Ketvirtojoje „Šeimos stebuklo“ parodoje – 7-ių rajono šeimų gyvenimo akimirkos

 Ketvirtojoje „Šeimos stebuklo“ parodoje – 7-ių rajono šeimų gyvenimo akimirkos

Kėdainių rajono savivaldybę papuošė jau ketvirtoji tęstinio projekto „Šeimos stebuklas“ paroda, kurioje eksponuojamos septynių darniai ir brandžiai gyvenančių šeimų fotografijos, aprašytos jų sėkmės istorijos./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių rajono savivaldybę papuošė jau ketvirtoji tęstinio projekto „Šeimos stebuklas“ paroda, kurios pagrindinis tikslas – skleisti žinią apie šeimos išsaugojimo svarbą, didinti jaunų šeimų motyvaciją puoselėti ilgalaikius ir darnius santykius, rodant pavyzdį kitoms šeimoms, vaikams ir jaunimui. Parodoje eksponuojamos fotografijos, kuriose įamžintos septynios darniai ir brandžiai gyvenančios šeimos iš įvairių rajono seniūnijų, aprašytos jų sėkmės istorijos apie pagarbą, meilę, rūpestį vienas kitam, apie tarpusavio ryšį, apie mokėjimą atleisti, suprasti, užjausti. Tai – Jūratė ir Darius Dovydai, Kamilė ir Irmantas Kaklauskai, Erika ir Mantas Oksai, Vaida ir Marius Grigoravičiai, Jovita ir Edgaras Šulcai, Onutė ir Jonas Šveikiai bei Dovilė ir Liudas Tevelavičiai.

Nuoširdžiai dėkojo

Parodos atidaryme dalyvavę šeimų atstovai trumpai kalbėjo apie tai, kas jiems svarbiausia gyvenime, pasidžiaugė savo šeimomis ir nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti gražia tradicija tapusiame projekte „Šeimos stebuklas“.

Tereikia kalbėtis

Jau 22 metus gyvenimo keliu drauge einantys J. ir D. Dovydai teigė, kad pasitaiko visko, juk nėra namų be dūmų, bet viskas gyvenime yra išsprendžiama, tereikia kalbėtis.

Dešimt atžalų: penkis berniukus ir penkias mergaites, užauginę sutuoktiniai savo gyvenimo neįsivaizduoja be gausios šeimos šurmulio, bendrų darbų, džiaugsmų ir rūpesčių: „Be šeimos pasaulis atrodytų tuščias ir sunkiai įsivaizduojamas“.

Šeima – didžiausia vertybė

K. ir I. Kaklauskai mano, jog šeimoje svarbiausia – dalijimasis meile. Šių dviejų vienas kitą mylinčių žmonių gyvenimo prasmė bei pilnatvė – rūpinimasis šešiomis savo atžalomis ir krikšto dukra.

Trijų atžalų šeimą puoselėjantiems ir kartu santuokoje 5 metus gyvenimą kuriantiems E. bei M. Oksams šeima – taip pat didžiausia vertybė.

Sutuoktiniai neabejoja, jog tik vaikai subrandina, suvienija ir sutvirtina šeimą. O bendrą gyvenimą kurti besiruošiančioms poroms jie linki stengtis suprasti ir gerbti vienas kitą.

Bendrystė ir pagarba

Tris dukras turintys ir kartu santuokoje gyvenantys jau 13 metų V. ir M. Grigoravičiai šeimos darnos neįsivaizduoja be bendrystės ir pagarbos vienas kitam.

Anot jų, gyvenant šeimoje svarbiausias žodis turi būti ne „aš“, o „mes“.

„Labai smagu, kad mūsų rajone yra tokių didelių šeimų, kurios yra viso mūsų krašto pasididžiavimas, sugeba išauginti, puoselėti ir skirti dėmesį gausiam vaikų būriui. Tokios šeimos – tarsi stebuklas ir yra puikus pavyzdys jaunajai kartai“.

D. Avižiuvienė.

Užgrūdina ir veda pirmyn

12 bendro gyvenimo metų skaičiuojančių J. ir E. Šulcų teigimu, šeimoje svarbiausia priimti visus iššūkius, kurių auginant tris vaikus tikrai pasitaiko: „Tačiau tai užgrūdina ir veda pirmyn“. 

Šeima – visa ko pamatas

O. ir J. Šveikiai drauge praleido 42 santuokinio gyvenimo metus.

Anot ilgą gyvenimo kelią drauge nuėjusios poros, sukurti šeimą, užauginti tris atžalas ir išgyventi darnoje jiems padėjo bendri tikslai ir darbai, taip pat bendri pomėgiai, humoro jausmas, šypsena ir vidinė ramybė.

Keturias atžalas auginančių D. ir L. Tevelavičių manymu, šeima – visa ko pamatas, o kad santykiai būtų stiprūs, reikalinga meilė, ištikimybė ir pagarba vienas kitam.

Tokios šeimos – tarsi stebuklas

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė neslėpė, jog iš visų nuo 2017 metų Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva pradėto įgyvendinti projekto „Šeimos stebuklas“ parodų šiųmetės surengimas pareikalavo daugiausia pastangų ir laiko.

„Tiek ieškant, tiek surandant šeimas, tiek atliekant fotosesijas ar prakalbinant žmones.

Kadangi buvo kovidinė situacija ir dėl susirgimų tai vienoje, tai kitoje šeimoje vis reikėdavo atidėti sutartą susitikimui laiką. Bet džiaugiamės, kad parodoje sutiko dalyvauti septynios Kėdainių mieste bei rajone gyvenančios daugiavaikės šeimos, ir projektas buvo sėkmingai tęsiamas toliau.

Labai smagu, kad mūsų rajone yra tokių didelių šeimų, kurios yra viso mūsų krašto pasididžiavimas, sugeba išauginti, puoselėti ir skirti dėmesį gausiam vaikų būriui.

Tokios šeimos – tarsi stebuklas ir yra puikus pavyzdys jaunajai kartai“, – sako D. Avižiuvienė.

Linkėjo stiprybės

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, sveikindami parodos dalyvius, linkėjo stiprybės, sveikatos ir niekada nenustoti siekti savo svajonių.

Keliaujanti paroda

Ketvirtoji paroda ,,Šeimos stebuklas“, šiuo metu puošianti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos antrojo aukšto koridorių, vėliau bus eksponuojama rajono seniūnijose ir bendruomenėse, M. Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Ne paskutinė

Vienas iš svarbiausių projekto „Šeimos stebuklas“ uždavinių – surasti daug metų santuokoje gyvenančias, šiltus santykius palaikančias, branginančias moralines vertybes Kėdainių krašto šeimas, įamžinti jas fotografijose ir aprašyti jų bendro gyvenimo sėkmės istorijas.

D. Avižiuvienė džiaugiasi, kad darnių šeimų mūsų rajone tikrai yra, todėl pakeliui jau ir penktoji paroda „Šeimos stebuklas“, kurią planuojama pristatyti ateinančiais metais: „Kol bus šeimų, tol bus ir noras rodyti ir kalbėti apie gražius, gerus ir vertybinius dalykus. Na, o galiausiai tai taps istorijos dalimi“.

Apie buvusias parodas

Pirmoji paroda ,,Šeimos stebuklas“ buvo surengta 2017 metų rugsėjo 4 dieną M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, vėliau eksponuota Dotnuvoje, Šėtoje, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo centre, Kėdainių rajono savivaldybėje.

Parodos atidaryme dalyvavę šeimų atstovai trumpai kalbėjo apie tai, kas jiems svarbiausia gyvenime, pasidžiaugė savo šeimomis ir nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už suteiktą galimybę dalyvauti gražia tradicija tapusiame projekte.

Vienas iš svarbiausių šio projekto uždavinių – surasti daug metų santuokoje gyvenančias, šiltus santykius palaikančias, branginančias moralines vertybes Kėdainių krašto šeimas, įamžinti jas fotografijose ir aprašyti jų bendro gyvenimo sėkmės istorijas.

Antroji paroda ,,Šeimos stebuklas“, atidaryta 2019 metų vasario 14 dieną Daugiakultūriame centre, vėliau eksponuota rajono seniūnijose.

Siekiama, kad kuo daugiau rajono gyventojų, ypač jaunimo, perskaitytų aprašytas sėkmės istorijas, mokytųsi iš gerųjų pavyzdžių.

Trečioji paroda atidaryta 2020 metų spalio 1 dieną irgi Daugiakultūriame centre, vėliau eksponuota rajono seniūnijose, M. Daukšos viešojoje bibliotekoje.

5 Komentarai

  • Smagu, kad šeimas pagerbia. O propagandinius straipsnius ištrina apie partnerystę.

  • Śaunuoliai tie Šveikiai.Tikri valstiečiai, nuoširdūs, gražiai dainuoja. Tegul eina su valstiečiais, išrinksim.

    • Jie Lietuvos balse dalyvavo, gražiai dainuoja.

    • Keista, kad reklamuojami valstiečiai, kurie eis į rinkimus. Nuo kada RA remia valstiečius?

      • Eik i muge reklamuoti viskio dezuciu paskolu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video