Kelininkai jau ruošiasi žiemos sezonui

 Kelininkai jau ruošiasi žiemos sezonui

Kelininkai patikina, kad šiemet žiema jų tikrai neužklups netikėtai – šaltajam metų sezonui esą jau ruošiamasi: aktyviai stebimos orų prognozės, kaupiamos smėlio, druskos atsargos, įsigytas ir naujas automobilis.

Pasiruošę staigmenoms

Valstybės įmonės „Kauno regiono kelių“ Kėdainių kelių tarnyba eilę metų vykdo kelių barstymo ir priežiūros darbus Kėdainių mieste bei rajone.

„Šiemet sandėliuose jau esame sukaupę 700 tonų druskos, apie 300 tonų druskos ir smėlio mišinio. Sandėlius dar pildome, tad atsargų daugėja. Žiemai esame tikrai pasiruošę. Šiemet taip pat pakeitėme vieną automobilį – atsisakę seno „MAZ“, įsigijome naujutėlaitį „MAN“. Visas automobilių parkas jau sukomplektuotas, technika paruošta ir bet kurio metu gali išvažiuoti į gatves“, – pasakojo Vaidas Stravinskas, VĮ „Kauno regiono kelių“ Kėdainių kelių tarnybos viršininkas.

Barstys ir valys daugiau

Kėdainių kelių tarnyba žiemos ir vasaros periodu prižiūri apie 550 kilometrų kelių. Pastoviai barstoma yra tik apie 200 km kelių. Tiesa, šįmet šis skaičius padidėjo pusšimčiu kilometrų ir bus barstoma 250 km Valstybinės reikšmės kelių.

„Via Baltica“ – daugiausia dėmesio

Kėdainių kelių tarnyba prižiūri 55 km magistralinio kelio Panevėžys–Aristava– Sitkūnai ruožą, „Via Baltica“ kelią, kuriam skiriamas didžiausias dėmesys. Čia kelių priežiūros tarnybos budi visa parą. Kelio danga nuvaloma ir pabarstoma ne vėliau kaip per 2 valandas nuo slidumo atsiradimo ar nustojus snigti. Eismas gali nutrūkti ne ilgiau kaip 2 valandoms.

Vertina situaciją

„Keliai prižiūrimi, valomi ir barstomi pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos nustatytus reikalavimus.

Be abejo, kaip jie bus valomi ir prižiūrimi, priklausys nuo sniego kiekio bei oro sąlygų. Noriu pabrėžti, kad pirmiausia techniką siųsime ten, kur yra didžiausias pravažumas. Po to skirsime dėmesio ir keliams, kuriuose eismas near toks intensyvus. Stengiamės kuo greičiau nuvalyti ir pabarstyti visus kelius, kurie mums priklauso. Žinoma, pagal išgales, pagal galimybes“, – kalbėjo V. Stravinskas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video