Kėdainiuose paminėta Kovos su prekyba žmonėmis diena (FOTOGALERIJA)

 Kėdainiuose paminėta Kovos su prekyba žmonėmis diena (FOTOGALERIJA)

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, į pagalbą pasikvietę jaunuosius policijos rėmėjus bei socialinius partnerius – Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivius, organizavo prevencinį šviečiamąjį informacinį renginį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Spalio 18-ąją minima Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena. Šios dienos minėjimo tikslas – skleisti žinią apie prekybos žmonėmis pavojus. Ta proga Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, į pagalbą pasikvietę jaunuosius policijos rėmėjus bei socialinius partnerius – Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivius, organizavo prevencinį šviečiamąjį informacinį renginį.

Prekybos centre

Akcijai pasirinkta vieta – netradicinė. Autobusų stotyje esančiame prekybos centre „Maxima“ įrengtas informacinis stendas, čia buvo kalbinami praeiviai – ypatingas dėmesys buvo skiriamas jaunimui, vaikams, tėveliams su mažais vaikais.

„Prekyba žmonėmis – tai žmogaus pirkimas ir pardavimas realiems prekeiviams, nusikalstamas žmogaus kūno ir jo darbo išnaudojimas nežmoniškomis ar vergiškomis sąlygomis. Šis nusikaltimas turi daug veidų.

Aukos išnaudojamos seksualiai, priverstiniam darbui ir paslaugoms, nusikalstamoms veikoms vykdyti, elgetavimui, priverstinėms santuokoms, organų donorystei, sukčiavimui ir kt.

Liūdna ir skaudu pripažinti, bet pagal aukų skaičių Lietuva pirmauja Europoje, todėl tokias akcijas organizuoti yra būtina ir mes tai darome kasmet“, – sakė akciją organizavusi pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Kėdainių krašto žmonėms netradiciškai ir įdomiai suteikta aktuali policijos informacija apie prekybą žmonėmis, verbavimo būdus, patarimai, kaip nepatekti į prekybos žmonėmis tinklą, aptartos realios pagalbos galimybės.

Aut. past.

Suteikta informacija

Kėdainių krašto žmonėms netradiciškai ir įdomiai suteikta aktuali policijos informacija apie prekybą žmonėmis, verbavimo būdus, patarimai, kaip nepatekti į prekybos žmonėmis tinklą, aptartos realios pagalbos galimybės.

„Nusikalstamai veikai ieškoma pažeidžiamų asmenų: neturinčių pastovios gyvenamosios vietos ar neturinčių kur sugrįžti atlikusių laisvės atėmimo bausmes, turinčių įvairių priklausomybių ar kriminalinę praeitį, gyvenančių rizikos šeimose ar kurių artimieji mirę, neturinčių tvirtų socialinių ryšių, su sunkia materialine padėtimi, turinčių elgesio ir sveikatos sutrikimų, naivių, neturinčių gyvenimiškos patirties.

Apgaule žadamas geras atlygis, naudojamas psichologinis smurtas, išnaudojamos turimos priklausomybės“, – paaiškino A. Mickevičienė.

Žmogus – ne prekė

„Būk budrus, kritiškai vertink įvairius darbo ar verslo pasiūlymus užsienyje, nepasitikėk nepažįstamais asmenimis, atsakingai vertink bendravimą ir įvairius siūlymus socialiniuose tinkluose, saugok save ir artimuosius“, – kraštiečiams patarinėjo akcijos savanoriai.

Kreipkitės į policiją 112 arba nevyriausybines organizacijas 8 800 91 119, dirbančias prekybos žmonėmis srityje, jei nukentėjote užsienyje, kreipkitės į Lietuvos ambasadas, konsulatus.

Svarbu paminėti, kad nukentėjęs asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikalstamą veiką, kurią jis buvo priverstas daryti tapęs prekybos žmonėmis auka.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video