Ką darys su Babėnų šilu?

 Ką darys su Babėnų šilu?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Visiškai nepelningas Babėnų miškas, ilgus metus priklausęs Valstybinei miškų urėdijai, pagaliau perduotas Kėdainiams. Rajono taryba vienbalsiai pritarė, kad Kėdainių savivaldybė perimtų šį mišką savo nuosavybėn. Kaip bus tvarkomasi šiame kėdainiečių mėgstamame šile, priklausys ir nuo pačių gyventojų.

Turėtų gauti apie 15 tūkst. eurų

Kaip sakė rajono meras Valentinas Tamulis, urėdija per metus Babėnų miško priežiūrai skirdavo vos 5 tūkst. eurų. Į šią sumą įeidavo ir atlyginimas mišką prižiūrinčiam žmogui, tad faktiškai pinigų paties miško tvarkymui, galima sakyti, ir nelikdavo.

Tą liudija prastos būklės takeliai, visai sutrūnijęs kadaise įrengtas medinis rekreacinis takas. Net ir paprasčiausios problemos, susijusios su Babėnų mišku, iki šiol būdavo sprendžiamos vangiai.

Dabar, miškui perėjus Kėdainių rajono savivaldybės nuosavybėn, pinigų jam turėtų būti skiriama daugiau, o jų, sako meras, visiškai pakaks esminiams darbams, atliekamiems beveik 300 hektarų miško plote.

„Anksčiau miškui buvo išleidžiama 5 tūkst. eurų, tačiau pagal Aplinkos ministerijos miško priežiūrai skirtas lėšas galime matyti, kad turėtume gauti apie 15 tūkst. eurų.

Kažkokių genėjimų miške nebus daroma. Jei medis nuvirs ant tako, tada taip, jį supjausime.

Gal reikės takelius patvarkyti, žmonės prašę yra suoliukų, šiukšlių dėžių. Be to, turėsime galimybę dalyvauti projektuose. Bet kažkokių didelių išlaidų ten nebus“, – kalbėjo meras.

Jis akcentavo, kad Babėnų miškas turės likti maksimaliai natūralus, tad ir investicijos į jį bus nedidelės, skirtos pagrindiniams gyventojų poreikiams.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis akcentavo, kad siekiant kokybiškesnio Babėnų miško sutvarkymo ir pritaikymo gyventojų reikmėms, bus galima dalyvauti ne tik ES projektuose. Gyventojai jau dabar reiškia norą patys rašyti projektus Dalyvaujamajam biudžetui ir matyti savo idėjas įgyvendintas miške. Tuo tarpu meras Valentinas Tamulis akcentavo, kad Babėnų miškas turės likti maksimaliai natūralus, tad ir investicijos į jį bus nedidelės, skirtos pagrindiniams gyventojų poreikiams./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nemato strategijos

Ne visiems politikams mero vizija palikti natūralų mišką pasirodė pakankama.

Kai kurie opozicijos atstovai teigė, kad Babėnų mišką minimaliai dabar sutvarko ir pati urėdija, tad jei neturima strategijos, ką su tuo mišku daryti ir meras mano, kad ten užteks tik šiukšliadėžes pastatyti, tuomet nesuprantama, kam Kėdainių rajono savivaldybei reikia šį mišką perimti savo nuosavybėn.

Buvo abejojančių ir ar užteks miško priežiūrai mero skaičiuojamų 15 tūkst. eurų per metus ir vieno žmogaus.

„Tokiai priežiūrai vieno žmogaus, manau, tikrai užteks. Šiandien tas miškas nebuvo prižiūrimas. Ar kas nors yra matęs kokį darbuotoją ten specialiai esantį tam, kad tą mišką tvarkytų?

Dabar išvis niekas ten nedirba. Nieko jie ten nedaro, suoliuko pastatyti negali, į informaciją, kad važinėjama su keturračiais, draskoma miško paklotė, reaguoti negali.

Mes, kaip savivaldybė, ten daryti irgi nieko negalėjome“, – teisinosi meras, tačiau opozicija atvirai kirto, kad jis apsiriboja tik šiukšliadėžių pastatymu ir realiai tiesiog neturi jokios vizijos ir strategijos, kaip tą šilą tvarkyti ir pritaikyti kėdainiečių poreikiams.

Žino ką daryti ir patys kėdainiečiai

Į diskusiją netruko įsitraukti vicemeras Paulius Aukštikalnis, kuris paaiškino, kad strategiją savivaldybės administracija turi.

P. Aukštikalnio teigimu, Babėnų miškas buvo ir yra naudojamas rekreacijos, sporto ir sveikatinimo tikslais, tad tokius pačius tikslus bus siekiama išlaikyti ir toliau. O kaip pagerinti Babėnų šilą, kad jis taptų patrauklus gyventojams, pasak vicemero, galės spręsti ir  patys žmonės.

Juo labiau kad jau dabar yra ne vienas kraštietis, kuris turi minčių, kaip, pasitelkiant Dalyvaujamąjį biudžetą, prisidėti prie šio išskirtinio miško ploto miesto viduryje efektyvesnio panaudojimo.

„Žinoma, svarbūs yra ir takų sutvarkymai, ir suoliukų, ir šiukšliadėžių pastatymas – šituos darbus tikrai reikia daryti, tačiau perėmę mišką savo žinion galėsime daryti ir kur kas daugiau. Pavyzdžiui, galėsime pretenduoti į didžiuosius Europos Sąjungos finansuojamus projektus.

Jau esame sulaukę ir gyventojų minčių dėl galimybės panaudoti Dalyvaujamąjį biudžetą, žmonės nori rašyti projektus patys.

Kalbama apie sporto įrenginius, skulptūras, apžvalgos aikštelę ir daug kitų įdomių ir reikalingų dalykų, kurie galėtų atsirasti Babėnų šile.

Akivaizdu, kad bendruomenė nori mišką dar labiau pritaikyti sveikatinimui ir sportui gamtoje“, – kalbėjo vicemeras.

Jam antrino ir Jonas Talmantas, kuris atsiminė, kad anksčiau, kai miškas buvo labiau prižiūrėtas, jame vykdavo ir sporto renginiai.

Patys nesupranta

Tuo tarpu opozicija vieningo požiūrio neišsakė.

Opozicijos atstovai, iš pradžių kalbėję, kad miške reikės genėjimo darbus daryti, atliekas tvarkyti, prieš balsavimą pareiškė, kad miškas – ne atrakcionų parkas, o esą jei Babėnų miške meras planuoja statyti šiukšliadėžes, tai jas reikėtų pastatyti ir visuose kituose miškuose.

Be to, jie iškart sumenkino gyventojų iniciatyvą dėl apžvalgos aikštelės įrengimo bei pareiškė, kad reikia samdyti garsiausius ir geriausius landšafto specialistus, kurie ir sukurtų Babėnų miško vizualizacijas.

3 Komentarai

  • Žiauru:meras sugalvojo miške igyvendint projekta su naujais keliukais ir suoliukais o rinkos zurnaliste prikepė tai žentui?

  • Na žentas ir bus naujas būsimas mūsų meras.

  • Babytės , nusiraminkite. Meras renkamas visų žmonių. Ne tik jūsų. Bet jau taip kraunat į kelnes, kad iš tolo dvokia. Kaip visi atsibodot

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video