Kėdainiuose pakartotas LKL visų laikų rekordas

LKL.lt nuotr.

BasketNews.lt inf.

LKL rungtynėse „Juventus“ 93:88 įveikė „Nevėžį“, kurio gretose dominavo Zane’as Watermanas. Jis surinko 35 taškus (LKL sezono rekordas), išprovokavo 15 pražangų (pakartotas LKL visų laikų rekordas) bei sukaupė 46 naudingumo balus (LKL sezono rekordas). Zane’as Watermanas sužaidė kosmines LKL rungtynes, tačiau to neužteko Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (5-16) pergalei. Gedimino Petrausko auklėtiniai savo aikštėje 88:93 (22:22, 23:28, 21:21, 22:22) nusileido Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-8).

Z. Watermanas per 32 minutes pasižymėjo 35 taškais (8/8 dvit., 2/4 trit., 13/18 baudų), 9 atkovotais kamuoliais. Taip pat jis išprovokavo net 15 pražangų ir sukaupė 46 naudingumo balus.

15 išprovokuotų pražangų – pakartotas LKL visų laikų rekordas. Vienintelis anksčiau tai padaręs žaidėjas buvo Nerijus Varnelis, kuris tiek pražangų išprovokavo 2009 m. atstovaudamas Alytaus klubui mače su Vilniaus „Sakalais“.

14 pražangų išprovokuoti buvo pavykę trims žaidėjams: Arnui Labuckui (Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, 2015 m.), Emmanueliui Mudiay (Kauno „Žalgiris“, 2021 m.), Chuckui Eidsonui (Vilniaus „Lietuvos rytas“, 2009 m.).

28-erių amerikietis pagerino šio LKL sezono naudingumo rekordą, kuris iki šiol priklausė „Šiaulių“ bokštui Tomašui Pavelkai. Slovakas lapkričio mėnesio mače su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ pasižymėjo 41 balu.

Taip pat krito ir LKL sezono rezultatyvumo rekordas, anksčiau priklausęs buvusiam „Pieno žvaigždžių“ gynėjui Brandonui Tabbui (34 tšk.).

Watermano vidurkiai šiame sezone per vid. 31 minutę siekia 17 taškų (geriausias LKL), 7 atkovotus kamuolius, 1,4 rezultatyvaus perdavimo ir 19,5 naudingumo balo.

„Džiaugiamės dėl kiekvieno jo asmeninio pasirodymo ar savaitės MVP, – Watermano pasirodymą komentavo Petrauskas. – Bet mums svarbiausia yra komandinė sėkmė, o šiandien jos nebuvo. Bet patys suprantame, kad Zane’as daro viską, jog tų pergalių būtų.“

Antrąsyk paeiliui laimėjusi Utenos ekipa dar tvirčiau jaučiasi ketvirtoje pozicijoje, dviem pergalėmis lenkdama Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (11-8). Kėdainių komanda dalinasi 9-10 vietomis su „Šiauliais“.

Esminį spurtą „Juventus“ padarė antrajame kėlinyje, kai sužaidė atkarpą 15:2 bei įgijo dviženklį pranašumą (41:29). Trečiajame ketvirtyje šeimininkams buvo pavykę prisiartinti iki minimumo (57:58).

Vis dėlto uteniškiams paskutiniame kėlinyje pavyko atgauti dviženklę persvarą (87:77) bei išsivežti pergalę iš Kėdainių.

Utenos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Scoochie Smithas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 22 taškai (7/9 dvit., 0/4 trit., 8/9 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 29 naudingumo balai.

„Juventus“ vertėsi be Mariaus Valinsko ir Evaldo Šaulio, „Nevėžiui“ nepadėjo Seanas McNeilas ir Matas Mačijauskas.

„Nevėžis“: Zane’as Watermanas 35 (8/8 dvit., 2/4 trit., 13/18 baud., 9 atk. kam., 46 naud.), Amitas Ebo 18 (4/10 trit., 7 rez. perd., 6 kld.), Courtney Ramey 10 (2/4 trit.).

„Juventus“: Scoochie Smithas 22 (7/9 dvit., 8/9 baud., 6 rez. perd., 29 naud.), Ryanas Tayloras (5/6 dvit., 2/4 trit.) ir Ajdinas Penava (4/7 dvit., 2/5 trit., 5/6 baud.) po 19, Ivanas Vranešas 12 (4/10 dvit., 10 atk. kam.), T.J. Starksas 10 (2/6 trit., 5 rez. perd.).