Kalbininkės skyrelis: 1-a lyginamųjų posakių skyrybos pamokėlė
Rūta ŠVEDIENĖ, kalbininkė
Taisyklė: lyginamieji posakiai, prisijungę prie būdvardiškųjų įvardžių toks (-ia), toks (-ia) pat, šitoks (-ia), koks (-ia), kitoks (-ia) ir pan., taip pat prie įvardinių prieveiksmių taip, taip pat, šitaip, tiek, tiek pat ir pan., išskiriami, jei norima parodyti jų prasminį ir intonacinį savarankiškumą, pvz.: Naujasis skyriaus vadovas nėra toks demokratiškas(,) kaip ankstesnysis(,) ir mažiau bendrauja su pavaldiniais. Nuolatos pabrėžiamos tokios vertybės(,) kaip atsakomybė, darbštumas.
Reikia rūpintis, kad tikėjimo neblaškytų tokie madingi reiškiniai(,) kaip astrologija(,) ir kad žmogus pajustų tikrą tikėjimo vertę.
Lyginamųjų posakių su poriniais būdvardiškais įvardžiais bei įvardiniais prieveiksmiais nereikia painioti su šalutiniais dėmenimis, turinčiais tokius pat ar panašius atliepiamuosius žodžius pagrindiniame dėmenyje, pvz.: Klausimas nėra jau toks netikęs, kaip gali pasirodyti iš karto. Šis žurnalo numeris yra šiek tiek kitoks, negu įprasta. Supratau maždaug tiek, kiek dabar paišoma „Bravissimo“ komikse.