukė bendravimą, pažymėjo D. Peskovas.

V. Putinas pareiškė, kad Vakarų atsisakymas atsižvelgti į Rusijos reikalavimą neleisti Ukrainai įstoti į NATO paskatino jį įsakyti surengti invaziją į kaimyninę šalį.

Rusija laiko Baltarusijoje tūkstančius savo karių, o Ukraina nurodė buvusi atakuota keliomis kryptimis, taip pat iš Baltarusijos.

V. Putinas karinės operacijos prieš Ukrainą pradžią pradėjo ketvirtadienį paryčiais. Jis tai padarė pripažinęs prokremliškų separatistų Rytų Ukrainoje įkurtų dviejų „liaudies respublikų“ nepriklausomybę.

Vakarai atsakydami paskelbė virtinę sankcijų Maskvai, bet Ukraina ragino daryti daugiau.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video