Kraštiečiai matematikos egzaminą išlaikė geriau, nei šalies vidurkis

 Kraštiečiai matematikos egzaminą išlaikė geriau, nei šalies vidurkis

Po apeliacijų išnagrinėjimo įvertinimai ir didėjo, ir mažėjo: iš 57 darbų, kurių įvertinimai pasikeitė, padidėjo 41 darbo įvertinimai, sumažėjo – 16 darbų įvertinimai./ BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Šiandieną paaiškėjo matematikos egzaminų rezultatai. Kėdainiečiai, nors ir negavo nei vieno šimtuko iš matematikos, bendrai egzaminą išlaikė tikrai neblogai. Tiek bendras išlaikymo balas geresnis, nei Lietuvos vidurkis, tiek neišlaikiusiųjų yra gerokai mažiau, nei visos Lietuvos mastu.

Neišlaikė vos keli procentai

Kaip sakė Kėdainių rajono savivaldybės  Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Lukšienė,  matematikos egzamino neišlaikė 6,6 proc. Lietuvos mastu šio egzamino neišlaikė per 2000 kandidatų arba 15,4 proc. (2022 m. – 35,4 proc., 2021 m. – 15,2 proc.).

Moksleiviai šio egzamino perlaikyti negali.

„Manome, kad kraštiečiams abiturientams egzaminą laikyti visumoje sekėsi tikrai neblogai. Pagal balo vidurkį lenkiame šalies vidurkį – pastarasis yra 37,4 taško tuo tarpu Kėdainiuose jis siekia apie 40,1 taškus“,– sakė specialistė. Pernai visos šalies vidurkis siekė vos 16,3 taško iš galimų 60. 

Lyginant su pernai rezultatai itin geri

Visoje Lietuvoje matematikos egzaminą išlaikė 84,6 proc. kandidatų, kai pernai išlaikė vos 64,6 proc. abiturientų.  Šimto balų įvertinimą gavo 179 kandidatai, tai sudaro 1,2 proc. visų egzaminą laikiusių kandidatų,  o 2022 m. – 0,8 proc.

„Iš šalies girdisi visokių komentarų – lyg užduotys palengvintos, kiti sako, kad visgi nebuvo jos lengvesnės. Iš egzamino išėję vaikai taip pat įvairiai kalbėjo – vieniems viskas lengva pasirodė, kiti priešingai, sakė, kad egzaminas labai sunkus, sėdėjo iki paskutinės egzamino minutės.

Mūsų vaikai ir pernai pateko tarp tų, kurie išlaikė geriausiai šį egzaminą“, – sakė V. Lukšienė. 

Iš lietuvių kalbos – 8 šimtukai

Tuo tarpu lietuvių kalbos egzamine aštuoni Kėdainių Šviesiosios ir „Atžalyno“ gimnazijų abiturientai gavo šimto balų įvertinimus. 

Kitų egzaminų rezultatai turėtų paaiškėti iki penktadienio, rytoj laikomas pakartotinis lietuvių kalbos egzaminas, jo rezultatai bus žinomi iki liepos 17 dienos. 

1 Komentaras

  • Būtų įdomu pamatyti kaip išlaikytų jei tėvai korepetitorių nesamdytų. Dabar dar vaikas į mokyklą neina, o tėvai jau ieško papildomų mokytojų. Nežinau ar tai normalu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video