Kėdainių rajone vykdoma prevencinė akcija „Nedegink žolės“

 Kėdainių rajone vykdoma prevencinė akcija „Nedegink žolės“

Bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė kartu su ugniagesių gelbėtojų vyriausiąja specialiste Erika Dumčiene ir Šėtos seniūnu Ričardu Boreiša vykdė gaisrų prevenciją atvirose teritorijose./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Žolės gaisrai atneša milžiniškų nuostolių gamtai ir žmonių turtui. Kad tokių nuostolių būtų kuo mažiau, Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovais pradėjo vykdyti prevencinę akciją „Nedegink žolės“.

Apsilankė Šėtoje

Bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė kartu su ugniagesių gelbėtojų vyriausiąja specialiste Erika Dumčiene pradėjo rengti reidus.

Pareigūnai apsilankė Kėdainių rajono Šėtos seniūnijoje, kur kartu su seniūnu Ričardu Boreiša vykdė gaisrų prevenciją atvirose teritorijose.

Reido metu siekta atkreipti gyventojų dėmesį į šią problemą ir informuoti juos apie gaisrų pavojų.

Būna ir skaudžių

Plačiau apie akciją ir esamą situaciją žiniasklaidai papasakojo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

„Per praėjusius metus Kėdainių rajone kilo 79 gaisrai atvirose teritorijose, kurių metu liepsnojo sausa žolė.

Šiemet gaisrai prasidėjo nuo kovo pradžios. Kėdainių rajone skaudžių įvykių nuo degančio žolės nebuvo, gaisrus ugniagesiams pavyko suvaldyti operatyviai.

Tačiau Lietuvoje jau turime pavyzdžių, kai nuo degančios žolės užsidegė ūkinis pastatas, šienas.

Kėdainių ugniagesiai kovo ir balandžio mėnesiai vykdys prevencines akcijas „Nedegink žolės“ bei įvairius reidus tam, kad būtų sutramdyti pernykštės žolės degintojai“, – kalbėjo A. Eidimtas.

Pareigūnai reidų metu stengsis nustatyti ir sudrausminti padegėjus.

Aut. past.

Teko nubausti

Pareigūnai reidų metu siekia nustatyti ir sudrausminti padegėjus, kurie pričiupti savo kaltės dažniausiai nepripažįsta ir nesutinka, kad administracinės nuobaudos jiems skiriamos turint geranorišką tikslą – sumažinti gaisrų skaičių, taip tausojant mus supančią augmeniją ir gyvūniją.

„Jau buvo atlikti penki reidai. Jų metu vienam žmogui paskirta bauda, kitam – įspėjimas. Tokie reidai tęsis, bus vykdomi ir kartu su miškininkais.

Su poilsiautojais kalbėsime kaip reikia elgtis gamtoje, miške, vesime prevencinius pokalbius“, – informavo viršininkas.

Būkite atsakingi

Policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai kreipiasi į visus rajono gyventojus – būkite atsargūs ir atsakingi – nekelkite pavojaus savo sveikatai ar gyvybei ir turtui nesilaikydami nustatytų gaisrinės saugos ir aplinkos apsaugos taisyklių reikalavimų.

Pastebėję nedidelę gaisravietę, ugnį bandykite užgesinti užplakant šakomis ar užtrypiant kojomis, jei yra galimybė – vandeniu arba smėliu.

Nepavykus gaisro pažaboti – nedelsdami praneškite ugniagesiams gelbėtojams telefonu 112.

2 Komentarai

  • Ta stora mentė į ką panaši?baisu net pagalvoti?…

  • Šaunuolis Šėtos seniūnas, malonų ir turėti tokį seniūną, ką tik spaudoj buvo aprašytas įvykis kad jau pradedama deginti žolė, o jis ėmėsi iniciatyvos ir su pareigūnais aplankė seniūnijos gyventojus. Labai džiaugiuosi už mūsų seniūną, visada pagalvoja, visada rūpinasi seniūnija ir jos gyventojais, bei jų gerbuviu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video