Kokius darbus dirbs ukrainiečiai?

 Kokius darbus dirbs ukrainiečiai?

Eldorado Butrimo nuotr.

Rasa JAKUBASKIENĖ

Jungtinių Tautų organizacija skelbia, kad dėl karinio konflikto Ukrainoje iš šios šalies jau pabėgo daugiau nei 3 mln. gyventojų. Dalis jų pasiekė ir Lietuvą. Dėl išaugusių ukrainiečių srautų Migracijos departamentas priėmė sprendimą laikinai stabdyti iš anksto neužsiregistravusių gyventojų, kurie nori pasigaminti pasus arba asmens tapatybės korteles, aptarnavimą. Eilės susidarė ir Kėdainiuose, nes dalis čia dirbančių specialistų iškomandiruoti į Alytų. Pats darbų įkarštis ir Užimtumo tarnyboje – tiek Lietuvos, tiek ir Kėdainių rajono darbdaviai karo pabėgėliams jau siūlo darbą įvairiose srityse.

Kėdainiuose apsistojusius pabėgėlius registruoja Kaunas

Migracijos departamento Kauno skyriaus vedėjas Vaclovas Ražanskas sako, kad Kėdainių Migracijos departamento poskyryje nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių registracija nevykdoma.

„Atvykusių į Lietuvą ir apsigyvenusių Kėdainių rajone Ukrainos piliečių registracija vykdoma Migracijos departamento Kauno skyriuje, A. Juozapavičiaus per. 57, Kaunas“, – sakė skyriaus vedėjas.

Tačiau nepaisant to, kad čia ukrainiečiai neregistruojami, migracijos specialistai ir čia neturi kada atsikvėpti, nes šio miesto poskyryje jų liko dirbti labai mažai – dalis jų iškomandiruoti į Alytaus užsieniečių registracijos centrą registruoti į Lietuvą atvykusius Ukrainos piliečius.

Kaip teigė V. Ražanskas, Lietuvos Respublikos piliečiai Kėdainiuose, kaip ir kituose Migracijos departamento padaliniuose, aptarnaujami tik iš anksto rezervavus vizitą www.migracija.lt.

„Toks Migracijos departamento sprendimas priimtas atsižvelgus į Lietuvoje įvestą neparastąją padėtį ir išaugusį pagalbos poreikį dėl karo veiksmų savoje šalyje į Lietuvą atvykstantiems Ukrainos piliečiams“, – paaiškino Kauno skyriaus vedėjas.

Milda Jankauskienė: „Kovo 8-osios duomenimis, į Užimtumo tarnybą jau kreipėsi 98 ukrainiečiai. Didžioji dauguma norėtų dirbti. Kitiems suteikiamos konsultacijos dėl įvairių socialinių klausimų. Darbo ieškantiems asmenims jau pirmojo susitikimo metu yra organizuojami pokalbiai su darbdaviais, nes patiems susisiekti gana sudėtinga dėl kalbos barjero ir psichologinio situacijos konteksto“.

Daugiausia siūlo nekvalifikuotą darbą

Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė kalbėdama apie darbo pasiūlą ukrainiečiams sakė, jog kovo 8-osios duomenimis, daugiau nei 566 šalies įmonių užregistravo laisvas darbo vietas Užimtumo tarnyboje. Daugiausia pasiūlymų sulaukta iš apdirbamosios gamybos sektoriaus. Iš jų daugiausia – maisto produktų gamybos bei drabužių siuvimo ir kitų tekstilės gaminių gamybos įmonių. Darbo vietas siūlo prekybos centrai, viešbučiai, restoranai ir daugybė kitų sričių darbdavių.

„Šiuo metu siūlomų darbų pobūdis įvairus. Kol nežinomas atvykusių žmonių išsilavinimas, darbo pozicijos susijusios su mažiau kvalifikuotu darbu.

Darbdaviai įdarbintų virėjus, kambarines, parduotuvės salės darbuotojus, vairuotojus, siuvėjus, pakuotojus, taip pat kvalifikuotus elektrikus, baldų apmušėjus, staklių operatorius ir inžinierius, IT specialistus, programuotojus, buhalterius ir kitus specialistus“, – vardijo atstovė spaudai.

Tuo tarpu Kėdainių darbdaviai, pasak M. Jankauskienės, karo pabėgėliams taip pat turi darbo pasiūlymų įvairiose srityse: „Kėdainiuose darbdaviai įdarbintų gamybos (23), sandėlio (5) darbuotojus, įrengimų derintojus (3), siuvėjus (20), klijuotojus (5-10), baldų apmušėjus (5-10), pakuotojus (5-10), sukirpėjus (5-10), pardavėjus – salės darbuotojus (4), žemės ūkio mechanizatorius (2).

„Dalis nutolusios darbo vietos Kėdainiuose darbuotojų komandiruoti į Alytaus užsieniečių registracijos centrą registruoti į Lietuvą atvykusius Ukrainos piliečius.

V. Ražanskas

Visoje šalyje siūlantys darbus darbdaviai: MB „Statau“ – staliams (5), plataus profilio statybininkams (5), UAB „Skaitel“ – tvoros montuotojams (10), ekskavatorininkams (10), UAB „Arsimona“ – valytojams, kiemsargiams (20-30), VĮ Valstybinė miškų urėdija – sodinukų sodinimui. UAB „Vakarų titanas“ ieško darbuotojų Mažeikių, Šiaulių, Telšių, Ukmergės, Kėdainių sav. – fasadų apdailininkams (10), plataus profilio statybininkams (10).“

Pašnekovės teigimu, į Užimtumo tarnybą dėl ukrainiečių įdarbinimo kreipėsi UAB Kėdainių konservų fabrikas , UAB „Vikeda“, UAB „Sibena“, UAB „LTP Texdan“, AB „Kauno grūdai“, ūkininko Dainiaus Sabulio ūkis.

Jau kreipėsi ir norintys dirbti

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje dar praėjusią savaitę pradėjo veikti puslapis ukrainiečių kalba. Visa informacija taip pat pateikiama anglų ir rusų kalbomis: https://uzt.lt/

Nuo kovo 7 d. Užimtumo tarnyba suteikia galimybę gauti konsultacijas ir paskambinus trumpuoju numeriu 1883 bei pasirinkus numerį 4.

„Šiuo metu Užimtumo tarnyba renka informaciją apie potencialius darbdavius, kurie įdarbintų atvykstančius ukrainiečius. Paskelbus anketą interneto svetainėje https://forms.gle/ahY8NVpVeenorp9e7 dėl darbo pasiūlymų nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams per kelias kovo darbo dienas atsiliepė keli šimtai šalies darbdavių, siūlantys darbą ukrainiečiams. Trečdalis iš jų siūlo ir apgyvendinimą, užtikrintų lankstų darbo grafiką mamoms su mažais vaikais“, – kalbėjo M. Jankauskienė.

Kadangi nuo kovo 1 d. šalies darbdaviai gali įdarbinti ukrainiečius be papildomų procedūrų, jie nėra įpareigoti ir registruotis Užimtumo tarnyboje. Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas darbo pasiūlymų registravimui ir bėgančių nuo karo asmenų konsultavimui.

„Šiuo metu siūlomų darbų pobūdis įvairus. Kol nežinomas atvykusių žmonių išsilavinimas, darbo pozicijos susijusios su mažiau kvalifikuotu darbu. Darbdaviai įdarbintų virėjus, kambarines, parduotuvės salės darbuotojus, vairuotojus, siuvėjus, pakuotojus, taip pat kvalifikuotus elektrikus, baldų apmušėjus, staklių operatorius ir inžinierius, IT specialistus, programuotojus, buhalterius ir kt.

M. Jankauskienė

„Kovo 8-osios duomenimis, į Užimtumo tarnybą jau kreipėsi 98 ukrainiečiai. Didžioji dauguma norėtų dirbti.

Kitiems suteikiamos konsultacijos dėl įvairių socialinių klausimų. Darbo ieškantiems asmenims jau pirmojo susitikimo metu yra organizuojami pokalbiai su darbdaviais, nes patiems susisiekti gana sudėtinga dėl kalbos barjero ir psichologinio situacijos konteksto. Visgi karo pabėgėliai atvyko čia sudėtingomis sąlygomis ir pirmiausia reikia spręsti sveikatos apsaugos, būsto, mokyklos ar darželių paieškos klausimus“, – pažymėjo tarnybos atstovė spaudai.

Anot jos, besikreipiantys ukrainiečiai ieško tiek kvalifikuoto, tiek nekvalifikuoto darbo: gali dirbti virėjais, odontologo padėjėjais, slaugytojais, pardavėjais ir kitais specialistais.

Alytaus r. savivaldybėje jau įdarbintas IT specialistas iš Ukrainos. Vilniuje „Amatininkų užeigoje“ įdarbinta virėja.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video