Kalnaberžės dvaras turės naujus šeimininkus

 Kalnaberžės dvaras turės naujus šeimininkus

Turto banko nuotr.

rinkosaikste.lt

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, įvyko Kalnaberžės dvaro Kėdainių rajone aukcionas, kurį organizavo Turto bankas. Aukcione varžėsi du dalyviai, statymus pradėję likus vos porai minučių iki aukcionui skirto laiko pabaigos. Dvaro kompleksas buvo parduotas už 20 tūkst. eurų didesnę nei pradinė kainą – 73 tūkst. eurų. Lėšos bus pervestos į valstybės biudžetą.

„Dvarai yra išskirtinė turto grupė, reikalaujanti daug dėmesio ir didelio įdirbio ruošiant tokį turtą pardavimui bei ieškant galimų investuotojų. Potencialiems pirkėjams stengiamės suteikti išsamią informaciją apie saugomas tokių objektų savybes.

Kiekvienas dvaras turi surasti savo pirkėją, kuris turėtų viziją, kaip tokį ypatingą turtą būtų galima prikelti naujam gyvenimui. Labai džiaugiamės, kad Kalnaberžės dvarui tokį investuotoją pavyko surasti jau paties pirmojo aukciono metu“, – sako Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Pasak jos, paprastai šio turto aukcionai dėl savo specifikos sulaukia mažesnio dalyvių skaičiaus.

Aukcione varžėsi du dalyviai, statymus pradėję likus vos porai minučių iki aukcionui skirto laiko pabaigos.

Aut. past.

Kalnaberžės dvaro kompleksą sudaro 5 statiniai ir jų dalys: išlikę beveik 507 kv. m ploto pagrindiniai rūmai (administracinis pastatas), 982 kv. m ploto mokyklos pastato liekanos, 495 kv. m ir 570 kv. m ploto ūkiniai pastatai bei 72 kv. m ploto kiemo rūsys.

Dvarą supa XIX a. viduryje įkurtas parkas. Parduodamam dvaro kompleksui priskirtas nuomojamas 13,7 ha žemės sklypas. Pradinė dvaro komplekso kaina buvo 53,7 tūkst. eurų.

Kalnaberžės dvaro sodyba yra įtraukta į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Pirmą kartą ši vietovė minima dar kryžiuočių kronikose 1371 m.

Dvarą prieš keletą metų valstybė buvo susigrąžinusi iš privačių asmenų, kurie objekto išsaugojimu nepasirūpino, o 2017 m. buvo pradėti sodybos rūmų stogo ir fasadų tvarkymo darbai.

Dar šįmet Turto bankas planuoja pabaigti dar kelių – Vyžulėnų ir Buivydiškių dvarų Vilniaus rajone – parengimą pardavimui. Jų aukcionus tikimasi paskelbti kitų metų pirmąjį ketvirtį.

3 Komentarai

  • O tie,,privatūs asmenys“ ne viename konkrečiame žmoge buvo?

    • Tai tie „privatus asmenys“ savo laikraštyje nenori savo pavardžių skelbti?? 😄😄😄😄

  • Nemaniau, kad Lietuvoje taip stipriai švaistomos valstybės (mokesčių mokėtojų) lėšos. Valstybė į šį dvarą yra investavusi 463 tūks. eur, o parduodama už 73 tūkst. eur ir visuomenei pateikiama, kaip koks tai laimėjimas. Koks eilinis pilietis džiaugtųsi tokiu „pelnu“?
    Dar labiau nesuprantama, kad aukciono sąlygose nurodoma, kad objektas parduodamas kaip neužbaigtas, nors darbai užbaigiami kaip tik rugsėjo 19 d., kurią ir paskelbiamas aukcionas.

    Skamba kaip nusikalstama veika. Didelis nusivylimas….

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video