Kaip pasirinkti krosnelę namų šildymui?

Šildymo krosnelės našumas daugiausia priklauso nuo jos vietos name ir galios, taip pat nuo šilumos kiekio (m3) ir namo izoliacijos lygio. Yra įvairių tipų šildymo krosnių, kai kurios priklauso nuo degiųjų medžiagų, kurios maitina šilumą. Kuro pasirinkimas turi įtakos įrenginio veikimui, nesvarbu, ar tai būtų anglis, dujos, mediena ar granulės. Kita vertus, dujos ir elektra yra labai paprasti naudoti, tačiau neturi tokio pat šildymo komforto kaip medienos modeliai – tačiau kiekvienos rūšies malkų kokybė yra labai svarbi. Naudingumo procentas naudojamas apibūdinti šilumą, kurią krosnis gamina tam tikroje srityje.
Malkinės krosnelės
Mediena: Šis tradicinis šildymo katilas veikia su medinėmis malkomis. Mediena yra dvigubai pigesnė nei elektra, todėl tai yra pigiausias energijos šaltinis. Kietmedžiai (t. y. ąžuolas, bukas) dega lėtai ir tolygiai, o spygliuočių medžiai (pvz., pušis, sekvoja, uosis, beržas, vyšnia) greitai dega, todėl vidaus temperatūra gali pakilti greičiau.
Granulinė šildymo krosnelė
Granulės: Panašiai kaip tradicinėse malkinėse krosnyse, granulinėje krosnyje naudojamas medienos kuras granulių pavidalu. Granulinės krosnys turi pakrovimo sistemą ir automatinį paskirstymą, todėl krosnelė gali veikti visiškai autonomiškai nuo 1 iki 4 dienų su reguliuojamu šilumos išmetimu. Reikalauja mažai priežiūros ir yra labai švarus. Granulės turi būti laikomos uždarose patalpose, tačiau apsaugotos nuo drėgmės.
Kelių kuru šildymo krosnelė
Daugiakuras: kombinuota krosnelė, taip pat žinoma kaip kelių kuro tipų krosnis, priima kelis energijos šaltinius, dažniausiai medieną ir granules. Šio tipo krosnims gali būti naudinga dienos metu naudoti medieną, kur užtikrina greitą įkaitinimą ir aukštą efektyvumą, o naktį – granules, kad šildymas būtų pastovus. Kai kurios mišrios krosnys gali automatiškai persijungti iš vienos į kitą, taip pat ir degimo metu. Jei krosnelės veikimas granulėmis priklauso nuo elektros energijos, dingus elektrai, ji gali būti naudojama malkų deginimo režimu. Dėl bako, palaipsniui išleidžiančio granules, jis gali pasiekti daugiau nei 70 valandų autonomijos, maždaug 6 kartus daugiau nei tradicinė krosnelė.
1 Komentaras
Vienas iš paskutinių -uosis,beržas ir vyšnia-spygliuočiai medžiai.