Kėdainių priešgaisrinei saugai – 200 metų

 Kėdainių priešgaisrinei saugai – 200 metų

Garbingas apdovanojimas įteiktas Anapilin išėjusio Petro Šulco sūnui, taip pat buvusiam ugniagesiui Dariui Šulcui. Jį įteikė buvęs ugniagesių vadas Stasys Mileris./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Savaitgalį vykę Kėdainių miesto šventės renginiai prasidėjo labai svarbiu minėjimu – buvę ir esami priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai – Stasys Mileris, Virginijus Stogevičius, Andrius Eidimatas ir jau Anapilin išėjusio Petro Šulco sūnus, taip pat buvęs ugniagesys Darius Šulcas sukvietė visus paminėti Kėdainių priešgaisrinės saugos 200 metų sukaktį.

Mini visi

Visi miestai mini tam tikras priešgaisrinių įvykių sukaktis, tad M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėje susirinkę Kėdainių ugniagesiai pradėjo gražią tradiciją ir Kėdainių mieste.

„Mes turime autentišką dokumentą, kuris yra muziejuje. Tai yra instrukcija, kuri parašyta lygiai prieš du šimtus metų. Ta instrukcija yra lenkų kalba.

Nusprendėme, kad tai yra atskaitos taškas, kai Kėdainiai pradėjo rūpintis savo priešgaisrine sauga. Tuomet aktyvūs žmonės ėmė organizuotis, kurti taisykles, burtis ir organizuoti bendrus veiksmus.

Ta instrukcija parašyta labai trumpai ir aiškiai. Ir dabar ji puikiai galioja, puikiai tinka“, – kalbėjo buvęs Kėdainių ugniagesių vadas V. Stogevičius.

Buvęs Kėdainių ugniagesių vadas Virginijus Stogevičius įteikė apdovanojimą net 42 metus ugniagesiu dirbančiam Antanui Brazauskui./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prisidėjo istorikai

Istorikė Audronė Pečiulytė papasakojo, kaip kūrėsi gaisrininkų komandos Kėdainiuose. Specialistė atrado labai įdomių ir netikėtų visiems faktų.

„Iš tiesų gaisrai buvo viena iš didžiausių nelaimių visuose senovės miestuose, nes absoliuti dauguma namų buvo mediniai, dengti šiaudais. Tad jei užsidegdavo vienas namas, sudegdavo ir visas kvartalas. Todėl priešgaisrinė sauga buvo aktuali visiems miestams.

Nuo pat 17 a. pradžios jau buvo reikalaujama, kad namuose būtų statinės su vandeniu, kad būtų paruošti kabliai, kad vyrai būtų pasiruošę eiti į naktinę sargybą ir saugoti miestą ne tik nuo vagių ir nusikaltėlių, bet ir nuo gaisrų.

Oficialios taisyklės, kaip prižiūrėti savo namus, atsiranda 1821 metais. Tą datą galima laikyti savanorių ugniagesių komandų kūrimosi pradžia“, – pasakojo A. Pečiulytė.

Visi miestai mini tam tikras priešgaisrinių įvykių sukaktis, tad M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus erdvėje susirinkę Kėdainių ugniagesiai pradėjo gražią tradiciją ir Kėdainių mieste.

Aut. past.

Atminimo ženklai

Iškilmingoje šventėje ugniagesiams veteranams buvo įteikti atminimo ženklai, dalintasi prisiminimais.

Gausiausių plojimų sulaukė net 42 metus ugniagesiu dirbantis Antanas Brazauskas.

„Kai pradėjau dirbti po armijos, taip ir dirbu iki šiol.

Buvo visokių sudėtingų situacijų, bet dirbi ir tiek, reikia dirbti. Būna ir gaisrų, ir avarijų, būna labai sunkių dalykų. Žmogus pripranti prie darbo, tikrai labai malonu padėti žmonėms“, – kalbėjo A. Brazauskas.

Kėdainių miesto šventės renginiai prasidėjo labai svarbiu minėjimu – Kėdainių priešgaisrinės saugos 200 metų sukaktimi./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Už tėvuko nuopelnus

Dar vienas garbingas apdovanojimas įteiktas Anapilin išėjusio Petro Šulco sūnui, taip pat buvusiam ugniagesiui Dariui Šulcui.

„Didžiulė garbė priimti šį apdovanojimą. Tėvukas visą savo gyvenimą siejo su ugniagesių tarnyba. Jis visą save atidavė ugniagesybai.

Džiaugiuosi, kad sekiau jo pėdomis. Tikrai labai smagu ir jautru, kad visa tai mes prisimename, minime“, – sakė D. Šulcas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video