„Kėdbuso“ grafikai kelia neaiškumų gyventojams

 „Kėdbuso“ grafikai kelia neaiškumų gyventojams

Labūnavos stotelės autobusų grafikas, pasirodo, nurodo dviejų skirtingų sezonų grafikus.

Kas yra vasaros laikas, pasirodo, priklauso nuo oro sąlygų…

Atrodo, kad neaiškumai, susiję su savivaldybės viešąjį transportą valdančia įmone „Kėdbusas“, nesiliauja. Nepaisant to, kad pakeitus direktorių bent jau iš savivaldybės skundų kritikos nebesigirdi, gyventojams ne visos „Kėdbuso“ pastangos ir naujovės yra priimtinos.

Išvažiavus iš kaimo, grįžti į jį nebėra kaip

Jeigu miesto gyventojams problemų su autobusų važiavimo dažniu problemų yra nedaug, tai kitų seniūnijų gyventojams, kurie neturi nuosavo automobilio, tenka sukti galvą, kaip gi čia nuvažiavus ir parvažiavus namo.

Štai labūnaviškis, sugedus jo automobiliui, susidūrė su liūdna realybe – savaitgaliais iš ir į Labūnavą važiuoja vos du autobusai, tad popiet iš namų nei išvažiuoti yra kaip, o jei išvažiuoti suspėji, tai grįžti tenka jau pėstute.

„Dar ne per seniausiai miesto galva aštriai kritikavo buvusį „Kėdbuso“ direktorių už nepažymėtus autobusų sustojimus, netikslius grafikus ir t. t. Pasikeitus direktoriui, situacija, panašu, negerėja, išskyrus gal autobusų remonto bazę.

Vienas iš pavyzdžių – priemiestinių autobusų važiavimo grafikai. Sugalvojus savaitgalį iš Labūnavos nuvykti į miestą, gali namo nebegrįžti. Arba neapsieisi be taksi paslaugų. Labūnavoje kabo autobusų tvarkaraštis, kuriame aiškiai nurodyta, kad savaitgaliais gali grįžti namo apie 15 ir 17 val., bet, deja, realybė kitokia. Tai visgi „Kėdbusui“ nepavyksta teikti tikslią informaciją net ir pakeitus direktorių“, – guodėsi gyventojas.

Autobuso grafikas suklaidino

Pasirodo, kad autobuso grafikas Labūnavoje nemelavo, bent jau iš dalies. Kaip aiškino Autobusų stoties viršininkė Vytautė Maziliauskaitė, grafike yra nurodytas įprastas ir vasaros sezono autobusų grafikas. Minėti autobusai, išvažiuojantys ir grįžtantys 15–17 valandomis, pasirodo, yra vasaros laiko grafiko dalis, kuri negalioja kito sezono metu.

„Minėtas „vasaros sezonas“ įprastai skelbiamas nuo balandžio vidurio iki lapkričio mėnesio. Atsižvelgiant į orus, kiekvienais metais važiavimai atnaujinami skirtingai. Kadangi šiemet orai atšilo anksti, važiavimai buvo atnaujinti jau nuo balandžio 8 dienos. Apie atnaujinimus skelbiame interneto svetainėje ir „Kėdbuso“ „Facebook“ puslapyje“, – sako ji.

Tad štai ir aiški nesusipratimų priežastis – vasaros laikas, kuris, pasirodo, kinta tokiu dažnumu, kaip oras, tad realiai sunku ir suprasti, kada jau tie papildomi autobusai važiuoja, o kada ne.

Be abejonės, galima prieš važiuojant naršyti interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose, tačiau pripažinkime, kad tokia praktika yra keista – tikėtis, kad keleivis nuolat tikrins internetą vien tam, kad įsitikintų, ar tikrai jam reikalingas autobusas važiuos, ar ne.

Ir jei ši sistema perkandama tiems, kurie nuolatos važinėja autobusais, tai tie, kuriems autobusais važinėti tenka tik išskirtiniais atvejais, tiesiog kone šimtu procentų „pasimaus“ ant šito keblaus laiko „sukinėjimo“ grafikuose.

Ką jau kalbėti apie senjorus, kurie yra pagrindiniai „Kėdbuso“ klientai ir kuriems dažnu atveju internetas ir socialiniai tinklai yra sunkiai perkandami…

Savaitgaliais iš ir į Labūnavą važiuoja vos du autobusai, tad popiet iš namų nei išvažiuoti yra kaip, o jei išvažiuoti suspėji, tai grįžti tenka jau pėstute.

Aut. past.

Žada, kad pergalvos grafikų pateikimą

„Labūnavoje esantis grafikas buvo patikrintas – jis teisingas. Minėti laikai – reisai, kurie važiuoja tik vasaros sezono metu. Šie laikai pažymėti skirtinga (žalia) spalva, o grafiko apačioje parašytas paaiškinimas“, – pridūrė „Kėdbuso“ atstovė.

Tiesa, tas paaiškinimas, reikia pripažinti, mažai aiškus, nes realiai sunku suprasti, kas gi yra vasaros laikas viešajame transporte, ypatingai tada, kai jis keičiasi priklausomai nuo oro.

Tačiau „Kėdbusas“ žada galvoti, kaip grafikus padaryti aiškesnius.

„Labai gaila, jog keleiviams paskelbti tvarkaraščiai nėra aiškūs, ateityje svarstysime apie jų dizaino pakeitimą“, – teigė V. Maziliauskaitė.

10 Komentarai

  • Na jei jau toks raštingas, kad perskaitė tą laiką, galėjo ir paskaityti iki galo. Ne be reikalo išskirta kita spalva. Visgi tą energiją, kurią dabar skiria liuliuotis ir šniurkščioti nosimi, galėjo skirti skambučiui nurodytu telefonu. Būtų paaiškinę, kada tas sezonas, kurioje kelio pusėje laukti ir net kiek kainuos.

    • straipsnis, kad tik apšikt miestą. Kiek dar šiksit? kodėl negalit kažką pozityvaus parašyt? bloga jau. Patys gyvena, patys šika. Net kiaulės taip nesielgia.

      • Naujokas buvo ipareigotas iki tam tikros datos ant vuso rajono stoteliu surašiti pavadinimus-nespėjo (buvo išpirdolintas).O naujam direktiriui tas“mero isakimas“negalioja?

        • Tamstele, ar parašęs savo komentarą,ji perskaitęs? Na ,ar patinka ? Ji

      • kad gyvatė negalėdama įkast aukai,iš pasiutimo pati sau uodegą kapotavo.Tai va tokie straipsniai ir sukelia panašią mintį.

  • Pastabose reik nurodyti vasaros sezono laiką konkrečiai ir nebus problemų

  • Gal Gaublys galėtų verslą kokį sukt? Atvežtų žmones su priekaba, parvežtų? Prasisuktų pora menenesių, kol vėl VMI nepričiuptų 😀

  • Gaublio neima vmi, jis prie saibu atidares kioska klestinti

    • Jisai su lateksinem kelnem Bobai per snuki tesiuskuoja 😉

  • su grafikais Kėdainių rajone ypač priemiestiniuose visada būna daugybė klaidų , kol ištaiso ateina jau ir ruduo ,ir vėl reikia keisti

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content