Kėdainiuose lankėsi Izraelio ambasadorius Yossi Levy

 Kėdainiuose lankėsi Izraelio ambasadorius Yossi Levy

Kėdainių mieste lankėsi Izraelio ambasadorius Yossi Levy./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiuose lankėsi Izraelio ambasadorius Yossi Levy bei Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Anja Luther. Jie dalyvavo „Atminties kelio 1941–2021“ eisenoje bei pagerbė Holokausto aukas.

Iškilminga proga

2021 metais minimos 80-osios Holokausto pradžios Lietuvoje metinės. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais, inicijavo nacionalinį projektą „Atminties kelias 1941–2021“.

Atminties kelio eisena prasidėjo Kėdainių miesto parke ir pasibaigė Daukšių kaime, masinėje žydų žūties vietoje, kurioje buvo pagerbtos Kėdainių Holokausto aukos.

Dėkojo jaunimui

Atminties kelio eisena prasidėjo Kėdainių miesto parke ir pasibaigė Daukšių kaime, masinėje žydų žūties vietoje, kurioje buvo pagerbtos Kėdainių Holokausto aukos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Izraelio ambasadorius Yossi Levy dėkojo Kėdainių jaunimui, kad šis yra neabejingas istoriniams įvykiams, kad ir kokie skaudūs jie būtų.

„Mokytojai ir mokiniai, brangūs kėdainiečiai ir svečiai, šiandien mums visiems labai sunku stovėti toje vietoje, kurioje buvo nužudyti daugiau nei du tūkstančiai žmonių – vyrų, moterų ir net vaikų.

Šeši šimtai vaikų buvo brutaliai nušauti ne dėl to, kad jie padarė kažką blogo, bet tik todėl, kad jie buvo žydai.

Jie buvo nekalti, jie nebuvo kokie nusikaltėliai, jie tiesiog buvo kalti, nes gimė kitokie, gimė žydais. Jie buvo kėdainiečiai.

Kėdainiai žydams buvo labai svarbūs, čia buvo sinagogos, buvo mokyklos, didelė Kėdainių dalis buvo žydiška. Jie mėgo šią vietą, jie čia gyveno ir dirbo.

Deja, vokiečių naciai juos išžudė, išžudė daugelį Europos žydų. Žudė net kūdikius. Žudė visus žydus.

Skaudžiausia, kad naciams padėjo vietiniai blogi žmonės. Džiugu tai, kad padėjo ne visi.

Atsirado drąsių žmonių, kurie gelbėjo žydus. Mes esame už tai jiems labai dėkingi“, – kalbėjo ambasadorius Y. Levy.   

2021 metais minimos 80-osios Holokausto pradžios Lietuvoje metinės.

Aut. past.

Vyko konferencija

Vėliau Kėdainių rotušėje vyko Holokausto atminimui skirta konferencija „Kol atmintis gyva“.

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus žydų gelbėtojų atminimo projekto vadovė Danutė Selčinskaja renginio dalyvius supažindino su žymiausiais lietuviais žydų gelbėtojais ir akcentavo, kad tarp 900 apdovanotųjų Pasaulio Tautų Teisuolių vardais yra ir 22 Kėdainių krašto žmonės. Istorikas Arvydas Pakštalis iš Kauno Vytauto Didžiojo universiteto atskleidė dar nežinomų faktų apie Myro Ješivos studentų, kurį laiką gyvenusių ir Kėdainiuose, stebuklingą išsigelbėjimą.

Konferenciją vainikavo smuikininko Boriso Traubo, pianistės Rūtos Mikelaitytės ir solistės Juditos Leitaitės koncertas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content