Kėdainių ligoninės direktorės atlyginimo dydis pasiekė aukštumas

 Kėdainių ligoninės direktorės atlyginimo dydis pasiekė aukštumas

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Kėdainių ligoninė ilgus metus dirbo nuostolingai. Šiųmetėje pateiktoje ligoninės ataskaitoje matyti tai, kad ligoninė ėmė užsidirbti pinigų, sumažino nemažą dalį skolų. Be abejonės, prie to prisidėjo kasmet apie pusę milijono eurų kainavusio Akušerijos-ginekologijos skyriaus uždarymas bei solidi suma iš savivaldybės biudžeto. Tačiau augo ne tik ligoninės finansai, bet ir vadovo atlygis.

Direktorės atlyginimas pasiekė aukštumas

Nenuostabu, kad iš esmės kiekvieno žmogaus atlyginimas turi būti augantis – atsižvelgiant į infliaciją ir augančias kainas, įprasta praktika atlyginimus kažkiek padidinti kasmet.

O štai Kėdainių ligoninės direktorės Editos Vaškevičienės atlyginimas, lyginant su jos pirmtakės atlygiu, ūgtelėjo ne kažkiek, o visais 43,5 proc.

2020 metų ligoninės l. e. p. vadovės Ritos Kuodienės atlyginimas siekė 54,2 tūkst. eurų per metus – 4,5 tūkst. eurų per mėnesį. 2021 metais ligoninės vadovo atlyginimas siekė vos 18,4 tūkst. eurų per metus ir prie jo prisidėjo 10,8 tūkst. eurų išmoka už nepanaudotas atostogas. Taigi sudėjus visą sumą gautųsi 2,4 tūkst. eurų atlyginimas per mėnesį.

Kėdainių ligoninės direktorės atlyginimas, lyginant su pirmtakais, solidžiai išaugo./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tuo tarpu E. Vaškevičienė pernai gavo 77,8 tūkst. eurų atlyginimą. Lyginant su 2020 metų šios įstaigos vadovo atlyginimu, jis išaugo 43,5 proc., o lyginant su 2021 metų vadovo atlyginimu, E. Vaškevičienė gauna net 266 procentais didesnį atlyginimą!

Mero potvarkiu E. Vaškevičienei dar pernai sausio 10 dieną buvo numatyta 5,36 tūkst. eurų siekianti pastovioji darbo užmokesčio dalis.

Tačiau mokant tokį atlyginimą E. Vaškevičienė per pernykščius metus turėjo gauti kiek daugiau kaip 64 tūkst. eurų per metus. Akivaizdu, kad bendrai išmokėta suma buvo 13,5 tūkst. eurų didesnė – būtent tiek sudarė atlyginimo kintamoji dalis.

Skiria pagal įstatyme numatytą tvarką

Mero potvarkiu E. Vaškevičienei dar pernai sausio 10 dieną buvo numatyta 5,36 tūkst. eurų siekianti pastovioji darbo užmokesčio dalis.

Aut. past.

Kaip aiškino savivaldybės gydytoja Sandra Buinovskienė, ligoninės vadovo darbo užmokesčio pastovioji dalis nustatoma pagal praėjusių kalendorinių metų jų vadovaujamos įstaigos vieno etato gydytojų ir slaugytojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio svertinį vidurkį dauginant iš koeficiento, kuris yra apskaičiuotas atsižvelgus į šiuos kriterijus: praėjusiais kalendoriniais metais iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto gautų pajamų dydį ir praėjusiais kalendoriniais metais gydytojų (įskaitant gydytojus odontologus) ir slaugytojų (įskaitant akušerius) faktiškai užimtų etatų skaičių.

Nors etatų skaičius ligoninėje ir sumažėjo, gautų PSD lėšų padaugėjo 2 mln. eurų.

Kintamoji atlyginimo dalis priklauso nuo to, ar įstaiga per metus turėjo grynojo pelno, ar pritraukė papildomų finansavimo šaltinių. Vertinama ir daugiau dalykų – kaip antai pacientų gydymo trukmė, PSD lėšomis atliktų brangiųjų tyrimų skaičius, įstaigoje taikomos kovos su korupcija priemonės.

Medikų atlyginimo didėjimo nematyti

Ne vieną kartą akcentavusi, kad didina medikų darbo užmokestį, E. Vaškevičienė metinėje veiklos ataskaitoje skaičiais, panašu, to įrodyti negali.

E. Vaškevičienė pernai gavo 77,8 tūkst. eurų atlyginimą. Lyginant su 2020 metų šios įstaigos vadovo atlyginimu, jis išaugo 43,5 proc., o lyginant su 2021 metų vadovo atlyginimu, E. Vaškevičienė gauna net 266 procentais didesnį atlyginimą!

Aut. past.

Priešingai, 2022 metų Kėdainių ligoninės ataskaitoje matyti keisti skaičiai, kurie rodo, kad atlyginimai, lyginant su pernai, medikams ne tik kad neaugo, bet dar ir sumažėjo.

Direktorės pavaduotojos atlyginimas

Štai jei 2021 metais, kai ligoninei laikinai vadovavo Rita Kuodienė, vidutinis gydytojo atlyginimas siekė 3,2 tūkst. eurų, tai 2022 metais jis, nors ir nežymiai, bet sumažėjo – iki 3,19 tūkst. eurų.

Slaugytojoms atlyginimai taip pat nurėžti – vietoje 1,5 tūkst. eurų dabar mokamas 1,4 tūkst. eurų vidutinis atlyginimas.

Tuo tarpu ligoninės administracijos darbuotojams atlyginimai išaugo nuo 1,4 tūkst. eurų iki 1,7 tūkst. eurų.

23 Komentarai

 • Kas galėtų paneigti, kad Tamulis negauna „otkato“ nuo Vaškevičienės? Jau taip įnirtingai iki pamėlynavimo ją gina ne tik nuo politikų, bet ir medikų profsąjungos. Net gyd. R. Augienę užsipuolė per debatus, tik lai nebando kritikuoti direktorės. Už medikų niekinimą, skyrių uždarymą, ligoninės griovimą gauti tokį atlygį-žemiausias Tamulio vadovavimo lygis. Ko dar sulauksime per sekančius 4 metus?

  • Net suktiniu megejas is pedziu, pila komentarus visuose portaluose, pasidalinanciais siuo straipsniu

  • Ką išsirinkote, tą ir turite. Nereikia dabar burnot koks jis blogas….

 • Ligoninės finansiniai rodikliai rodo pažangą ir skolos mažėja.Na ,aišku, ir uždaromų skyrių sąskaita.Personalui algos kokiu šimtu jaurų sumažėjo,bet kur čia Kėdainiuose nesipurvinant rankų dar galima 1,4 tūkstančio uždirbti laukan neišeinant?Septyniems vilkams vieną bitę aktyviai pjaunant ryškėja bene svarbiausia ginčo priežastis.Tai direktorės atlyginimas,kuris ,taip kruopščiai paskaičiuotas bei palygintas su buvusiųjų pinigėliu ir didesnio vaizdumo dėlei pateiktas dar ir procentais.Tai pripažinkim,gerbiamieji, ar ne pavydas ir yra ta tikroji ,,visuotino sukilimo“ ir teisybės ieškojimo priežastis?

 • Gal geriau ir pigiau istaigu vadovams mokėti konkurencinga alga nei kad vadovas pats ja susikombinuotu. Kaip sakant pigi valdžia brangiai kainuoja.

 • Sunku pasakyt kaip griau. bet vadovų alga, sutikime, turi būti adekvati dirbančiųjų. Čia taip nėra.

  • Kas galėtų paneigti,kad Tamulis su ponia guli vienoj lovoje ….

 • Tegul RA nemeluoja, kilo atlyginimai: direktorės numylėtiniui Kleivai atlyginimas 10000 eurų. Buvo žadėta, kad terapeutams atlyginimai ženkliai didės, nes akušeriai suėsdavo visą atlyginimo fondą, bet nieko panašaus neįvyko. Neįsivaizduoju kiek turi terapeutas gydyti sunkių ligonių, kad jo atlyginimas bent trečdaliu prilygtų Kleivos atlyginimui. Direktorė teigė, kad siekia teisingo atlygio, bet apie kokią teisybę galima kalbėti, kad chirurgas už jam priklausantį darbą operuoti, gauna papildomai 30 procentų nuo operacijos įkainio, tai ir terapeutas turėtų gauti papildomai nuo kiekvieno pagydyto terapinio paciento įkainio. Tiesa tokia, kad yra lygūs ir lygesni.

 • algą pasivagia? Sutiksite, kad ne. Tai kodėl nuo mero rinkimų šiam laikraščiui kliudo ligoninės vadovė? Priežastis paprasta. Kai ką dar kamuoja mero rinkimų pralaimėjimo kartėlis. Norite įkasti, tai griebkite už atitinkamos minkštos vietos ir pirmyn. Negarbinga kabinėtis prie legalių dalykų. Jei gauna tokio dydžio algą, vadinasi priklauso.

 • Kedainiu krašto kaimai pasirinko sena bebra. Ir turėsit dar 4 metus minimum. Zootechnikas komunistinių laiku pats tas 2023 metais miestą valdyt. Beje, koks tavo n kolūkis buvo? Aušros? Berods, stabiliai paskutinis būdavo. Tai ir Kėdainiai tuoj bus stabiliai paskutiniai. Protingi žmonės krašte gyvena. Ledus 15 metų keliais sliauzdami rinko, dabar į bebrus palinko. Klestejimas garantuotas.

 • geriau pasidomėkite kodėl poliklinikoje reikia pirštines po 31 cnt. nusipirkti, nes kitaip chirurgas be pirštinių tikrins ??

 • Visiškai paseno Kėdainių poniutė tą patį per tą patį. Sugalvok ką nors naujo bus smagiau. Pagal tiek kiek žinau mūsų poniutę pralaimėjimas visiškai išmušė iš vėžių.

 • Kiek laiko dar čia ta ligoninės direktrė gėda neš ant visos Lietuvos. Lietrytis jau rašo , Delfi rašo. Visi „didžiuojasi“ supermene direktore. Mes irgi. Naujoviškai dirbanti -algą 43 proc. pasikėlusi. Gerai. Labai geraiiiiiii. Džiaukitės vergai.

 • Mūsų meras-žmogiškas,sąžiningas,jis tikrai skiria atsakingus ir veiklius vadovus ir visur geri pokyčiai,net ligoninėj visi turi dirbti ,o ne bimbinėti

 • Nenustebkit, kad direktorės algą tik augs: akušerijos skyrius uždarytas, psichiatrijos skyrius uždarytas, vaikų skyrius greitu laiku bus uždarytas, priėmimas dirbs tik 12 val. Na sutaupys pinigų savo numylėtiniams ir sau. O moterims, vaikams, psichikos negalią turintiems kiek tai kainuoja ir kiek dar kainuos? Mokate PSDF mokestį ir mokėkit, paslaugų vistiek negausit, o direktorei algą pasikelti tikrai pinigų bus. Štai tokia ta Kėdainių politika, viskas tik dėl žmogaus, o ne dėl visų žmonių.

 • Viskas čia OK. Direktorė mažina skyrius, optimizuoja ligoninės veiklą, atsikratė daugiau nei 70 gydytojų, ir dar mažins, o kiti patys bėga.
  Žiūrint į netolimą ateitį Kėdainiuose turi būti slaugos ligoninė ir priimamasis.
  Visos paslaugos daug geriau atliekamos Kaune.
  Todėl už ligoninės naikinimą atlygis per metus 77.800 yra normalus.

 • atsimerkit ir pamatysit pokičius ligoninėje – sumažėjo paslaugų , nebėr kavos gėrimų kabinetuose, atsirado tualetinio popieriaus tupiklose, piešinių parodėlės,gėlytės vienas džiaugsmas sirgti ir laukti malonės ar bus kas dar suteiks pagalbą…….

 • Buvo toks reikaliukas,kad pavežt artimą į ligoninę reikėjo.Tad ,sakau,pasižiūrėsiu kas ten ir kaip.Du metai kaip pabėgęs,tai naujienų daug pamačiau.Ir aparatas y,kurs liežuvį iškiša pažymėtą pas ką eisi ir dar kažką ten ko iki galo neišklausiau.Visur rodyklės žiba,registratūros moterys plastmasiniais skydais apsaugotos ir nuo skersvėjų ,ir nuo gripo su kovidais.Antrame aukšte po kaire-dešine šeimos gydytojai ,o ten buvę specialistai pirmame.Rūbinė pertvarkyta.Ir kas įdomiausia-nemačiau susiraukusių ar liūdinčių medikių.Na nespaviedojau,nes kas aš toks,bet mergaitės tikrai nepergyvena taip,kaip čia ,,kartina maslom“ piešiama.Nieko čia nekritikuoju ir negiriu,bet kad tas juodas garvežys,kurį pakūrė suinteresuota veikėjų grupė,juodais dūmais ir aitriu garu troškina dabar porinkiminę visuomenę-faktas.

 • O kai Kaminskas imdavo babkes ir visokius priedus tai tylėjot? Tylėjot kai STT agentai už „gerus“ darbus parišo? Tylėjot nes kaip sakė Tomkus Kaminskas iš medikų mafijos. Vaškevičienės kiekvieną pirstelėjimą paviešinat…

 • Kol gyd. Kaminskas dirbo ligoninėje, Vaškevičienė bijojo cirkintis su medikais. Gaila, kad gyd.Kaminskas išėjo. Geriau būtų tapęs medikų profsąjungos pirmininku, gal nebūtų šiandieną tokios klaikios situacijos ligoninėje. Dabar tik direktorės numylėtiniai ėmė gauti protu nesuvokiamas10000 eurų algas, administracija pamaloninta piniginiais priedais. Nusivilę medikai tyliai išeina iš darbo, o likę perdegę, pikti,pastovioje baimėje, persekiojami kiekviename žingsnyje.

 • Žmonės gerieji, netikėkit politiko ir jo žmonos intrigomis. Netrugdykit dirbti direktorei. Tai stipri ir šiuolaikiška vadovė, kokios ir reikia Kėdainių ligoninei. Gal geriau pasidomėkit kas iš tikro vyksta.

 • Tai ar tiesa ar ne kad ji yra mero meilužė?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video