J. Monkutės-Marks muziejuje – paroda apie Šiaurės Amerikos indėnus
rinkosaikste.lt
Gegužės 13 d., penktadienį, 17 val. J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje (J. Basanavičiaus g. 45) atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus ir etnologo Edwardo Sheriffo Curtiso fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“.
Tai unikali proga susipažinti su legendinio JAV fotografo projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje XX amžiaus pradžioje. Šis viso gyvenimo projektas truko 30 metų, kainavo 37 milijonus dolerių ir padovanojo ateitiems kartoms 40 tūkstančių fotografijų. Edwardas Sheriffas Curtisas grūmėsi beviltiškoje kovoje su laiku, stengdamasis išsaugoti, nufotografuoti ir užfiksuoti Šiaurės Amerikos indėnų kultūros likučius, dar nesunaikintus baltųjų ekspansijos.
Remiamas tokių žmonių kaip bankininkas Johnas Pierpontas Morganas ir buvęs JAV prezidentas Theodore’as Rooseveltas bei aukodamas savo sveikatą ir šeimai skirtą laiką, Curtisas daugybę dienų praleido tarp įvairių Amerikos indėnų genčių, kol galų gale išleido unikalų ir neprilygstamą darbą „The North American Indian“ (liet. Šiaurės Amerikos indėnai). Lietuvoje bus eksponuojama 40 kruopščiai atrinktų fotografijų iš JAV Valstybės departamento Švietimo ir kultūros skyriaus.
Parodą organizuoja JAV ambasada Lietuvoje. Parodos kuratoriai Eglė Deltuvaitė ir Darius Vaičekauskas, partneriai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Janinos Monkutės-Marks muziejus. Parodos atidaryme dalyvaus JAV ambasados viešųjų ryšių skyriaus vadovė Sara Stealy.
Parodą „Šešėlių gaudytojas“ Kėdainiuose bus galima aplankyti iki birželio 12 d.