Ką turite žinoti apie vėdinimo sistemos montavimą?

 Ką turite žinoti apie vėdinimo sistemos montavimą?

Asociatyvi nuotr.

Efektyvi vėdinimo sistema yra vienas pagrindinių kiekvieno modernaus pastato elementų, nepaisant jo paskirties – ji yra tokia pat svarbi tiek butuose ir visuomeniniuose pastatuose, tiek pramoniniuose objektuose. Nors galvodami apie vėdinimo sistemą dažniausiai daugiausia dėmesio skiriame tokiems įrenginiams kaip ventiliatoriai ar vėdinimo įrenginiai, iš tikrųjų ji susideda iš daugybės komponentų, kurių kiekvienas atlieka svarbų vaidmenį, kuris galiausiai turi įtakos tinkamam įrenginio veikimui.

Kokia vėdinimo sistemos paskirtis?

Vėdinimo sistemos skirtos pašalinti įsisenėjusį, „užterštą“ orą iš vidaus, tuo pačiu įvedant šviežią orą iš lauko. Tačiau šis pagrindinis principas nevisiškai atspindi galimų šiuolaikinės vėdinimo funkcijų spektrą. Tai yra drėgmės kontrolė ir oro filtravimas, taip pat šilumos atgavimas (rekuperacija). Užkirsti kelią bet kokių ore esančių teršalų poveikiui arba jį sumažinti yra labai svarbu darbo aplinkoje, ypač pramoninėje. Turime prisiminti, kad beveik 90 % laiko praleidžiame patalpose, o oro kokybė, kuria kvėpuojame, yra labai svarbi mūsų komfortui ir sveikatai.

Kas tai yra mechaninė ventiliacija?

Mechaninis vėdinimas – dar vadinamas rekuperacija, užtikrinančiu nuolatinį pasenusio oro pakeitimą grynu oru. Tai energetiškai efektyviausias vėdinimo būdas, nes garantuoja nuolatinę oro mainą kartu su šilumos atgavimu.

Tiekiamas oras taip pat filtruojamas. Mechaninėje ventiliacijoje centrinis elementas yra vėdinimo įrenginys, paprastai žinomas kaip rekuperatorius. Svarbiausia rekuperatoriaus dalis yra šilumokaitis, kuriame energija perduodama tarp tiekiamo ir šalinamo oro srautų.

Mechaninės ventiliacijos pranašumai yra šie:

  • nuolatinė oro cirkuliacija, nepriklausoma nuo išorinių sąlygų, kuri papildomai yra visiškai kontroliuojama,
  • labai didelis sutaupymas šildymui (iki 50%),
  • tiekiamo oro filtravimas, kuris riboja sąlytį su smogu ir ore esančiais alergenais,
  • didelis klimato komfortas vėdinamose patalpose,
  • galimybė naudoti energiją iš žemės.

Kokią namų vėdinimo sistemą rinktis?

Vos prieš kelerius metus didžioji dauguma namų turėjo gravitacinę ventiliaciją. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi mechaninę ventiliaciją. Pasirinkti tinkamą ventiliaciją dažnai nėra lengva. Sprendimą įtakoja individualūs poreikiai ir finansiniai ištekliai. Renkantis vėdinimo tipą savo namams reikia atsižvelgti į keletą klausimų. Didžiulis gravitacinės vėdinimo privalumas – jos paprastumas, todėl pasižymi maža kaina.

Tačiau specialistai atkreipia dėmesį į labai svarbų tokio vėdinimo trūkumą, tai yra nesugebėjimą visiškai kontroliuoti oro apykaitos namuose, kuris ilgainiui gali tapti nemalonu. Todėl geresnis pasirinkimas bus investuoti į mechaninį vėdinimą, t.y tą, kuriame yra rekuperatorius.

Svarbiausias šios sistemos privalumas – nepriklausomybė nuo oro sąlygų. Kitas aspektas – visapusiška galimybė kontroliuoti cirkuliuojamo oro kiekį, o tai reiškia reikšmingą šildymo taupymą. Papildomas mechaninio vėdinimo privalumas yra tai, kad ji filtruoja į namus patenkantį orą ir išvalo jį nuo kenksmingų medžiagų, tokių kaip smogo dalelės ir alergenai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video