Kėdainių darželiai šiemet pirmąkart gaus paramą ekologiškais produktais

 Kėdainių darželiai šiemet pirmąkart gaus paramą ekologiškais produktais

BNS nuotr.

BNS inf.

Ugdymo įstaigos vis aktyviau domisi galimybėmis vaikus maitinti ekologiškais produktais. Šiais metais paramą tokiam maitinimui gaus 70 šalies darželių, tarp kurių yra ir Kėdainių ugdymo įstaigos.

Parama teikiama pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles, antradienį pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Be Kėdainių, paramą ekologiškais produktais pirmąkart šiemet gaus Anykščių, Kalvarijų, Tauragės ir Visagino ugdymo įstaigos, pateikusios paraiškas.

Programoje taip pat dalyvauja Druskininkų, Mažeikių, Plungės, Panevėžio, Ukmergės rajonų, Šiaulių miesto darželiai.

Žemės ūkio viceministro Vytauto Abukausko teigimu, duomenys rodo, kad tokia parama aktuali. Pirmaisiais jos teikimo metais ekologiškais ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintais produktais Lietuvoje maitintas beveik tūkstantis vaikų septyniuose darželiuose, pernai sveikų produktų sulaukė 10,5 tūkst. darželinukų 63-ose ugdymo įstaigose.

„Norime, kad kuo daugiau vaikų gautų kokybišką maitinimą, tiesiai iš mūsų ūkininkų laukų, tad šiemet skyrėme vienu milijonų eurų paramos daugiau bei numatėme tolesnį finansavimo augimą – kasmet suma didės 10 procentų“.

ŽŪM

„Norime, kad kuo daugiau vaikų gautų kokybišką maitinimą, tiesiai iš mūsų ūkininkų laukų, tad šiemet skyrėme vienu milijonų eurų paramos daugiau bei numatėme tolesnį finansavimo augimą – kasmet suma didės 10 procentų“, – teigė viceministras.

 ŽŪM duomenimis, paramai ekologiškai produktais skirta 2,13 mln. eurų.

Pernai tokie produktai, kaip pienas, grūdai, duona ir aliejus bei jų produktai pirkti tik ekologiški. Taip pat daugiau pirkta ekologiškos mėsos, kiaušinių, uogų ir kitų maisto produktų.

Vaisių ir daržovių įsigyta daugiau užaugintų pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą, nes ekologiškų nepakako.

Iš viso praėjusiais metais pagal Ekologiškų ir nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles darželiai nupirko per 607 tūkst. kg produktų iš viso už 2,2 mln. eurų.

Žemės ūkio ministerija penktus metus tęsia inciatyvą skatinti vaikus maitinti trumposiomis maisto tiekimo grandinėmis tiekiamu vietiniu kokybišku maistu.

Parama yra dengiamas kainų skirtumas, susidarantis renkantis ekologiškus ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintus produktus vietoj įprastinių maisto produktų ir žaliavų.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurios siekia gauti paramą pagal taisykles, įsipareigoja pagal kokybės sistemas pagamintų produktų įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. (maksimalus paramos dydis vienam vaikui per mėnesį yra 26 eurų) arba ne mažiau kaip 50 proc. (maksimalus paramos  dydis vienam vaikui per mėnesį yra 22 eurų) viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video