Kėdainiuose grožio salonai ir kirpyklos nelegaliai nedirba

 Kėdainiuose grožio salonai ir kirpyklos nelegaliai nedirba

Sunku laukti leidimo dirbti, tačiau nepraranda optimizmo

Savaitės pradžioje prasidėję svarstymai, kad mažėjant Covid-19 sergančiųjų skaičiui Lietuvoje jau būtų galima leisti pradėti darbus grožio salonams ir kai kurioms parduotuvėms, Kėdainių rajono kirpėjos, manikiūro meistrės bei kosmetologės jau vylėsi ateinantį pirmadienį atverti nuo praėjusių metų aklinai uždarytas grožio salonų ir kirpyklų duris.

Viltys nusikelia savaitei

Tačiau po ekspertų tarybos neigiamo vertinimo, Vyriausybė šią savaitę net nesvarstė klausimo dėl galimybės atverti kirpyklų ir grožio salonų, taip pat ne maisto prekių parduotuvių duris.

Beje kalbama, kad karantino atlaisvinimai gali būti taikomi tik tose savivaldybėse, kuriose yra mažiausias sergamumas COVID-19.

Šiai dienai Kėdainių rajonas atrodo geriau nei Lietuvos vidurkis. 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra 276, o teigiami testai sudaro 10 proc. iš visų ištirtų.

Tuo metu ekspertų taryba Vyriausybei siūlo veiklas atnaujinti pasiekus 150–100 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Jokių skundų negauta

Grožio industrijos atstovės prisipažino, kad kartas nuo karto sulaukiančios ir klientų skambučių, ir įkalbinėjimų apkirpti ar sutvarkyti nagus nelegaliai. Tačiau tokių įkalbinėtojų nėra daug, o ir baudos už tokią nelegalią veiklą didžiulės. Todėl visi klientai raginami pakentėti ir sulaukti tos dienos, kada Vyriausybė leis pradėti darbus.

Kėdainių grožio salonų darbuotojų atsakingumą patvirtina ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vadovė Jurgita Arbočienė, kuri patikino, kad viso karantino metu nebuvo nei vieno skundo, pranešančio, kad grožio specialistės galimai dirba šešėlyje.

O prieš pat aklinai uždarant grožio salonus, buvo atliekami operatyvūs patikrinimai.

Kėdainių rajone dirbantys grožio specialistai apie tai nebuvo informuoti iš anksto.

„Tačiau ir pažeidimų neradome.

Tikrinome, kaip laikomasi karantino reikalavimų, ar dezinfekuojamos patalpos, dėvimos vienkartinės pirštinės ir kaukės, ar ribojami žmonių srautai. Tada pažeidimų nenustatėme.

Grožio specialistai išties atsakingai laikėsi visų reikalavimų, kiti netgi papildomai investavo į savo darbo vietas, atsitverdami specialiomis plastiko sienelėmis, kad tik kuo mažiau būtų galimybės plisti virusui“, – sako J. Arbočienė.

[quote author=“Jolanta“]Man nereikia išmokos, man reikia, kad būtų sudarytos sąlygos dirbti[/quote]

Jaučiasi paliktos likimo valiai

Iki pat uždarymo sėkmingai dirbusios Kėdainių grožio specialistės nusiteikusios optimistiškai ir viliasi, kad laukti ilgai neteks, kada joms bus leista dirbti.

Aišku, tokie vyriausybės sprendimai uždaryti grožio salonus nuliūdino.

„Blogai gyvename, valstybės parama – 256 eurai yra juokas.

Esam palikti likimo valiai ir turim kapstytis, kaip išmanom“, – nusivylimo neslepia Kėdainiuose dirbanti kirpėja Aida.

Moteris pasakoja, kad patalpas kirpyklai pirko, tad dabar tenka mokėti paskolą bankui už tai.

„O kur dar visi komunaliniai mokesčiai“, – sako kirpėja.

Beje, ji atkreipia dėmesį, kad koronavirusas jau siautėja metus laiko, tačiau jos kirpykloje nebuvo nei vieno susirgusio, o ir ji pati neužsikrėtė virusu.

„Laikomės visų reikalavimų, saugom save ir klientus. Labai džiaugiuosi, kad ir klientai atsakingi“, – kaip dirbo iki uždarymo pasakoja Aida.

Grožio salono „Perla“ įkūrėja, kirpėja Aušra pasakoja, kad jos salone dirbo dešimt žmonių.

Pasak jos, dabar visi viliasi, kad už patalpų nuomą mokėti gal ir nereiks, tačiau komunalinius mokesčius susimokėti teks.

„Gyvuojame, o ką darysi“, – šypteli moteris ir prasitaria, kad nepaisant apribojimų dirbti, paskolą bankui mokėti reikia kaip ir tris vaikus auginti reikia.

Karantinas privertė keisti darbą ir gyvenimą

Iki karantino manikiūro paslaugas Kėdainiuose teikusi meistrė Karolina džiaugiasi savo sėkmės istorija.

Jauna moteris pasakoja, kad pavasarį uždarius grožio salonus jai teko iš esmės keisti savo profesiją ir iš Kėdainių persikelti gyventi į Vilnių.

„Pradžioje karantino, pavasarį, dar jutau pasekmes. Teko keisti profesijos kryptį, juolab, kad supratau, jog manikiūras – ne man, nepatiko darbo pobūdis“, – apie pasitaikiusią progą keisti darbą pasakoja buvusi kėdainietė ir manikiūro meistrė.

Reikia ne išmokos, o sąlygų dirbti

Kosmetologė Jolanta sako taip pat laukianti, kada jau bus leista dirbti.

„Man nereikia išmokos, man reikia, kad būtų sudarytos sąlygos dirbti.

Juolab, kad mūsų srityje visą laiką privaloma laikytis higienos reikalavimų, klientų srautai taip pat visada reguliuojami“, – sako kosmetologė, kuri yra įsitikinusi, kad dirbti bus įmanoma laikantis visų karantino reikalavimų.

Ši moteris kaip ir visos kirpėjos bei grožio specialistės, viliasi kuo greičiau sugrįžti į savo darbo vietą, už kurią tenka mokėti nuomą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video