Jau nuo pirmadienio be Galimybių paso pateksite ne į visas kavines ar parduotuves

 Jau nuo pirmadienio be Galimybių paso pateksite ne į visas kavines ar parduotuves

BNS Arno Strumilos nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad jau nuo pirmadienio, rugpjūčio 16 d., verslo įmonės galės pasirinkti, ar aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus, nelaukiant rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas. 

Apie tokį savo apsisprendimą verslo įmonės turės pranešti NVSC, užpildydamos deklaraciją, kurią galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu https:nvsc.lrv.lt/deklaracija.

Pateikdami šią deklaraciją, veiklos vykdytojai įsipareigoja paslaugas teikti ar aptarnauti tik tuos asmenis, kurie turi Galimybių pasą.

Ši deklaracija suteikia galimybę ūkio subjektams, teikiant paslaugas ir aptarnaujant asmenis, nesilaikyti kitų operacijų vadovo sprendimuose nustatytų reikalavimų, tokių kaip kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, ploto ribojimai, lankytojų srautų valdymas.

Šie reikalavimai tampa rekomendacinio pobūdžio. Tuo tarpu teikiant paslaugas visiems asmenims, nepriklausomai nuo to, ar jie turi Galimybių pasą, ar ne, šių reikalavimų laikytis būtina.

Atkreipiame dėmesį, kad galimybės atšaukti šios deklaracijos nėra, tai reiškia, kad nusprendus vykdyti veiklą tik Galimybių pasą turintiems asmenims, šio principo turės būti laikomasi iki pat rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas visiems.

Apie tai, kad įmonė aptarnauja tik asmenis, atitinkančius Galimybių paso kriterijus, bus būtina paskelbti prie įėjimo į veiklos vykdymo vietą, pateikiant ne mažesnio nei A4 formato lankytojams gerai matomą užrašą.

Primename, kad ekstremaliosios situacijos metu įmonės yra tikrinamos, kaip jos laikosi nustatytų reikalavimų, susijusių su COVID-19 valdymu.

Atliekant patikrinimus deklaracijas pateikusiose įmonėse bus vertinama, ar įmonės tikrai reikalauja iš lankytojų galimybių pasų, tačiau netikrinami kiti aspektai, kurie, kaip minėta, šioms įmonėms tampa rekomendaciniai (kaukių dėvėjimas, srautų valdymas, atstumų laikymasis ir kiti).

Tikrinimus atlieka NVSC, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė darbo inspekcija, Policijos departamentais, savivaldybių administracijos ir kitos institucijos.

PAPILDYTA:

Nuo pirmadienio viešojo maitinimo įstaigose viduje, veiklą vykdant be galimybių paso, prie staliuko galės sėdėti ne daugiau kaip du asmenys arba vienos šeimos nariai, o lauke – ne daugiau kaip penki asmenys arba vienos šeimos nariai. Nevalgant reikės dėvėti kaukes.

Su galimybių pasu asmenų prie staliuko skaičius bus neribojamas, kaip ir maitinimasis savitarnos principu, dviejų metrų atstumas ir kaukių dėvėjimas lieka rekomendacija.

Prekybos bei paslaugų vietose be galimybių paso kaukės lieka privalomos, taip pat lieka galioti reikalavimai dėl vėdinimo, dezinfekcijos, atstumų, su galimybių pasu veikla vykdoma laisvai.

Renginiai be galimybių paso uždarose erdvėse vyks tik su kaukėmis, žmonės turės būti suskirstyti į sektorius ne daugiau kaip po 500, reikės užtikrinti, kad srautai nesimaišytų. Žiūrovai turės stebėti renginį iš sėdimų vietų, salė galės būti užpildyta ne daugiau kaip 75 procentus.

Su galimybių pasu tiek lauke, tiek viduje renginių dalyvių skaičius neribojamas, o jei neviršijama 500 dalyvių skaičiaus, galima valgyti stebint renginį iš sėdimų vietų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video