Kėdainiai jau ritasi žemyn?

 Kėdainiai jau ritasi žemyn?

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Dalis kėdainiečių tikriausiai kreivai šypteli pamatę, kad centrinė valdžia Kėdainius iš esmės laiko kaimu. Tačiau susirūpinti reikėtų ne tik dėl to. Statistikos skaičiuotojams paskelbus naujausią savivaldybių gerovės indeksą, paaiškėjo kad Kėdainiai, ilgą laiką lyderiavę švietime, jau ir čia ritasi žemyn. Prasta situacija ir sveikatos priežiūros sistemoje bei dėl saugumo, infrastruktūros ir demografijos.

Pagal sveikatos priežiūrą Kėdainiai yra 16 vietoje

Sudarinėjant savivaldybių gerovės indeksus buvo atsižvelgiama į itin daug aspektų: materialines savivaldybių gyventojų sąlygas, švietimo, sveikatos paslaugų kokybę ir prieinamumą, demografinę situaciją, pilietinį, visuomeninį aktyvumą, saugumą, verslo plėtrą ir pan.

Visos Lietuvos mastu pagal sveikatos priežiūrą Kėdainiai yra 16-oje vietoje. Mus lenkia ir tokie miesteliai kaip Visaginas, Rokiškis, Trakai, Palanga.

Tačiau Kėdainius šioje srityje vertinant tik tarp kaimiškųjų savivaldybių, reitingas kitoks – tarp kaimiškųjų Kėdainiai užima antrą vietą. Mus stipriai lenkia Rokiškis, o kitos pirmajame penketuke atsidūrusios savivaldybės yra vertinamos lygiai su Kėdainiais – tai Ukmergė, Plungė ir Telšiai.

Švietime Kėdainius jau aplenkė Pakruojis, Zarasai ir Skuodas

Kėdainius gelbėja tik verslas. Nepaisant to, kad bendrai žvelgiant dalyje subindeksų Kėdainiai nežiba, mūsų rajoną aukštyn tempia būtent verslo ir materialinės sąlygos./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Ilgą laiką lyderiavę švietimo sistemoje Kėdainiai nusmuko į ketvirtąją vietą tarp kaimiškųjų savivaldybių. Mus aplenkė Pakruojis, Zarasai ir Skuodas.

Tai – išties nekokį signalą siunčianti žinia, juo labiau kad Kėdainiai ilgus metus iki tol buvo vertinami ne tik kaip geriausi švietime tarp kaimiškųjų savivaldybių, bet ir kaip vieni iš geriausių visoje Lietuvoje.

Naujausiame gyvenimo kokybės indekse pagal švietimą Kėdainiai jau yra tik 11-oje vietoje, kai paprastai patekdavo į pirmąjį penketuką visos Lietuvos mastu.

Visos Lietuvos mastu pagal sveikatos priežiūrą Kėdainiai yra 16-oje vietoje. Mus lenkia ir tokie miesteliai kaip Visaginas, Rokiškis, Trakai, Palanga.

Aut. past.

Demografijos ir saugumo padėtis Kėdainiuose liūdna

Gyventojų skaičiaus mažėjimas mūsų savivaldybėje yra vienas iš žymesnių. Kėdainiai nepatenka į geriausiųjų penketuką ir tarp kaimiškųjų savivaldybių yra 13-oje vietoje, o visos Lietuvos mastu – 32-oje vietoje. Kitaip tariant, jau esame tarp pusės savivaldybių, kuriose demografinė padėtis yra labai nepalanki.

Ką tai reiškia? Mažai gimimų, daug mirčių, iš esmės sparčiai senėjanti visuomenė. Kas gi dėl to kaltas? Na, vieno tarybos nario žodžiais, Kėdainiuose tiesiog trūksta tik „produktyvių moterų“.

Tačiau ir kalbai pasisukus apie saugumą Kėdainiai nežiba. Šis subindeksas visada buvo Kėdainių silpnoji vieta – ne vienų metų statistika rodo, kad su saugumu, viešąja infrastruktūra ir gyvenamosios aplinkos kokybe turime rimtų problemų.

Tarp kaimiškųjų savivaldybių pagal saugumą esame vos 27-oje vietoje, o visos Lietuvos mastu – 43-ioje vietoje. Taigi, pagal šį subindeksą esame realiai vieni iš paskutinių visoje Lietuvoje.

Tarp kaimiškųjų savivaldybių pagal saugumą esame vos 27-oje vietoje, o visos Lietuvos mastu – 43-ioje vietoje. Taigi, pagal šį subindeksą esame realiai vieni iš paskutinių visoje Lietuvoje.

Aut. past.

Materialinės ir verslo sąlygos

Pagal geriausias materialines gyvenimo sąlygas pirmasis penketukas yra sudarytas iš tų pačių didžiųjų šalies miestų. Kėdainiai kaimiškųjų savivaldybių sąraše taip pat pirmauja, o mus vejasi Rietavas, Plungė ir Pakruojis.

Prasčiausios materialinės sąlygos, statistikos duomenimis, yra Kalvarijoje, Varėnos rajone, Vilkaviškyje.

Pagal geriausias sąlygas verslui, be abejo, geriausiai įvertintas Vilnius. Nuo jo gana dideliu atotrūkiu laikosi Klaipėda, taip pat Neringa, Mažeikiai ir Kaunas.

Tarp kaimiškųjų savivaldybių geriausios sąlygos verslui taip pat yra Kėdainiuose.

Naujausiame gyvenimo kokybės indekse pagal švietimą Kėdainiai jau yra tik 11-oje vietoje, kai paprastai patekdavo į pirmąjį penketuką visos Lietuvos mastu.

Aut. past.

Geriausia iš kaimiškųjų savivaldybių

Nepaisant to, kad bendrai žvelgiant dalyje subindeksų Kėdainiai nežiba, mūsų rajoną aukštyn tempia būtent tos verslo ir materialinės sąlygos. Kėdainiai išlieka pirmieji pagal gyvenimo kokybės indeksą tarp kaimiškųjų savivaldybių.

Penkios savivaldybės, kuriose gyvenimo kokybės indeksas yra didžiausias, yra, žinoma, didieji miestai – Vilnius, Kaunas ir Kauno rajonas, Klaipėda bei Birštonas. Bendroje visos Lietuvos miestų ir miestelių lentelėje pagal gerovės indeksą Kėdainiai yra 13-oje vietoje, o tai yra iš tiesų labai geras pasiekimas tarp visų 60-ies savivaldybių.

Be didžiųjų miestų, Kėdainius lenkia Palanga, Trakai, Širvintos, Elektrėnai, Mažeikiai.

Tačiau pasirinkus kaimiškąsias savivaldybes Kėdainiai yra pirmoje vietoje – gyvenimo kokybės indeksas čia yra didžiausias.

Pirmajame penketuke taip pat rikiuojasi Plungė, Rietavas, Jonava ir Panevėžio rajonas. Tai, veikiausiai, gali tapti žinute tiems, kurie nuolat Kėdainius lygina su Jonava ir sako, kad Jonavoje gyvenimas yra geresnis.

21 Komentarai

 • Teisingai, Nijolė su savo klika neteko valdžios, tai Kėdainiai jau ritasi žemyn be jos. Apgailėtinos rašliavos

  • 100%

 • Kad su kaimieciu bynu busim ne tik dugne, bet visuose dugnuose, svarbiausiai kaimo geguzines ir pjankes su pensininkais.

 • kad tų subindeksų kaip ir elgebėtė lyčių ciela abėcėlė yra.Eglutė kažkodėl jų nesuvardino ABCDiedais prie kožnos verslo,švietimo,sveikatos srities.

 • Kai toks meras nera ka geriau noreti .

  • Vien švietimo ir sveikatos komitetuose senbezdos, su 0 įdėjų, taip ir bezdėsim ir atrofuosimes iki kaimų lygio, kažkam naudinga

 • Ką išsirenka Kėdainiai, tą ir turi. Vienu metu metu dar atrodė, kad galvot apie ateitį bandė, tai išrinko Grinkevičių, bet paskui sugrįžo atgal į stagnaciją.

  • Tai , kad Grinkevičius ir valdo toliau Kedainius, jsu ir jis nusišneka, kartu dirba su meru , paklausykit posèdžius.

 • Butent, todel ir stagnuojam toliau sistemingai

 • Tai kad kėdainius jau dvidešimt metu valdo tie patys žmonės tik partijos vėliava kita. Darbingi žmonės jau seniai dėl kėdainių prarado vilti. Todėl ir išvažiuoja kurt gyvenima į kitus miestus ar šalis. Kėdainiuose klesti švogerizmas. Jai neturi giminių ar nepriklausai tinkamai partijai pamiršk apie geriau apmokama darba, už kuri galėtum kurt
  gyvenima kėdainiuose. Kėdainiuose net savivaldybės istaigu ūkvedžiais tampa tik lojalūs ir tinkami žmonės. Neteko nei vieno paskelbto konkurso matyt. Tik spauda parašo kad jau įvyko konkursas ir laimėjo toks ir toks. O apie įmones tai iš vis patyliu. Kai kur ten dinastijos dirba ir jokiam atėjusiam iš gatvės nepaisant jo kompetencijų šansu nėra uždirbt gražesniam ir patogesniam gyvenimui. O atokesni miestai pradėjo lenkt kėdainius nes tikriausiai suprato kad vien vergai ir ponai nesukuria geresnio gyvenimo.

 • Kai pagalvoji kiek byno subinlaižių yra, tai dar liudnesė Kėdainių ateitis.

 • Girdėjau Targamadze į seimą kandidatuos, tai Tomeliui bus lygiai piz.iec. Jau nepavyks jam, tam bailiam narcizui, į rinkiminę kampaniją išjot ant „Nijolės“ kortos. Deda į kelnes jau dabar. Ir Kėdainiuose jo niekas nenorės matyt. Apdsidirbo šeimą išdraskes.

 • Kėdainiams mirties nuosprendį parašė, kai akušerinį uždarė. Tikri brudeliai. Atsimenam kai Tomukas su meru gyrė aną direktorę ir jos reformą 4000 protesto parašų numetė į šiukšlių dėžę.. Dabar Jonava klesti, o mes ritamės žemyn.Gėda turėtų būti Grinkevičiui tamulį palaikyti.

 • Nėr ko norėt merui tik gėlytes po 20 tūkst. € rūpi sodint, daugiau nieko, ką išsirinkom tą ir turim.

 • Kaip jums visiems negėda apie ligoninę rašyt. Jau čiut ne regionines ligonines su paslaugom su aparatūrom esam prisiviję. Pažiūrėkit kokios aukštos kvalifikacijos specialistai dirba (dauguma Kauno klinikų medikai) o jūs vis savo varot. Juk 30 metų valdėt o dabar raškom jūsų darbo vaisius.

  • bet rytoj važiuoju pas kardiologą Jonavoje,nes Kėdainiuose tik balandžio pabaigoje priimtų…Dėl aparatūrų nieko blogo pasakyt negaliu.

 • Kėdainiuose eilės pas gydytojus 2-3 mėn.,kai Kauno klinikose 2-3 savaitės,tik pavargėliui žmogui reikia belstis į Kauną su kitų pagalba.Trenksiu viską ir išvažiuosiu iš Kėdainių,nes valdžia akla ir kurčia eiliniam žmogeliui.Taryba tyli,nes,jiems ,manau , meniu pagerintas.

 • Laikas i Jonavą arba Kauną,nes pas mus medicina tik2 vietoj

 • Geriausia būtų, jeigu Kėdainius valdytų ruskių bybčiulpiai, tokie kaip darba parcija. Tada didėtų gimstamumas, niekas niekur neišvažiuotų. Jų įmonėse gi didžiausios algos visoje Lietuvoje – žmonės iš visos Lietuvos veržiasi dirbti į Kėdainių konservus, Vikedą ir t.t. Eilės jau nuo autostrados norinčių dirbti rikiuojasi paskutinius 20 metų.

  • Maladec Gena, pusę nysupratau ką parašey, bo ny pa našemų ruZZky lojymą gav-gav. Prytaryju, ką algos vokelyuose yra pačyos gyryausyjos mokamos Vykondoje y tayp pat gyryausyjas mynymūmas. Duosyju tau lyadų porcyją. A gymstamūmą dydyną vysos maną langų valytojos. Nybysuskayčyuoju kyėk aš apsėklynau.

 • Geriau jo valdytu kgbistai ir tskpistai su kumuniagom, tikri ruski kacapai, nors ir valdo tik isslaptinti sudai!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video