Medžiotojų gretose – dešimtys moterų

 Medžiotojų gretose – dešimtys moterų

Nors liaudies išmintis byloja, kad vyru gimstama, o tikru vyru tampama įstojus į medžiotojų gretas, panašu, kad šios tradicijos medžiotojams pamažu tenka atsisakyti ar ją keisti. Kėdainių medžiotojų gretas vien šiemet papildė net 3 moterys, o iš pusės tūkstančio mūsų krašto medžiotojų net 40 yra moterys. Taigi tradicijos keičiasi, medžioklė jau seniai tapo ne tik gyvūnų šaudymu, bet labai turiningu, tauriu užsiėmimu, kuriame dalyvauja jau ne tik vyrai, bet ir moterys.

Nuolat plečiasi

„Džiaugiamės, kad medžiotojų gretas kasmet papildo ką tik iškepti medžiotojai. Šiemet gegužės pabaigoje mūsų gretas papildė ir medžiotojo bilietą gavo 18 kraštiečių, iš kurių net 3 moterys. Tuo labai džiaugiamės, nes tapti medžiotoju tikrai nėra lengva, tačiau moterys įrodė, kad jos gali. Aš manau, kad kai yra didelis noras, tuomet viskas įmanoma“, – džiaugėsi Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) pirmininkas, ilgametis medžiotojas ir gamtos žinovas Lionius Stanevičius.

Medžiojo fotoaparatu

Vos prieš savaitę oficialiai medžiotoja tapusi Jovita Bielskienė teigė, kad medžioklė – labai turiningas laisvalaikio praleidimo būdas, beje, jau daugelį metų jai pažįstamas iš šalies.

„Mano vyras yra medžiotojas. Jis medžioja jau daugelį metų. Aš juk visa tai mačiau, dalyvaudavau medžiotojų rengiamose šventėse, renginiuose, susiėjimuose. Tai išties labai turininga veikla. Tiesa, aš irgi buvau medžiotoja, tiesiog iki šiol medžiodavau fotoaparatu. Fiksuodavau gamtos, medžiotojų veiklos akimirkas. O dabar galėsime medžioti kartu su vyru“, – džiaugėsi jaunoji medžiotoja J. Bielskienė.

Nebuvo sunku

Moteris teigė, jog tapti profesionalia medžiotoja jai nebuvo sunku.

[quote author=“Aut. PAST.“]Pagrindinė medžiotojų draugijos veikla: kultūringas medžiotojų poilsis gamtoje, bendravimas, faunos globa ir atranka.[/quote] 

„Be abejo, reikėjo išlaikyti ir teorinį, ir praktinį egzaminus Kaune. Reikėjo daug mokytis, daug praktikuotis. Treniravomės ir ruošėmės čia, Kėdainiuose, mūsų krašto Medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojamuose mokymuose. Viskas pasisekė puikiai, nors reikia pripažinti, kad iš pirmo karto medžiotoju tampa toli gražu ne kiekvienas norintis“, – pabrėžė medžiotoja.

Kultūringa veikla

Pagrindinė medžiotojų draugijos veikla: kultūringas medžiotojų poilsis gamtoje, bendravimas, faunos globa ir atranka.                   

„Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija vienija dvylika medžiotojų klubų (būrelių). Visi jie yra juridiniai asmenys. Taip pat yra nemažai draugijos narių, nepriklausančių jokiems medžiotojų būreliams (laisvi medžiotojai). Jie medžioklėse dalyvauja svečio teisėmis, savanoriškai prisideda prie draugijos veiklos.

Medžiotojui pagrindinis reikalavimas – nukauti žvėris mirtinai, kad būtų kuo mažiau sužeistų. Medžiotojai privalo vykdyti teisingą medžiojamos gyvūnijos atranką, todėl kas metus organizuojami selekcininkų mokymo kursai, kurių metu jie išmoksta tai daryti ir gauna medžiotojo selekcininko kvalifikaciją“, – pabrėžia L. Stanevičius.                                    

Vertina trofėjus                                                                                                                                                

Kėdainių MŽD pirmininkas pabrėžia, kad siekiant, jog nebūtų nusižengta atrankos reikalavimams, pasibaigus medžioklės sezonui, kovo mėnesį vykdomos sumedžiotų gyvūnų trofėjų apžiūros, į kurias visi medžiotojai turi pristatyti įvertinimui visus trofėjus.

„Jei trofėjus įvertinamas kaip perspektyvus, medžiotojui skiriama nuobauda – draudimas medžioti to tipo fauną. Kanopinius žvėris leidžiama medžioti tik medžiotojams selekcininkams“, – paaiškina L. Stanevičius

Tikrina žinias                                                                                                                                                  Tapti medžiotoju – gauti medžiotojo bilietą, nepakanka. Kad medžioklės būtų saugios, kas penkerius metus vykdoma saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas, kurio metu patikrinamos visų medžiotojų žinios tiek teoriškai, tiek praktiškai.

„Mūsų skyriuje saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas atliktas 2014 metais“, – pasakoja L. Stanevičius.

Organizuojamos varžybos ir šventės                                                                                                    

Daukšių kaime įrengtoje šaudykloje nuolat vykdomos šaudymo varžybos. Čia laisvai gali treniruotis medžiotojai bei asmenys, turintys ginklus savigynai. Kadangi šaudykla yra arti miesto, naudotis ja yra patogu. Siekiant suburti draugijos narius, įtraukti į veiklą jų šeimos narius, artimuosius, draugus, bendraminčius organizuojami kultūriniai renginiai: Medžiotojų ir žvejų šventės, Šv. Huberto medžiotojų globėjo dienos minėjimai, medžioklės sezono atidarymo bei uždarymo renginiai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video