Kėdainiuose darbo pasiūlymų jau mažiau

 Kėdainiuose darbo pasiūlymų jau mažiau

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Kėdainiuose bedarbių šių metų sausį yra tiek pat, kaip ir praėjusių metų sausį, tačiau darbo pasiūlymų čia jau bene trečdaliu mažiau nei praėjusiais metais. Dauguma įmonių savo veiklos ir neplėtė, ir pajėgumų nedidino. Darbdaviai čia labiau pradėjo saugoti savo turimus darbuotojus.

Masinių atleidimų nebuvo

Užimtumo tarnybos duomenimis, šių metų sausio 1 d. Kėdainių rajone bedarbio statusu buvo registruoti 2 tūkst. 843 asmenys, prieš metus – 2 tūkst. 842. Nedarbas Kėdainių rajone siekia 10 proc.

Praėjusiais metais daug buvo kalbama apie tai, kad darbo pasiūlymų mažės, o atleidimų galimai daugės. Tačiau Užimtumo tarnybos atstovės spaudai Mildos Jankauskienės teigimu, visus praėjusius metus darbo rinka išliko stabili ir blogiausias scenarijus neišsipildė.

Milda Jankauskienė, kalbėdama apie 2024 metų darbo rinkos prognozes Kėdainių rajonui, sakė: „Šiuo metu Kėdainių rajone didelių pokyčių nematyti. Tikėtina, kad išliks kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo kai kuriuose sektoriuose ir laisvų darbo vietų užpildymo problema“./Asmeninio archyvo nuotr.

Nors buvo baiminamasi dėl „Lifosos“ uždarymo bei masinių darbuotojų atleidimų, Užimtumo tarnyba pernai negavo nė vieno pranešimo iš Kėdainių įmonių apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus.

„Nors pernai laisvų darbo vietų buvo skelbiama kur kas mažiau, t. y. net 29 proc., įsidarbinusių asmenų skaičius keitėsi nedaug ir buvo panašus, kaip ir 2022-aisiais, – komentavo tarnybos atstovė spaudai. – Laivų darbo vietų mažėjo beveik visuose ūkio sektoriuose, tačiau labiausiai – transporto ir saugojimo, statybų, apdirbamosios gamybos bei didmeninės ir mažmeninės prekybos, tačiau darbdaviai nebuvo linkę atleisti turimų darbuotojų. Dėl energetinių išteklių kainų, ekonominės situacijos dauguma įmonių veiklos neplėtė, nedidino gamybos pajėgumų, vyko tik natūrali darbuotojų kaita“.

Didelių pokyčių nenusimato

Kaip rodo Užimtumo tarnybos statistika, praėjusiais metais apie 45 proc. darbo pasiūlymų buvo pateikta kvalifikuotiems darbuotojams, apie 16 proc. vadovams, specialistams ir įstaigų tarnautojams, 39 proc. visų darbo pasiūlymų buvo skirta nekvalifikuotam darbui.

„Nors pernai laisvų darbo vietų buvo skelbiama kur kas mažiau, t. y. net 29 proc., įsidarbinusių asmenų skaičius keitėsi nedaug ir buvo panašus, kaip ir 2022-aisiais.

M. Jankauskienė.

Vis tik laisvos darbo vietos išlieka daugiausia tokios pat, kaip ir įprastai.

„Daugiausia laisvų darbo vietų buvo registruota: mėsininkams ir žuvų darinėtojams, parduotuvių pardavėjams, kepėjams ir konditeriams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, virėjams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams“, – vardijo pašnekovė.

Paprašyta pasidalinti prasidėjusių metų darbo rinkos Kėdainių rajone prognozėmis, M. Jankauskienė didelių pokyčių šiuo metu neįžvelgė.

„Tikėtina, kad išliks kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo kai kuriuose sektoriuose ir laisvų darbo vietų užpildymo problema. Didelis dėmesys bus skiriamas asmenims su negalia. Iššūkiu išliks darbo rinkai besirengiančių asmenų įsidarbinimo kliūčių šalinimas“, – trumpai būsimas metų tendencijas apžvelgė tarnybos atstovė spaudai.

6 Komentarai

  • Tai „Lifosa“ nuo spalio sukonservavo tuos darbuotojus ir dar laiko stiklainiuose? Kas čia per bajeriai? Turbūt reiks Darbo inspekcijai pasidomėti, kas ten vyksta.

    • Is pavydo tik nenumirk.

      • Nežinau, kur čia pavydą įžvelgiat, kai šitiek laiko darbuotojus kankina. Net buvo išvaryti protestuoti. Tai čia jums normalu ir pavydėti tokių darbo sąlygų reikia? Tada pas jus, direktoriau, panaši įmonė, jei tai atrodo sveiki darbo santykiai.

  • Va kur gerovės valstybė.Kai tokia tvarka,tai iš kur pakelsi persijas,suremontuosi kelius ir visa kita.Didina mokesčius,pvm,akcizus-tai dar šiaio taip ekonomika pluduriuoja ant paviršiaus.Kas toliau?

    • Matomai laukia suplanuotas karas,o tuo laiku,kaip žinia,atpuls trąšų klausimas.Valdžia ,aišku,išvarys į užsienį ir vadovaus,laisvins mus iš ten kaip ir buvo jau sykį.Žodžiu ,kartosime istoriją,jei kas dar bus likęs Lietuvoje.Dėl palikto turto pabėgėliams širdies baisiai neskaudės,nes jis įsigytas vagiant ar už valdiškas ,,sugeneruotas“lėšas kaip kad mūsų edukacinės ilgu šnobeliu kruliovos.Miškai iškirsti,tai partizaninio judėjimo,tikėtina,jau nebus.

  • Kadangi Lietuvoj ypač didmiesčiuose namus renovuoja ir naujus stato svečiai iš vidurinės azijos. Tai nėr ko stebėtis kad bedarbiu daugėja. Verslininkai tiktai per žiniasklaida moka sekt pasakas kaip jie po kelis tūkstančius į rankas moka ypač mokantiems gerai dirbt. O gerai dirbti dažniausiai moka giminės ir artimieji. Kiek nueini pagal darbo skelbima visur tas pat jai už 700 nesutinki dirbt tada į tą vieta tiks tadžikas, ukrainietis ar baltarusas. O kad už 700 net negali išgyvent niekam neidomu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content