Nukrito paukščio lizdelis. Ką daryti?

 Nukrito paukščio lizdelis. Ką daryti?

Pavasaris bei pirmoji vasaros pusė yra paukščių perėjimo metas. Paukšteliai suka ar tvarko savo lizdus, peri kiaušinius, laukia jauniklių. Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi sunerimęs Daumantų kaimo gyventojas Andrejus K., kuris teigė savo akimis matęs, kad pučiant vėjui iš medžio drevės iškrito paukščių lizdelis. Susirūpinęs vyras teigė nežinąs ką daryti.

Kiaušiniai sveiki

„Tame išdžiūvusiame medyje, visai nedideliame aukštyje buvo lizdelis, jis buvo tokioje drevėje, o pūstelėjus stipresniam vėjui lizdelis su jame buvusiais keturiais kiaušiniais nusileido ant šieno kupetos ir net neapvirto. Aš tų kiaušinių neliečiau. Pažiūrėjau – sveiki visi! Ką man daryti? Palikti lizdą toje vietoje, kur radau? O gal įkelt į tą drevę? Gal galite padėti“, – į korespondentus su jauduliu balse kreipėsi pusamžis vyriškis.

Būtina grąžinti

Susisiekus su žinomu gamtininku, mokslininku Selemonu Paltanavičiumi, šis nedelsiant patarė lizdelį grąžinti į tą vietą, kur jis buvo.

„Tokiu atveju patarčiau lizdelį grąžinti į tą vietą, kur jis buvo. Būtinai pažiūrėti ir įtaisyti taip, kad jis vėl neiškristų ir kiaušiniai nesudužtų. Paukšteliai sugrįš ir toliau perės kiaušinius. Kiaušinių rankomis geriau neliesti. Šiaip tai labai retas atvejis, kad iškristų lizdelis ir kiaušiniai liktų sveiki. Tikėkimės, kad viskas bus gerai“, – linkėjo žinomas gamtininkas.

Iškrenta ir jaunikliai

Gamtininkas atkreipė dėmesį, kad pavasarį ir pirmoje vasaros pusėje žvirblių ir kitų paukščių jauniklių „iškritimai“ yra dažni, mat tuo metu vyksta perėjimo sezonas, mažyliai mokosi skraidyti, todėl to nereikėtų sureikšminti. Tačiau ir ignoruoti nederėtų, esant galimybėms – reikėtų šiems padėti.

„Paukštelį reikėtų vėl įkelti į lizdą. Yra tikimybė, kad jis išgyvens. Tėvai juk rūpinsis juo. Tačiau būna ir tokių atvejų, kai paukščiai patys išmeta savo jauniklius. Taip daro nacionalinis Lietuvos paukštis gandras, kuris nesveiką jauniklį gali tiesiog išmesti iš lizdo, kad jis nesusargdintų ar nepakenktų kitiems jaunikliams. Būna atvejų, kad žmonės, radę nukritusį gandro jauniklį, įkelia į lizdą, tačiau gandrai vėl jį išstumia. Tokiu atveju reiškia, kad kažkas jaunikliui negerai. Bet jei pamatėte iškritusį jauniklį, tikrai patarčiau ir net raginčiau jam padėti – įkelti jį atgal į lizdelį“, – ragino S. Paltanavičius.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video