Kas Kėdainiuose brangiausiai moka už verslo liudijimus

 Kas Kėdainiuose brangiausiai moka už verslo liudijimus

Kėdainiuose dirbančiųjų su verslo liudijimais skaičius kasmet išlieka panašus./BNS Luko Balandžio nuotr.

Kėdainiečiai šiems 2024-iesiems metams jau yra išsiėmę 333 verslo liudijimus. Brangiausiai verslo liudijimai čia kainuoja statybininkams – metams laiko už tokį verslo liudijimą reikia atseikėti 466 eurus. Nors tokie verslo liudijimai yra ir patys populiariausi, kol kas jų įsigyta mažai, bet neabejojama, kad šių verslo liudijimų įsigijimo bumas prasidės pavasarį, startuojant naujam statybos darbų sezonui.

Skaičius išlieka panašus

Kaip sako Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento I skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė, Kėdainiuose su verslo liudijimais dirbančių asmenų skaičius kasmet šiek tiek kinta, tačiau labai nežymiai.

„2023 m. gruodžio 3 d. duomenimis, verslo liudijimą buvo įsigiję 936 Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai. Gyventojų, pasirinkusių šią verslo formą, skaičius išlieka panašus. 2022 metais verslo liudijimus buvo įsigiję 955 kėdainiečiai, 2021 m. – 913“, – sako skyriaus vedėja.

Sausio 8 d. duomenimis, Kėdainių r. savivaldybėje verslo liudijimus įsigijo 333 gyventojai. Iš viso jie įsigijo verslo liudijimus, skirtus verstis 28 veiklomis.

Irena Gasiūnienė: „Kėdainiuose kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla su verslo liudijimu užsiima 158 gyventojai, gyvenamosios paskirties patalpų nuoma – 122 gyventojai, prekyba tik ne maisto produktais – 104 gyventojai, specialiaisiais statybos darbais – 99 gyventojai.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Populiariausios veiklos – kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla (110 verslo liudijimų); gyvenamosios paskirties patalpų nuoma (91 verslo liudijimas); prekyba tik ne maisto produktais (21 verslo liudijimas); aplinkos tvarkymas, gatvių valymas, sniego ir ledo šalinimas (10 verslo liudijimų).

„Gyventojai neprivalo metų pradžioje įsigyti verslo liudijimų visiems metams. Įprastai jie tai daro prieš pradėdami vykdyti savo veiklą ir tik tam laikotarpiui, kuriuo planuoja ją vykdyti. Dėl to metų pradžios statistikai įtakos turi sezoniškumas – pavyzdžiui, dabar į populiariausių veiklų penketuką patenka „Aplinkos tvarkymas, gatvių valymas, sniego ir ledo šalinimas“, nors paėmus praėjusių metų statistiką, tai tikrai nėra viena iš populiariausių veiklų.

Kitas pavyzdys galėtų būti susijęs su statybos darbais. Šiuo metu praktiškai niekas neperka verslo liudijimų statybos darbams, nors įprastai jie būna tarp populiariausių veiklų. Įsigijusių tokio tipo verslo liudijimus padaugės pavasarį“, – aiškino Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos komunikacijos specialistas Tadas Bružas.

Populiariausia: grožio paslaugos, butų nuoma ir statybos

Kėdainiuose, kaip ir visoje šalyje, populiariausios verslo liudijimų šakos yra susijusios su grožio paslaugomis, būsto nuoma, statybos darbais.

„Kėdainiuose kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla su verslo liudijimu užsiima 158 gyventojai, gyvenamosios paskirties patalpų nuoma – 122 gyventojai, prekyba tik ne maisto produktais – 104 gyventojai, specialiaisiais statybos darbais – 99 gyventojai“, – vardija I. Gasiūnienė.

Kėdainiuose, kaip ir visoje šalyje, populiariausios verslo liudijimų šakos yra susijusios su grožio paslaugomis, būsto nuoma, statybos darbais.

Aut. past.

Kėdainiuose nebrangs

Fiksuotą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dydį, kurį gyventojas iškart sumoka įsigydamas verslo liudijimą, nustato savivaldybių tarybos. 2024-aisiais Kėdainiuose GPM dydžiai liko tokie patys, kaip ir 2023 metais.

Tuo tarpu Kaune mokesčiai auga, kai kurie, net ir labai ženkliai. Štai, tarkime, kirpėjams GPM Kaune augs nuo 580 eurų iki 650 eurų.

Mokėtina suma priklauso nuo vykdomos veiklos pobūdžio, teritorijos – ar veikla vykdoma visoje Lietuvoje, ar tik konkrečioje savivaldybėje.

Kėdainių rajono savivaldybės sprendimu, už visas verslo liudijimų rūšis, jei verslas vykdomas visoje Lietuvoje, per metus reikia mokėti 684 eurus.

Brangiausiai ribojant teritoriją (dirbant tik Kėdainiuose arba kituose mažesniuose Lietuvos miestuose) atsieina pastatų valymo po statybų darbų verslo liudijimas ir specialiųjų statybos darbų verslo liudijimas – abi rūšys metams kainuoja po 466 eurus.

Kitos brangesnės verslo liudijimų rūšys, kainuojančios 290 eurų per metus, yra astrologijos veikla, kirpyklų, kosmetikos kabinetų veikla (tiesa, vykdant veiklą tik Kėdainiuose mokėti reikia mažiau), medienos gaminių remonto veikla, betono, gipso ir cemento gaminių ir dirbinių gamyba ir statymas.

Vos vieno euro mokestis imamas, jei tik Kėdainiuose kas nors apsisprendžia nuomoti valtis, dviračius arba vykdyti poilsio parkų, paplūdimių veiklą.

Vos 29 eurus per metus reikia mokėti už batų valymo, mokamų tualetų, įrankių galandinimo, krosnių, kaminų valymo, vertimo, knygų, žurnalų nuomos ir panašios veiklos verslo liudijimą.

Veiklą vykdantys gyventojai, įsigydami verslo liudijimą, apskaičiuotas GPM ir „Sodros“ įmokų sumas turi sumokėti prieš pradedant veiklą. Kiekvienais metais fiksuotus pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas nustato savivaldybių tarybos kiekvienai veiklos rūšiai.

Gyventojai, kurie verslo liudijimą įsigyja per Mano VMI, dar prieš teikdami prašymą mato preliminarią mokėtiną sumą. Ją taip pat galima sužinoti pasinaudojus VMI verslo liudijimų skaičiuokle.

Verslo liudijimus galima įsigyti elektroniniu būdu per Mano VMI. Sistema žingsniais veda klientą viso proceso metu, automatiškai užpildo duomenis apie lengvatą, atitinkamai pateikia klausimus, jei, pavyzdžiui, gyventojas veiklą vykdys su šeimos nariu.

3 Komentarai

  • Astrologams už veiklą mokamas patentas yra,o perdimo į vandenį specams nėra.Iš kur tokia disproporcija?

  • Reik kelti daigiau statybinkams- plesikams, nes lupa uz kvadrata nemazai zajobos, o mokesciu nemoka dideliu..

  • na frank krukai ką moka-paslaptis?Antai Bernoto reklama ir nė cypt kiek kainuos jo rūpestis ir atjauta.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video