Kėdainių krašto morkos – „Iki“ lentynose
Vaisiai ir daržovės sudaro gana didelę mūsų raciono dalį. Gydytojai ir dietologai rekomenduoja jų valgyti penkis kartus per dieną. O natūralios medicinos puoselėtojai tikrai žino ne vieną receptą, kaip pagyti nuo tam tikrų ligų vartojant vien tik tinkamai paruoštus vaisius ar daržoves.
Todėl jiems skiriamas dėmesys turi būti ypatingas – tiek vaisiai, tiek daržovės visada privalo būti švieži ir kokybiški.
Taip pat rekomenduojama, kad vaisiai ir daržovės, pasiekiantys mūsų stalą, būtų užauginti tame krašte, kuriame gyvename patys. Mat taip susiderinę su mus supančia gamta, gausime tai, ko labiausiai reikia mūsų organizmui.
Pavyzdžiui, parduotuvių tinklo „Iki“ šviežių vaisių ir daržovių linijai „IKI Ūkis“ morkas tiekia vieną iš didžiausių šalies morkų ir kopūstų ūkį „Tikras ūkis“ valdantis Kėdainių rajono ūkininkas Virgilijus Kuprevičius. Jis užtikrina, kad pirkėjai šias vertingas daržoves visada gauna geriausios kokybės – nepriklausomai nuo metų laiko.
Morkos iš tituluoto ūkio
„Per daugiau nei 20 metų Kuprevičių puoselėjama žemės valda iš mažyčio 1 ha ploto išaugo į modernia technika aprūpintą 150 hektarų ūkį. Šiuo metu tai yra vienas didžiausių morkų ir kopūstų ūkių šalyje, net du kartus įvertintas geriausiu metų ūkio titulu.
Žemės ūkio ministerija „Tikrą ūkį“ išskiria kaip vieną pažangiausių daržovių ūkių, – savo pasiekimus vardijo ūkininkas. – Morkos auginamos 120 ha plote, o per metus surenkama daugiau nei 100 milijonų oranžiaskruosčių. Taigi kiekvienam lietuviui kasmet tenka beveik po 34 „Tikro ūkio“ morkas.“
V. Kuprevičius nesistebi, kad morkos yra vienos iš labiausiai mėgstamų lietuvių daržovių, nes jų nauda yra akivaizdi.
„Tikrame ūkyje“ morkos išlieka šviežios iki ankstyvo pavasario. Jos – kupinos vitaminų ir mineralinių medžiagų, o svarbiausia medžiaga yra beta karotinas, iš kurio organizme pasigamina vitaminas A. Jis vadinamas augimo ir jaunystės vitaminu. Morkos taip pat turi daug B grupės vitaminų, C, E, K, baltymų, mineralinių medžiagų – kalcio, fosforo, geležies“, – naudingąsias daržovės savybes vardijo ūkininkas.
Morkos atrenkamos kruopščiai ir atsakingai
V. Kuprevičius pabrėžė, kad jo ūkyje užaugintos morkos pasižymi ypač gera kokybe.
„Jas auginame vadovaudamiesi pačiais aukščiausiais auginimo, rūšiavimo ir priežiūros standartais. Pirmąsias morkas sėjame kovą, o derlių nuimame jau liepos mėnesį“, – sakė ūkininkas.
Jis pasakojo, kad pagrindinis tikslas yra, jog vartotojus pasiektų šviežiausios daržovės, todėl iškastos morkos kartu su žemėmis pilamos į medinius konteinerius ir keliauja į specialius milžiniškus šaldytuvus.
„Ten visuomet palaikoma optimali 0,4 laipsnio temperatūra. Tokiomis sąlygomis laikomos morkos jaučiasi lyg dirvožemyje ir išlaiko geriausias maistines bei skonines savybes. Tik gavę kliento užsakymą morkas nuplauname, nupoliruojame, surūšiuojame, supakuojame ir tiekiame į prekybos tinklus“, – apie „IKI Ūkiui“ kruopščiai atrinktas daržoves pasakojo pašnekovas.
V. Kuprevičius pabrėžė, kad morkos atrenkamos tiek mechaniniu, tiek ir rankiniu būdu.
„Speciali mašina jas rūšiuoja, o vėliau dar kartą peržiūri darbuotojai. Visa tai daroma, kad kiekviena į maišelį pakuojama morka būtų be jokių įtrūkimų, įbrėžimų, nebūtų puvinių, – atsakingą ūkio požiūrį dėstė ūkininkas. –
„Tikrame ūkyje“ naudojama moderni technika iš Vokietijos, Danijos, Švedijos, Olandijos. Siekiant, kad daržovės net ir per sausrą užaugtų skanios, sultingos ir išsaugotų būtinus vitaminus, ūkyje naudojama laukų laistymo sistema.“
Vaisiams ir daržovėms – griežta patikra
Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė tik patvirtina, kad „IKI Ūkio“ prekės ženklo produktai yra itin aukštos kokybės.
„IKI Ūkio“ prekės ženklo produktai yra išskirtinai Lietuvos ūkiuose išauginti produktai. Turime ilgalaikę patirtį, gerai pažįstame augintojus. Perkame tik iš laiko patikrintų tiekėjų, kaupiame bendradarbiavimo istoriją, ją analizuojame. Vaisių ir daržovių kokybė yra prioritetas ir „Iki“ tinklui, ir mūsų tiekėjams.
Priimame tik kokybės kontrolę praėjusius produktus. Priimdami vaisius ir daržoves, tikriname kiekvienos partijos produktų ženklinimo informaciją. Atitikties reikalavimams kontrolės metu vykdoma: svorio kontrolė, kalibro patikra bei sunokimo patikra“, – apie daržovių atranką pasakojo prekybos tinklo atstovė.
Jos teigimu, tiek vaisių, tiek daržovių asortimentas yra labai platus.
„Kelių rūšių bulvės, burokėliai, braškės, morkos, obuoliai, daugiau nei kelios rūšys pomidorų, aisbergo, lollo, romaninės salotos, salierai, svogūnai, špinatai“, – vardijo V. Budrienė.
Tačiau populiariausi, pasak pašnekovės yra šie: „Tradicinės daržovės ir vaisiai: bulvės, rauginti kopūstai, morka, svogūnas, pomidorai, braškės ir obuoliai“, – lietuvių pasirinkimą atskleidė „Iki“ komunikacijos vadovė.
Remia Lietuvos ūkininkus ir vietos gamintojus
Paklausta, kodėl „Iki“ parduotuvių tinklas renkasi Lietuvos ūkininkų užaugintą produkciją, V. Budrienė įvardijo kelias priežastis.
„Mums itin svarbi daržovių kokybė, šviežumas, kilmė. „Iki“ į šiuos apsektus kreipia pagrindinį dėmesį. Taip pat tikime, kad pirkėjai vertina mūsų pastangas prekiauti vietine produkcija, prekiaudami lietuviškomis daržovėmis ir vaisiais prisidedame prie paramos Lietuvos ūkininkams bei vietos gamintojams“, – kalbėjo pašnekovė.
Ji taip pat pastebėjo, kad lietuviams tikrai yra svarbu, kokius ir kieno užaugintus vaisius ir daržoves valgo.
„Lietuviai vertina savo krašte išaugintų daržovių bei vaisių skonį ir ieško jų mūsų lentynose. Tai matome ir savo pardavimuose“, – sakė V. Budrienė.
Be ūkininko V. Kuprevičiaus, „Iki“ taip pat bendradarbiauja ir su kitais Lietuvos ūkininkais. Pavyzdžiui, prekės ženklo „IKI Ūkis“ obuoliai yra užauginti ūkininko Vitalijaus Petronio, svogūnai – Lino Šateikos, bulvės Kęstučio Macijausko, o pomidorai – UAB „Kietaviškių gausa“.