Karo įtampos pasekmes jau pajuto vietinė pedagogė

 Karo įtampos pasekmes jau pajuto vietinė pedagogė

Praėjusią savaitę nemalonų incidentą su pavežėju patyrė ir Kėdainių dailės mokyklos mokytoja./ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Jau kurį laiką tebesitęsiantis Rusijos–Ukrainos karas kelia vis daugiau įtampos, nerimo bei nežinios ir mūsų šalyje. Silpnesnių nervų ar emocionalesni žmonės savo nerimo nevengia išlieti ant artimųjų ar net svetimų žmonių. Dabar kaip niekada daug prieštaringų reakcijų ar diskriminacijos sulaukia rusakalbiai žmonės, kurie yra viena didžiausių tautinių mažumų mūsų šalyje. Praėjusią savaitę nemalonų incidentą su pavežėju patyrė ir Kėdainių dailės mokyklos mokytoja Irina Dima. Tiesa, kaip sako pati pedagogė, įtūžusį pavežėją sunervino ne jos kilmė, bet nenoras kalbėtis apie karinį konfliktą.

Pasijuto bejėgė

Kėdainių dailės mokykloje dirbanti tapybos mokytoja Irina Dima, gimusi Rusijoje, tačiau kone visą gyvenimą gyvenanti Lietuvoje ir turinti rusiškų šaknų, tik dėl to, kad nenorėjo kalbėti apie vykstantį Rusijos–Ukrainos karą, patyrė pavežėjo išpuolį.

„Išsikviečiau „Bolt“ taksi, kad nuvažiuočiau į darbą. Vairuotojas pradėjo kalbėti apie karą. Aš mandagiai paprašiau apie tai nekalbėti, nes esu po insulto, mano kairė pusė paralyžiuota, negalima nervintis. Jis pradėjo ant manęs rėkti, kad, jeigu aš nenoriu apie tai kalbėti, vadinasi, esu už rusus. Jis mane išmetė iš taksi, vos manęs nemušė, – apie neįtikėtiną pavežėjo elgesį pasakojo mokytoja. – Vairuotojas Edmundas, ne jaunas jau, bet išvadino mane visokiais negražiais žodžiais. Pagalvojau, kad jeigu būčiau tylėjusi, irgi būtų buvę negerai, nes pagalvotų, kad nenoriu kalbėti. Man buvo labai nemalonu. Pasijutau tokia bejėgė, o dar po ligos, man tai buvo didelis smūgis.

Kėdainių dailės mokyklos tapybos mokytoja Irina Dima sakė po išpuolio prieš ją nebesijaučianti saugi./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Aš gyvenu Lietuvoje, tarnauju Lietuvai, jeigu nemylėčiau Lietuvos, negyvenčiau čia. Man viskas čia gerai, darbas labai patinka, labai myliu vaikus, su kolektyvu sutariu puikiai, juk dirbu dailės mokykloje trisdešimt metų, bet yra tokių psichiškai nesveikų žmonių…“

Paklausta, gal pavežėjo pyktį paskatino rusiška moters kilmė, I. Dima teigė, vairuotojui apie tai nieko nepasakojusi ir su juo kalbėjusi lietuviškai.

„Ne, aš jam nieko apie save nepasakojau, tik paprašiau nekalbėti apie karą. Kalbėjau su juo lietuviškai – patikino nukentėjusi moteris. – Kitą dieną vėl norėjau išsikviesti „Bolt“ taksi, bet dirbo tas pats pavežėjas Edmundas. Jis nėra įmonės darbuotojas, tik papildomai uždarbiaujantis žmogus. Tada išsikviečiau tikrąjį „Bolt“ pavežėją. Papasakojau jam savo istoriją. Jis buvo labai nustebęs tokio kolegos poelgio. Pažadėjo surasti vairuotoją, kuris taip negražiai pasielgė.“

„Išsikviečiau „Bolt“ taksi, kad nuvažiuočiau į darbą. Vairuotojas pradėjo kalbėti apie karą. Aš mandagiai paprašiau apie tai nekalbėti, nes esu po insulto, mano kairė pusė paralyžiuota, negalima nervintis. Jis pradėjo ant manęs rėkti, kad, jeigu aš nenoriu apie tai kalbėti, vadinasi, esu už rusus. Jis mane išmetė iš taksi, vos manęs nemušė.

I. Dima

Į policiją nesikreipė

Po tokio išpuolio pedagogė sakė nesijaučianti saugi Lietuvoje, tačiau nenorėdama papildomų rūpesčių, ji į policiją nesikreipė.

„Po incidento tiesiog atėjau į darbą pėsčiomis, nes manęs vairuotojas iki jo tiesiog neatvežė. Darbe mane nuramino, nei vaikam, nei suaugusių grupei, kurią mokau, nieko nepasakojau. Pagalvojau, kaip gerai, kad aš dirbu – jeigu būčiau pensininkė, sėdėčiau namuose, turbūt būtų sunkiau. O darbas mane ramina, – kalbėjo I. Dima. – Turiu daug draugų, pažįstamų, kurie mane paguodė. Viskas man gerai, nors daug kas ragino kreiptis į policiją. Tikriausiai ir surastų tą žmogų, bet nesu konfliktiškas ar kerštingas žmogus, nenoriu prasidėti.“

Nutraukė bendradarbiavimą

Reaguodamas į susidariusią situaciją, „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius ją komentavo taip:

„Nuoširdžiai apgailestaujame dėl susidariusios situacijos.

Keleivė nebuvo mūsų informavusi apie šį incidentą, bet vos sužinoję apie jį, asmeniškai susisiekėme su ja ir pasiūlėme kompensuoti kelionę.

Raginame visus mūsų platforma besinaudojančius vartotojus, susidūrus su netinkamu vairuotojo elgesiu, iškart informuoti „Bolt“ klientų aptarnavimo specialistus – tą galima nesunkiai padaryti mūsų programėlėje.

Nors vairuotojai nėra „Bolt“ darbuotojai, o tiesiog naudojasi mūsų platforma papildomam uždarbiui, tokio elgesio mes netoleruojame.

Išsiaiškinę įvykio aplinkybes su keleive ir su pačiu vairuotoju, priėmėme sprendimą nutraukti bendradarbiavimą su vairuotoju blokuodami jo paskyrą neribotam laikui.

Pasisakome prieš bet kokią tautinę neapykantą ir jos kurstymą. „Bolt“ platformoje turime nemažai rusakalbių ir kitų tautybių vairuotojų, mūsų programėle vartotojai ir vairuotojai naudojasi skirtingomis kalbomis“.

16 Komentarai

 • Tikriausiai pritariantis konservams produrkas papuolė.

  • O tu kam pritari?

 • Vaziavau irgi su tuo Edmundu, tai vriednas senis, gerai kad nesiveliau i kalbas, netoli vaziavau, programele parode kaina kuria turesiu moketi, o atvykus jis pareiske kad turiu sumoket 0,30 centu daugiau nei rode appsas, daviau tuos centus ir galvoju pasprink, kaip gali but kad rodo viena kaina o atvykus kita, idomu butu Bolt komentaras apie tai

 • Kodėl nėra nei vairuotojo, nei Bolt įmonės komentaro? Straipsnis tik iš vienos pusės pateikiamas.

 • Kodėl nebuvo leista pasisakyti „Bolto“ vairuotojui? Iš vienos pusės daug ką galima prirašyti, bet kur objektyvumas???

  • ar įmanoma su fanatikais, nacistiškai nusiteikusiais asmenimis dar diskutuoti, jeigu ir savo tautiečiams jie pasiruošę griebti už gerklės, jeigu jie yra kitos nuomonės ir mato įvykius plačiau.

   • Galima įvykius matyti kažkaip kitaip? Rašistai užpuolė suverenią, nepriklausomą šalį. Jų prezidentui putleriui prisisapnavo kažkokie naciai, kai naciai yra kacapai. Nuo ko gelbėja ukrainiečius ruskiai? Gal galima apie tai plačiau?

    • Kaip tu nematei ir negirdėjai, kad 8 metai ten buvo žudomi žmonės ir bombarduojami jų namai?
     Ir tik dabar pabūdai iš letargo miego!
     Pasiieškok ir pažiūrėk daugiau informacijos, kad ir facebooke, gal tada pamatysi Azovo, Galičinos banderininkus ir nacistus su fašistinėm vėliavom.

     • O ką ten veikė ichtamnietai? Nežudė nieko, nesprogdino? Vadini ukrainiečius naciais, banderininkais, o bent žinai, kas toks buvo S. Bandera? Gal pats pasidomėk Ukrainos istorija. Gyveni Lietuvoj( o gal ne Lietuvoj?), moki rašyti lietuviškai, o akivaizdžiai palaikai kacapus. Rašistai yra naciai ir linkiu ukrainiečiams kuo greitesnės pergalės prieš rusofašistus. Putin chuilo!

 • Išgirsti kitą pusę.

 • Tai vadovas atsako ir pasisako, ko daugiau norėt.

 • Deja, tai ne naujiena. Rusofobija eskaluojama jau seniai, todėl nenuostabu, kad tokie žmomės jaučiasi nesaugiai.

  • o vaikai kurie kentejo nuo mokytoju 3 vidurineje? bumernagas parskrido. gyvenimas duoda jiems dabar pajausti kaip jautesi mokiniai ju mobinami. nesaugiai jie mat jauciasi… jie bent suauge, gali kazkur pasiskusti…

 • Visi ruskiai po 1990- jųjų išsinešdinti į savo ruskyną. Ruskaja ženščina sako, kad ji nekonfliktiška ir nekerštinga, bet pasiskundė ir vairuotojas neteko darbo. Panašiai elgiasi putka, sakydamas, kad rusai geri, osvoboditeliai nuo nacių, o patys žudo civilius- moteris, vaikus, senelius, sukėlė brutalų karą, griauna Ukrainos miestus. Spėkit iš 1 karto, kas yra didžiausi rasistai, nacistai, šovinistai ir militaristai? Teisingai- kacapai!

  • pats tada, kas esi?

  • paskaičius, toks įspūdis susidaro, kad ir Baltramiejaus naktis netoli.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video