Kėdainiuose darbo pasiūlymų jau sumažėjo
Bedarbių gretas netrukus papildys per 800 lifosiečių
Kėdainiuose jau prastėja situacija dėl laisvų darbo vietų. Pramonės sektoriaus darbdaviai jau yra labiau linkę išlaikyti esamus darbuotojus nei plėstis, todėl šiek tiek sumažėjo darbo pasiūlymų skaičius. Be to, su dideliu nerimu laukiama ir tikro bedarbių antplūdžio, kai sužlugdžius didžiausią rajono darbdavę „Lifosą“, šios darbuotojai pradės ieškotis naujų įsidarbinimo galimybių. Kol kas jokių žinių apie būsimus masinius darbuotojų atleidimus iš „Lifosos“ Užimtumo tarnyba dar nėra gavusi, tačiau jau liepos 4 dieną šios tarnybos Kėdainių skyriuje registruota 16 asmenų, kurių paskutinė darbovietė buvo AB „Lifosa“.
Darbo rinkoje jaučiamas sezoniškumas
„Užimtumo tarnybos duomenimis, liepos 1 d. Kėdainių skyriuje bedarbio statusu buvo registruoti 2 333 darbo ieškantys asmenys, jie sudarė 8,2 proc. nuo visų savivaldybės darbingo amžiaus gyventojų. Tai yra 0,2 proc. punktais daugiau už šalies vidurkį, tačiau 0,7 proc. punktais mažiau nei Kauno apskrityje.
Nuo metų pradžios registruotų darbo ieškančių asmenų skaičius sumažėjo 21,3 proc. (630 asmenų), o registruoto nedarbo rodiklis – 2,2 proc. punktais. Tai vasaros sezono sąlygoti aktyvumo darbo rinkoje požymiai“, – „Rinkos aikštei“ sakė Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.
Jos teigimu, per šių metų sausio–birželio mėnesius darbdaviai Kėdainių rajone registravo 1 524 laisvas darbo vietas, tai – 20 proc. mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.
„Nors, palyginti su praėjusiais metais, darbo pasiūlymų skaičius sumažėjo, tačiau vis tiek darbo paklausa išlieka didelė – birželio mėnesį darbdaviai registravo 260 naujų darbo vietų, o tai didžiausias registruotų darbo pasiūlymų skaičius šiais metais. Vidutiniškai per mėnesį darbo ieškantieji gali rinktis iš 250 darbo pasiūlymų“, – statistika dalijosi pašnekovė.
Jos duomenimis, daugiausia laisvų darbo vietų Kėdainių rajone pateikė apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos ir statybos veiklą vykdančios įmonės.
Kvalifikuotų darbininkų, operatorių ir paslaugų sektoriaus darbuotojų grupėje birželį paklausiausi buvo mėsininkai ir skerdikai, pardavėjai, sandėlininkai, virėjai, vairuotojai, siuvėjai – šių profesijų atstovams Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje registruota daugiausia darbo pasiūlymų.
O paklausta, kokių specialybių darbuotojams apskritai sunkiausia įsidarbinti Kėdainių rajone, ji sakė: „Pasiūlos ir paklausos struktūroje didžiausia neatitiktis fiksuojama nekvalifikuotų mišriojo augalininkystės ir gyvulininkystės ūkio darbininkų, kiemsargių, krovikų, pardavėjų grupėje. Per paskutinį pusmetį atitinkamo darbo ieškančių įregistruota bent du kartus daugiau nei laisvų darbo vietų“.
Darbdaviai siūlo darbą moksleiviams
Vasarą papildomų pinigų nori užsidirbti ir paaugliai, todėl, M. Jankauskienės žiniomis, dar nepasibaigus mokslo metams, jie jau ieškosi darbo atostogų laikotarpiui.
„Aktyviausiai darbo ieško 14–16 metų moksleiviai, – pastebėjo tarnybos atstovė. – Mokiniai gali pradėti dirbti nuo 14 metų, darbas įforminamas darbo sutartimi. Tuo tarpu registracija Užimtumo tarnyboje yra galima nuo 16 metų, todėl tikslus įdarbintų moksleivių skaičius nefiksuojamas.“
Pašnekovės teigimu, darbdaviai, registruodami laisvas darbo vietas Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje, gali nurodyti, ar sutiktų priimti moksleivį.
„Per šių metų sausio–birželio mėnesius darbdaviai Kėdainių rajone registravo 66 darbo vietas, į kurias sutiktų įdarbinti ir moksleivius. Daugiausia darbo pasiūlymų registravo didmeninės ir mažmeninės prekybos (36) bei apdirbamosios gamybos (23) veiklą vykdančios įmonės, – kalbėjo M. Jankauskienė. – Dabar (liepos 4 d.) darbdaviai Kėdainių rajone yra pateikę 6 darbo pasiūlymus, į kuriuos gali pretenduoti ir moksleiviai. Darbdaviai įdarbintų gamybos darbuotojus ir padavėją.
Visos darbdavių užregistruotos laisvos darbo vietos yra skelbiamos viešai Užimtumo tarnybos interneto svetainėje, tad visi asmenys, ieškantys sau tinkamo darbo, patogiu jiems metu gali peržiūrėti skelbiamas laisvas darbo vietas visoje šalyje. Šioje svetainėje yra išskiriami darbo pasiūlymai moksleiviams ir studentams.“
Apibendrindama bedarbystės Kėdainių rajone pokyčius nuo praėjusių metų tarnybos atstovė sakė, kad praėjusiais metais liepos 1 d. Kėdainių skyriuje buvo registruota 2 310 darbo ieškančių asmenų, jie sudarė 8,3 proc. visų savivaldybės darbingo amžiaus gyventojų.
Palyginti su praėjusiais metais, darbo ieškančių asmenų skaičius šiek tiek paaugo (šiemet, kaip minėta, liepos 1 d. darbo ieškojo 2 333 darbo ieškantys asmenys), tačiau registruotas nedarbas smuktelėjo. Tai sąlygojo pasikeitęs darbingo amžiaus gyventojų skaičius rajone – šiais metais tokių gyventojų rajone 0,2 proc. punktais daugiau, palyginti su 2022 metais.
13 Komentarai
Visos landynės ieško darbuotojų kur amžinas bardakas imonėse, nesiskaitoma su darbuotoju, mažas atlygis, dydelis krūvis, dydelis valandų kiekis, amžina darbuotojų kaita, normaliose įmonėse darbuotojai nesikeičia, tokiose kaip Lifosa.
Pakalbėjus su dirbančiais Lifosoje tai taip pat ten daug neteisybės yra. Švogerynas ir tiek, su rezervuotomis giminėms ir artimiesiems geresnėmis pareigomis. Tik paprasti žmonės gaudami taip jų vadinamą štuką, štuką du į rankas tyli.
Pats pagalvokite apie darbo specifiką, jei tu baiges dešimt klasių ir tai su tėvų pagalba, tai apie kokias aukštesnes pozicijas gali eiti kalba? Jei esi baigęs mokslus, kurie atitinka darbo specifiką, pvz mechanikos inžineriją, chemiją ar kažką panašaus, darbo vieta pagal išsilavinimą tau garantuota. Aišku jei diplomas nenupirktas ir tikrai išmanai ką darai. O skundžiasi būtent tie, kurie nieko nebaigę ir nieko nesiekia. Toks jausmas, kad ant lėkštutės turi būti viskas padėta. Tikrai yra vietų “po blatu”, bet ir tai tie jauni žmonės, kuriems tos vietos sukurtos, turi issilavinimą, kuris būtinas tai pozicijai
Meras vis teigdavo spaudai, kad reikia kompetentingų, talentingų ir išsilavinusių žmonių, o turtingų tėvelių vaikai, tikrai ne Kėdainiuose dirba ir gyvena, kasmet prarandame po 1000 gyventojų, išvyksta į kitus miestus, į užsienį arba miršta. Labai gera gyvent kai miesto demografija naikinama su nekonkurencingomis įmonėmis ir algomis, kai Vilniuje, Kaune UAB įmonėje žmonės po 1000 eurų gauna į rankas, o ne ant popieriaus, kai nei čia Kėdainiuose.
Na nejuokinkite. Visi Kėdainiai žino, kaip ten darbinamasi.
Tu per tupas, kad tave priimtu, todel lieji tulzi
Jai būsi baigęs dešimt klasių ten tave niekas iš viso nepriims. Kad geriau apmokamos darbo vietos gaunamos pagal geras pažintis ar giminystės ryšius visas miestas seniai žino. Jokios čia naujienos. O kad diplomas nieko nereiškia tai irgi visas miestas žino.
Kaip visada miestas žino geriau nei ten dirbantieji 😂 čia turguj su bobute šnekėjot? Ar maksimos pardaveja papasakojo? Iš kur Jūs traukiat šituos kliedesius? Kas yra geriau apmokama darbo vieta? Bet įsivaizduojate kokios darbo vietos yra Lifosoje? Pagrindine operatoriai, šaltkalviai, laborotorijos darbuotojai, geležinkeliečiai, vairuotojai, krovikai, administracijos darbuotojai ir panašiai. Kuri iš šių pozicijų yra geriau apmokama ir tik per pažintis?
Dirbu skongali, gaunu 1250 ir viskas gerai
Normaliam žmogui visi keliai atviri, nebent peosišikęs,tai niekas nelaukia
Ko neparasote kaip meras su tomu isejo is baznycios po kunigo uslydetu iu su brendziu? 🙂
Niekas nemate, todel ir neraso, kokia proga jien ten lebavo ant sventoriaus?
Kunigas ir Ligita idomesne tema nei jusu bonkos su meru