Kėdainiečiai pasitiko „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvius (GALERIJA)

Penktadienio popietę Kėdainių mieste viešėjo „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai. Ne laivu, o specialiai paruoštais nameliais ant ratų į Kėdainius užsukę dalyviai visą popietę vaikštinėjo Kėdainių senamiesčio gatvėmis.
Istorines vietas
Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija domėjosi Kėdainių krašto istorija. Dalyviai aplankė Kėdainių Evangelikų reformatų bažnyčią, kur domėjosi prasidėjusiais Radvilų palaikų tyrimais. Taip pat lankėsi Arnetų name, kur juos pasitiko Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikaltinis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, jo pavaduotojai Danutė Mykolaitienė ir Gintautas Muznikas.
„Turime pasidžiaugti, kad pagaliau „Nacionalinė ekspedicija“ aplankė mūsų miestą. Mes tikrai esame įdomūs ir turime ką parodyti, turime kuo didžiuotis. Esame senas Radvilų miestas su sava istorija, sava praeitimi, kuri domina ekspedicijos dalyvius. Šiandien jie daug pamatė ir sužinojo. Tikimės, kad Kėdainius galės pamatyti ir visos Lietuvos žmonės“, – kalbėjo V. Tamulis.
Istoriniai pietūs
Arnetų name dalyvių laukė istoriniai pietūs. Dalyviai buvo vaišinami restorano „Grėjaus namas“ ruoštu „Radvilų troškiniu“. Su rajono vadovais buvo diskutuojama apie Kėdainių praeitį, dabartį ir ateitį.
Meras V. Tamulis pasidžiaugė, kad Kėdainiai istoriškai yra daugiakultūris, atviras visiems miestas, kuriame nuo seno gyveno verslūs ir savo kraštą mylintys žmonės.
Papietavę ekspedicijos dalyviai patraukė į Didžiosios Rinkos aikštę, kur susitiko su miestelėnais. Kėdainiečiai klausėsi įdomių profesoriaus A. Bumblausko pasakojimų, galėjo pabendrauti, įsiamžinti su visais dalyviais.
„Šioje ekspedicijoje palietėme labai daug temų, aplankėme daug Lietuvai svarbių vietų. Pilys, mūšiai, Lietuvos teritorijos ir interesai dar nuo Karaliaus Mindaugo iki Abiejų Tautų Respublikos panaikinimo, nuo Stelmužės ąžuolo iki Tarpukario Respublikos sukūrimo.
[quote author=”Aut. past.”]Meras V. Tamulis pasidžiaugė, kad Kėdainiai istoriškai yra daugiakultūris, visiems atviras miestas, kuriame nuo seno gyveno verslūs ir savo kraštą mylintys žmonės.[/quote]
Šiandien Kėdainiuose yra priešpaskutinė ekspedicijos diena. Labai gaila, kad ekspedicijos finišas yra kiek kitoks nei mes tikėjomės. Kaip žinote, mus ištiko tragedija, žuvo mūsų kapitonas istorikas Romaldas Adomavičius, kuris plaukė į susitikimą su mūsų ekspedicija. Turėjome drauge visi finišuoti. Deja, po šio įvykio mes įjungėme kitą ekspedicijos režimą. Šokių, dainų, linksmybių nėra, bet tą istorinį, gamtinį pasakojimą žiūrovai būtinai išvys“, – kalbėjo ekspedicijos dalyvis žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Kėdainiai – Žemaitijos didmiestis
„Vaikščiodami po Kėdainius mes nusprendėme, kad jie yra Žemaitijos didmiestis. Galima sakyti, kad šis regionas turėjo vienintelį tikrą miestą, kuriame išsiskleidė visa Žemaitijos istorijos panorama. Todėl Radvilų sarkofagai, šios giminės istorija bei Kėdainių senamiestis, kuris yra toks vienintelis istorinėje Žemaitijoje, mums rūpi. Manome, kad jis bus įdomus viems Lietuvos žmonėms“, – šypsojosi istorikas A. Bumblauskas.
Pamatysime rudenį
Šeštadienį „Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai finišavo Kaune. Istorinis laivas prisišvartavo Senojoje Nemuno prieplaukoje. Čia žygio dalyvius sutiko gausus būrys kauniečių ir miesto svečių.
Televizijos žiūrovai penktosios „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionę televizijos ekranuose galės išvysti jau šį rudenį per LRT televiziją.
[#gallery=2004#]