Kėdainių kultūros centras pradeda projektinių veiklų sezoną

 Kėdainių kultūros centras pradeda projektinių veiklų sezoną

Kėdainių kultūros centro nuotr.

Kokie projektai miesto bendruomenės laukia rudenį ir žiemą?

rinkosaikste.lt, Kėdainių kultūros centro inf.

Vasaros renginių ir darbų sezoną užbaigęs jubiliejine Kėdainių miesto švente, be ilgesnės pertraukos Kėdainių kultūros centras kimba į projektines veiklas, kurių šiemet yra paruošęs tikrai nemažai. „Siekiame įvairovės, stengiamės, kad mūsų rengiami projektai būtų įdomūs ir naudingi visai Kėdainių miesto bendruomenei. Norime ne tik suteikti progą įdomiai praleisti laiką, tačiau ir edukuoti gyventojus įvairiomis kultūrinėmis temomis. Beje, šiemet projektinė veikla skirta ne vien Kėdainių miesto gyventojams, bet ir Kėdainių kultūros centro darbuotojams. Besisukdami darbų sūkuryje supratome, jog turime pasirūpinti ir kolegų emocine būsena bei gerove“, – teigia Kėdainių kultūros centro direktorė Daiva Urbonienė ir vardija projektus, vyksiančius rudenį ir žiemą.

Mokymų ciklas „Mes – bendruomenė“

Kultūrinis darbas dėl savo specifikos yra itin dinamiškas. Jį dirbdami darbuotojai patiria stiprų tiek išorinių, tiek vidinių veiksnių poveikį. Per pastaruosius 2 metus kultūros darbuotojai patyrė itin daug streso dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos, Karo Ukrainoje. Labai svarbūs vidiniai veiksniai, paveikę Kėdainių kultūros centro darbuotojų psichoemocinę būseną, buvo kultūros centro direktoriaus ir dalies kolektyvo pasikeitimas, pareigybių perskirstymas.

Štai todėl buvo nuspręsta šį kartą dėmesį skirti ne tik miesto bendruomenei, bet ir patiems kultūros centro darbuotojams, atsižvelgti į jų darbo specifiką, atmosferą darbe. Taip gimė idėja parengti projektą Kėdainių kultūros centro psichologinių žinių gilinimui gerinti, Kėdainių kultūros centro darbuotojų komandos formavimo, komandinio darbo įgūdžius ir psichoemocinę būseną, surengiant mokymų ciklą „Mes – bendruomenė“.

Kėdainių kultūros centras kimba į projektines veiklas, kurių šiemet yra paruošęs tikrai nemažai.

Susitikimų ciklas „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“

Technologijų proveržio ir greito gyvenimo tempo laikais žmonės tapo uždaresni, linkę mažiau bendrauti ir domėtis savo kultūrine aplinka. Dažnas renkasi kultūros lauko veikėjus pasyviai stebėti tik televizoriaus, kompiuterio ar telefono ekranuose.

Susitikimų ciklo „(Ne)pirmą kartą Kėdainiuose“ metu Kėdainių rajono gyventojai turės galimybę susitikti ir susipažinti, pabendrauti su kultūros lauko atstovais. Taip bus skatinamas betarpiškas bendravimas tarp kultūros kūrėjų ir kultūros vartotojų.

Susitikimų ciklas „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“ vyks nuo spalio 16 iki lapkričio 20 d. Kėdainių kultūros centre.

Spalio 16 d. 14 val. Kėdainių kultūros centre vyks susitikimas su fotografu Vigantu Giedraičiu, kurio fotografijų paroda „Tarp vėjų ir vandenų“ spalio 16 d.–lapkričio 21 d. bus eksponuojama Kėdainių kultūros centre. Parodos atidaryme dalyvaus Neringos folkloro ansamblis „Giedružė“ (vad. Audronė Bružinskienė).

Susitikimų cikle „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“ dalyvaus estradinių dainų, poezijos ir prozos knygų autorė Dalia Teišerskytė. Susitikimas su ja numatytas lapkričio 6 d. 14 val. Kėdainių kultūros centre. Susitikimo metu ji skaitys savo kūrybos eiles, dalinsis kūrybine patirtimi.

Lapkričio 20 d. 14 val. Kėdainių kultūros centre vyks susitikimas su lektore, baltiškųjų apeigų organizatore, knygų autore Daiva Šeškauskaite, kuri ves interaktyvią edukaciją apie baltų tikėjimą ir papročius.

Susitikimų ciklo „(Ne)pirmą kartą Kėdainiuose“ metu Kėdainių krašto gyventojai gilins savo supratimą apie kultūrinius reiškinius, jų ypatumus, susipažins su įdomiomis asmenybėmis ir jų kuriamais kultūriniais produktais.

Vizualiojo meno edukacinių veiklų ciklas „Kūrybiškumo ugdymo išraiškos“

Greitas gyvenimo tempas ir išmanieji įrenginiai mažina žmonių kūrybiškumą, tarpusavio bendravimą, skatina užsisklęsti savyje. Vizualiojo meno edukacinių veiklų metu lavinama dalyvių vaizduotė, gilinamos dalyvių žinios apie vizualųjį meną, skatinamas kūrybiškumas.

Projekto „Vizualiojo meno edukacinių veiklų ciklas „Kūrybiškumo ugdymo išraiškos“ metu bus suorganizuotos 6 vizualiojo meno edukacinės veiklos, kurių metu skleisis edukacinių veiklų dalyvių kūrybinis potencialas, dalyviai bendraus tarpusavyje, plės žinias apie vizualiojo meno technikas, įgytas žinias galės pritaikyti savo buityje ir asmeniniame gyvenime, didės dalyvių pasitikėjimas savimi, jų laisvalaikis taps turiningesnis.

Projektas vyks spalio 5–lapkričio 16 d., Kėdainių kultūros centre. Projekto dalyvių laukia tokios veiklos kaip sapnų gaudyklių kūrimas, paveikslų kūrimas pasitelkiant šaltosios batikos techniką. Kalbėsime ir edukuosime apie muzikos ir dailės sąsajas.

Projekto dalyviai taip pat sužinos apie origamio lankstymo techniką, spalvų derinimo, kompozicijos galimybes, išmoks pritaikyti įgytas žinias. Pasibaigus edukacinėms veikloms Kėdainių kultūros centre bus eksponuojama projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda, vyks parodos atidarymas.

Projekto „Vizualiojo meno edukacinių veiklų ciklas „Kūrybiškumo ugdymo išraiškos“ metu didės dalyvių savivertė, jie įgis naujų žinių, įgūdžių, plės savo akiratį. Visus, norinčius dalyvauti projekto užsiėmimuose, kviečiame registruotis tel. 8 687 89 074.

Meninio vyksmo festivalis „Formos‘22“

Jau tradicija tampantis Meninio vyksmo festivalis „Formos‘22“ ir šiemet sieks Kėdainių krašto gyventojus supažindinti su skirtingomis meninės raiškos formomis, pristatyti jaunuosius profesionalius menininkus ir jų kūrybą. Festivalis prisideda formuojant šiuolaikinio meno poreikį Kėdainiuose, turi didelę edukacinę reikšmę.

Šis festivalis kol kas yra vienintelis tokio pobūdžio festivalis Kėdainių krašte, todėl jaunieji menininkai Kėdainiuose savo kūrybą demonstruoja retai.

Festivalis tenkina visuomenės poreikius sužinoti apie jaunuosius menininkus ir jų kuriamus produktus, plėsti savo akiratį kultūros ir meno srityje bei profesionalių jaunųjų menininkų poreikį skleisti žinią apie savo kūrybą regionuose. Meninio vyksmo festivalis „Formos‘22“ yra skirtas tai visuomenės daliai, kuri domisi jaunųjų kūrėjų profesionalų kuriamu menu.

Festivalio metu vyks septyni skirtingo pobūdžio pasirodymai: demonstruojami du performatyvaus meno kūriniai, kuriuos atliks tarpdisciplininio meno kūrėjai Saulė Noreikaitė ir Dovydas Laurinaitis, atliekamos dvi koncertinės programos Vytenio Danieliaus (akordeonas, saksofonas, vokalas), Leonardo Bėkšos (klavišiniai, saksofonas), Nerijaus Ardzevičiaus (kontrabosas) koncertinė programa „Paryžiaus džiazas“ ir grupės „Jauti“ koncertas, Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ rodys spektaklį „Mikė Pūkuotukas“, bus rodomas šiuolaikinio šokio spektaklis „Me two/Savoj krūvoj“, kurį atliks VšĮ Urbanistinio šokio teatras „Low Air“.

Šiuolaikinės intelektualios klounados teatras VšĮ „Kolibris“ demonstruos Klounados monospektaklį „Lelijos laisvės mokymai“ (amžiaus cenzas N–14). Tiesa, šiemet festivalis keliasi ir už miesto ribų, tad informaciją apie pasirodymus kviečiame sekti socialiniuose tinkluose ir spaudoje.   

Mėgėjų meno kolektyvai kviečia prisijungti

Kėdainių kultūros centre veikia ir daugybė mėgėjų meno kolektyvų, kurie rudenį taip pat pradeda naują sezoną ir visuomet ieško naujų narių ir kviečia visus, norinčius šokti ar dainuoti registruotis į norimą kolektyvą.

Platesnę informaciją ir kolektyvų kontaktus bei informaciją apie vyksiančius projektus galite rasti Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje www.kedainiukulturoscentras.lt.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video