Kėdainių rajono gyventoja pagimdė namuose: padėjo GMP medikai

 Kėdainių rajono gyventoja pagimdė namuose: padėjo GMP medikai

Sveikatos apsaugos reforma, kuria naikinamos paslaugos rajoninėse ligoninėse, jau neša savo vaisius. Kėdainiuose nuo gegužės neliko Akušerijos-ginekologijos skyriaus ir buvo tikinama, kad problemų dėl to nebus – visos 20 tūkst. rajono moterų esą gaus paslaugas kitose pasirinktose ligoninėse – Jonavoje arba Kaune. Tačiau realybė, deja, čia jau kitokia. Grįžome kone šimtmečiu atgal, kai moterys būdavo priverstos gimdyti namuose. Praėjusį penktadienį viena Kėdainių rajono gyventoja namuose pagimdė kūdikį greitosios pagalbos medikams tiesiog nespėjus atvažiuoti.

Nepamirštas ir kitas visai nesenas atvejis – kūdikį pagimdė į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių atvykusi moteris, kurią pervežti į Jonavos ar Kauno gydymo įstaigas tiesiog nebebuvo kada.

Ir visa tai vyksta, kai nepraėjo nė metai po Akušerijos-ginekologijos skyriaus uždarymo Kėdainių ligoninėje. O ką jau kalbėti apie tai, kad kiekviena Kėdainių rajone besilaukianti moteris išgyvena nuolatinį stresą ir baimę – kas bus, kai prasidės gimdymas – ar spėsiu nuvažiuoti į Kauną ar Jonavą, ar spės atvažiuoti greitosios medikai?

Skambino į Bendrąjį pagalbos centrą

kedainiu-rajono-gyventoja-pagimde-namuose-padejo-gmp-medikai
Asociatyvi BNS nuotr.

Penktadienį Bendrasis pagalbos centras sulaukė gimdyti pradėjusios Kėdainių rajono gyventojos skambučio.

Kol į įvykio vietą skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai, moteris pagimdė namuose.

Jaunieji tėveliai dėkoja pagalbą telefonu nuolat teikusiai Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerei bei netrukus atskubėjusiems ir naujagime pasirūpinusiems greitosios medicinos pagalbos medikams.

Prasidėjo gimdymas

Gimdyvės skambučio pagalbos centras sulaukė vasario 3 dieną, 10 val. 55 min. Kėdainių rajono gyventoja pranešė, kad tuoj gimdys.

Bendrojo pagalbos centro operatorė moterį nedelsiant sujungė su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi.

Atsiliepusi į skambutį, GMP dispečerė Joana Vasiliūtė išgirdo moters balsą, kuris pranešė, kad jai jau prasidėjo gimdymas. GMP dispečerė, užduodama esminius klausimus, skubiai aktyvavo Kėdainių rajone, Pelėdnagiuose, budėjusią Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos medikų brigadą ir toliau palaikė pokalbį su moterimi.

Kol į įvykio vietą skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai, moteris pagimdė namuose. Jaunieji tėveliai dėkoja pagalbą telefonu nuolat teikusiai Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerei bei netrukus atskubėjusiems ir naujagime pasirūpinusiems greitosios medicinos pagalbos medikams.

Aut. past.

Mažylė į pasaulį pasibeldė anksčiau

Medikų brigada buvo išsiųsta labai skubiai, bet nauja gyvybė į šį pasaulį pasibeldė anksčiau, nei jiems pavyko atvykti. Dispečerė J. Vasiliūtė, teikdama detalias instrukcijas gimdyvei telefonu, padėjo naujagimei atkeliauti į šį pasaulį namuose.

Atvykus GMP brigadai, buvo įvertinta naujagimės ir gimdyvės būklė, atlikti reikalingi veiksmai ir abi transportuotos į gydymo įstaigą.

Dėkoja medikams

Naujagimės tėveliai kėdainiečiai Rimgaudas ir Genutė dėkoja jų dukrytei į šį pasaulį padėjusiems ateiti GMP dispečerei J. Vasiliūtei, Pelėdnagių pastotėje budėjusiai gydytojai G. Stravinskaitei, skubios medicinos slaugos specialistei N. Stučinskaitei ir paramedikui – GMP automobilio vairuotojui G. Barauskui.

„Viskas tiesiog puikiai. Abi mano mylimos merginos jau grįžo namo. Jos jaučiasi labai gerai. Esu dėkingas visiems medikams. Labai profesionaliai atliko savo darbą. Ačiū“, – „Rinkos aikštei“ sakė naujagimės tėtis.

Dėkoja ir medikai

Tuo metu gimdyvei bei naujagimei ir jos tėčiui linkėjimus siunčia ir pagalbą suteikę greitosios medikai.

„Labai džiaugiamės šia laiminga istorija! Dėkojame pacientei, kuri nepasimetė ir puikiai vykdė GMP dispečerės Joanos nurodymus iki atvykstant GMP brigadai. Taip pat, dėkojame savo kolegoms. Mamytei ir mergytei linkime ramių miego naktų bei kuo geriausios sveikatos!“ – linkėjimais dalijosi Kauno miesto GMP medikai.

19 Komentarai

 • tai net idomu kaip bus kai kėdainiuose visai nebus greitukiu

  • Tuoj dar daugiau geneliu reformu dulke pridarys, mokesit psd ir eisit i privacias gydytis, kur vel klanas bus pristeiges savu privaciu ligoniniu

 • Jei ir būtų tas akušerijos skyrius neuždarytas, del griuvusio tilto aukštaitijoje gimdymai namuose taptų įprasta praktika.

 • kam čia reiktų raut kaltūnus už ligoninės ,,reorganizaciją“ šimtu metų atgal?

 • Nesirūpino ginekologinio išlikimu,nors seime sėdejo,galejo kokią pataisą Skvernui prastumt-podig buvo užtat dabar pirnas rėkauja ant bačkos

  • Iš kokios kūdros išlindai buožgalvi, tai Kaminskas vienintelis, kuris viską darė, kad išliktų pagalba moterims, bet Tamulas susimetęs su Sejone pastatê tą Jonavos nesusipratimą į direktorius, kuriai dzin Kėdainių moterys, apsimelavęs Tamulas ,kad susitarė su Dulkiu, kad išsaugos skyrių.

   • Neber nei darbo nei gimdyklos nei tilto

 • Kad seimúnui Bičiúnui nerúpi kėdainiečių problemos tai seniai aišku, bet šiandien pramušė dugną, nedalyvaudamas dėl balsavimo dėl pedofilijos skandalo komisijos sudarymo, jam išvis niekas nerūpi, tik su Tamilų baliuškose dalyvauti. Gėda.

  • Bičiūnas rūpinasi kaip žmoną su abejom dukrom iš namų išvaryti per skyrybas, nes reikia naują žmoną iš Vilniaus į Kėdainius parsivežti.. o ir teismą į Vilkaviškį ar kur ten nugrūdo, kad tik čia nieko nežinotų babulytės. O facebook’e tik ir rodosi koks “nuostabus” tėvelis yra.. Fu.. bjaurybė!!!!! Būtų gerai, kad pasidomėtų žurnalistai, kaip ten su skyrybom sekasi.

 • Uz tai galime padekoti merui ir visai konservatoriu sutvei .

  • O tai kur dingo surinkti parašai prieš gimdymo skyriaus uždarymą? Ai, čia gi ne baliuška, tai ko čia Tamuliui galvą sukti. Padovanojo Tamulis Jonavos merui galimybę išsaugoti ligoninę, kad tik galėtų dar keturis metus šventes švęsti. Neapmulkis dar kartą kėdainiečių, laukia Tamulio bedarbio dalia, oi laukia.

 • Su kuo susidėjo meras Tamulis: perbėgo pas socdemus, bet vykdo konservatorių politiką. Iš paskos nusitempė Seimo narį Tomą Bičiūną, šis kartu su socialdemokratais Budbergyte ir Jonausku buvo Seime, bet palaikė konservatorius, nebalsavo už komisijos tiriančios pedofilijos skandalą sukūrimą. Susimąstykit kėdainiečiai!

  • Taigi akivaizdu, kad Kėdainių socdemai= Lietuvos konservatoriai! Net abiejų partijų rinkiniai plakatai kartu! Tamulis,kaip pereinamas prizas, greit bus arba jau yra pas konservatorius. Na, kas dar Tamulio neturėjo?

  • Nekomentuokim, o atsakingai išsirinkim rajono valdžią. Labai daug yra padaręs Kėdainiams S.Grinkevičius. Duokim šansą dar kartą Sauliui Grinkevičiui.

 • Didžiausia gyneja Nijolė vaidina šventą Terezą

 • aciu koncervu pedo partijai

 • Lanzbiergui ta pedo istorija tai tiesiog cirkelis

 • Gimdymas namuose…Sakoma,kad gera pradžia pusė darbo.Akušerinio skyriaus nėra ir matomai jo nebebus.Taigi,brangiosios kėdainietės,perskaitykite dar kartą apie šį sėkmingai praėjusį gimdymą ir ruoškitės pratęst rajono demografinę kreivę savo ir savo vaiko sveikatos rizika.Skaičiau kadaise ir apie gimdymus vonioje.Tad kodėl jums nepasipraktikuot ir šiame unikaliame rusiškos ruletės eksperimente.O kaip gražiai aprašytų jūsų pašėlišką drąsą,kaip išgirtų…Rajonines sensacijas komjaunimo tiesa urbis et orbis paskleistų…Ne tik tiltais,bet ir gimdymais mes išgarsėtume,o rajono valdžia gautų pereinamąją vėliavą už tvarios Lietuvos inovatyvų kūrimą.Amen.

 • Tik nepamirškit į ranką pabūčiuoti Dulkiui ir Verygai už sveikatos sistemos tobūlinimą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video