Ką daryti, kad šventinė juoda suknelė išliktų juoda?
Juoda suknelė – unikalus drabužis, kurį savo spintoje privalu turėti kiekvienai. Vis dėlto dažna susiduria su tipine problema – po kelių skalbimų juoda suknelė praranda tą tikrąjį juodumą, nusiskalbia ir nebeatrodo taip žavingai kaip iki šiol. Tad ką daryti, kad juoda suknelė ilgai išlaikytų savo spalvą?
Skalbkite šaltame vandenyje
Norint išsaugoti drabužių spalvas, ypatingai – juodą, pagrindinė taisyklė yra skalbti šaltame, 30°C vandenyje. Šiltesnis vanduo gadina audinio pluoštus, o tai lemia spalvos blukimą. Deja, skalbiant vėsiame vandenyje ne visada pasiekiama norimų rezultatų – rūbai neišsiskalbia, ant jų dažnai lieka neištirpusių skalbimo priemonių. Vis dėlto galimybių puikiai išskalbti yra ir tai darant žemos temperatūros vandenyje.
„Senesnės skalbyklės miltelius ir minkštiklius su vandeniu maišo jau būgne. Tai lemia, kad jei skalbiame šaltame vandenyje, priemonės nespėja ištirpti ir tiesiog aplimpa drabužius. Naujausi įrenginiai turi inovatyvią technologiją – skalbimo priemonės su vandeniu sumaišomos ir ištirpinamos dar prieš patekdamos į skalbyklės būgną, tad geri skalbimo rezultatai gali būti pasiekiami ir skalbiant šaltame vandenyje. Tokios skalbyklės gali būti vadinamos jūsų juodų suknelių angelais – sargais“, – sako buitinės technikos ekspertas Lukas Brazauskas.
Rinkitės trumpą skalbimo ciklą
Dar viena svarbi taisyklė, kuria turėtų vadovautis visi, norintys išsaugoti juodą darbužių spalvą – skalbti trumpiausiu įmanomu skalbimo ciklu. Kuo drabužis skalbiamas ilgiau, tuo tikimybė, kad jis neišlaikys savo spalvos, yra didesnė.
„Būtent juodiems drabužiams itin svarbi skalbimo ciklo trukmė. Plaunant tamsius rūbus rekomenduojama rinktis patį trumpiausią įmanomą skalbimo laiką. Vis dėlto negalima pamiršti ir audinio bei kitų skalbimo reikalavimų, jei, pavyzdžiui, skalbiate juodos spalvos medvilnę, nepamirškite skalbimo mašinos parametruose derinti medvilnei reikalingą programą su trumpu skalbimo ciklu. Jei pasirinksite trumpiausią skalbimo laiką, tačiau nekreipsite dėmesio į audiniui keliamus reikalavimus, rezultatas vis tiek gali nedžiuginti“, – pataria L. Brazauskas.
Pasak eksperto, nors viskas skamba pakankamai sudėtingai, šiandieninės skalbyklės parametrų derinimo problemą dažniausiai išsprendžia pačios, mat jose jau iš anksto yra sukurta daugybė skirtingų įvairių tipų drabužių priežiūrai tinkamų programų – lieka tik pasirinkti tinkamą.
Skalbkite kuo rečiau
Saugant juodus drabužius reikėtų nepamiršti vadovautis taisykle – skalbti kuo rečiau. Žinoma, jei jau išsitepėte, skalbimo neišvengsite, tačiau pasitaiko atvejų, kai norisi išskalbti tik tam, kad atgaivintumėte audinį ir jis atrodytų šviežiau. Tokiais atvejais kur kas geriau pasitelkti drabužio „atnaujinimą“ garais.
„Šiandieninės džiovyklės turi modernias garų programas. Nebūtina džiovinti ar skalbti – jei norisi tik atšviežinti kartą dėvėtą rūbą, galite tai padaryti naudodami garus. Pastarieji pasitarnauja ir vengiant drabužio lyginimo. Karštis audinį sekina, tad dažnas lygintuvo naudojimas taip pat prisideda prie juodos spalvos blukimo, o lyginimo galima išvengti naudojant garus“, – sako L. Brazauskas.
Pasak eksperto, yra ir įvairių žinomų rekomendacijų, tačiau dažnas jas pamiršta: skalbkite išverstus drabužius, venkite natūralaus džiovinimo kaitrioje saulėje ar drėgname ore ir nepamirškite skaityti skalbimo rekomendacijų drabužių etiketėse.
1 Komentaras
geras, taip ir skalbiu kaip jūs esat parašę, nors niekur tos informacijos nesu skaičiusi ar girdėjusi. iš tikro vėsus vanduo tinkamas ir juodiems ir spalvotiems rūbams, taip spalva neišeina greit, o jei geri skalbikliai spec juodiem rūbam, tai pasaka iš vis. moulin.lt