Kas yra kvepalų analogai ir kuo jie skiriasi nuo originalų?

Kvepalų analogai – daugeliui girdėtas, tačiau ne visiškai suprantamas terminas. Vieni mano, kad analogais vadinami padirbti aromatų deriniai ar dėl neaiškių tikslų į negražias pakuotes išpilstyti ir pigiau parduodami gaminiai. Šiandien analogai kvepalų pasaulyje sudaro didelę rinkos dalį ir atveria galimybes mėgautis parfumerių kūriniais, tad kviečiame išsamiau susipažinti su jų kilme.
Kas yra kvepalų analogai?
Kvepalai, kurių aromato natos atkartoja garsius ir pripažintus prekių ženklus, pavyzdžiui, „Dior“, „Chanel“, „Tom Ford“ ir kitus, vadinami analogais. Žinoma, skiriasi tokių kvepalų pakuotės, buteliukai ir net pačios natos – neprofesionalui atskirti analogą ir tikrąjį aromatą gali būti sudėtinga, tačiau skirtumų tikrai esama.
Kyla natūralus klausimas: ar kvepalų analogai nėra klastotės? Iš tikrųjų analogus kuria nepriklausomi parfumerijos gamintojai, kurie stengiasi atkartoti garsius aromatus, tačiau atlieka savo pakeitimų, jau nekalbant apie pakuotę ir jos dizainą. Iš tikrųjų kvepalų analogus galima palyginti su vaistų analogais – siekiama vartotojui suteikti tą pačią patirtį, tačiau už prieinamą kainą. Replikų gamintojų reklamos biudžetai yra kuklesni, todėl jie savo gaminius siūlo gerokai pigiau.
Kuo skiriasi kvepalų analogai ir originalai?
Jau minėjome, kad kvepalų analogai atrodo kitaip nei originalai, tačiau šis skirtumas nėra vienintelis. Daugelis vartotojų analogus mėgsta rinktis dėl prieinamos kainos – tai ryškus skirtumas, nes labai panašus aromatas kartais gali kainuoti net kelis kartus pigiau, jei pasirinksite analogą. Antra vertus, kvepalų analogai taip pat skiriasi savo kaina, kurią lemia naudotų ingredientų kokybė, rinkodaros kaštai ir kitos veiklos sąnaudos.
Nors iš pirmo įkvėpimo kvepalų analogai ir originalai gali atrodyti kone identiški, patyręs ekspertas visada pajus skirtumą. Aromato replikos gali tiksliai atkartoti natas, tačiau aromatas gali turėti mažiau gylio, šilumos, gaivos ar pan. Tai subtilūs skirtumai, kuriuos lemia naudotų ingredientų kokybė ir santykis, o tai atsiliepia bendroje aromatų puokštėje. Nepaisant to, kvepalų analogai ilgai išlieka ir randa savo gerbėjų, o kai kurie jų analogus mėgsta net labiau už originalą!
Skiriasi ir sudėtis, nes analogams gaminti dažnai naudojamos kiek pigesnės medžiagos, tačiau tai nebūtinai reiškia prastesnę kokybę. Originalams parfumeriai dažnai ieško retų, labai išskirtinių sudedamųjų dalių, o analogų gamintojai jas pakeičia paprastesnėmis.
Kodėl kvepalų analogai tokie populiarūs?
Reikia pripažinti, kad geri kvepalai kainuoja išties nepigiai ir nėra prieinami visiems. Tačiau tai nereiškia, kad privalu atsisakyti patikusio aromato – kvepalų analogai leidžia kiekvienam rinktis tai, ką mėgsta. Didesnis prieinamumas neabejotinai yra viena iš replikų populiarumo priežasčių, tačiau tikrai ne vienintelė.
Kvepalų analogų gamintojai dažnai atlieka subtilius, vos juntamus (arba net nepastebimus) pakeitimus aromate, todėl daliai vartotojų būtent analogiškas kvapas patinka labiau už originalą. Tai, žinoma, lemia ir tam tikrų savybių pasikeitimus, tad nesistebėkite, jei kvepalų analogai savo aromatą išlaikys ilgiau už originalus ar paliks ilgesnį šleifą. Netikite? Išmėginkite kvepalų analogus ir patys įsitikinsite, kad tai puikus pasirinkimas, atveriantis duris į neribotą parfumerijos pasaulį.