Įveikė pirmąjį ekspedicijos etapą: pasiekė Akselio Haibergo ledyno viršūnę
Ekstremalaus sporto entuziastas Darius Vaičiulis įveikė pirmąjį ekspedicijos Antarktidoje etapą – po 14 dienų kopimo keliautojas pasiekė trijų kilometrų aukščio Akselio Haibergo ledyno viršūnę. Dabar laukia antrasis ekspedicijos etapas – 500 kilometrų žygis slidėmis Poliarine plynaukšte, kurį vainikuos iškelta organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vėliava Pietų ašigalyje.
D. Vaičiulis ir dar trys keliautojai į ledyną Lietuvos laiku įkopė gruodžio 14 d. vakarą. Simboliška, nes šią dieną sukako lygiai 110 metų nuo to laiko, kai Pietų ašigalį pirmąkart pasiekė žmogus – keliautojas iš Norvegijos Roalis Amundsenas. D. Vaičiulio ekspedicija į piečiausią žemės tašką vyksta tuo pačiu maršrutu, kuriuo prieš daugiau nei šimtmetį keliavo ir norvegas.
„Pagaliau, pagaliau! Praėjus 2 savaitėms po nusileidimo ant Roso jūros ledo mes pasiekėme ledyno viršūnę. Sudie kalnai ir gilios pusnys, sveiki atvykę į Poliarinę plynaukštę! Turime progą švęsti, nes iki mūsų slidėmis į viršų yra įkopę tik 22 žmonės. Nerealus jausmas. Be to, šiandien sukanka lygiai 110 metų, kai R. Amundsenas pasiekė Pietų ašigalį ir mes dabar jaučiamės šios istorijos dalimi“, – palydoviniu ryšiu perduotoje žinutėje įspūdžiais dalijosi D. Vaičiulis.
Iki Pietų ašigalio – dar 500 km
Toliau ekspedicijos dalyvių laukia žygis Poliarine plynaukšte – išbandymas kalnais baigėsi, dabar teks kovoti su aklina migla, šalčiu ir priešpriešiniais vėjais. Ekspedicijos dalyviai keliaus slidėmis po 7–10 valandų per dieną ir trauks savo roges, sveriančias 80 kg.
„Užkopę į ledyno viršūnę pasiekėme 86 paralelę. Dabar susirasime netoliese paliktas maisto atsargas ir pradėsime antrąjį ekspedicijos etapą. Toliau – 500 kilometrų Poliarine plynaukšte Pietų ašigalio link. Kol kas ne tiesiai į pietus, bet aplenkiant „Velnio pokylių salę“, taigi 4 dienas judėsime pietvakarių kryptimi.
Pakeliui link Pietų ašigalio, ties 88 paralele, pasieksime aukščiausią maršruto tašką – „Titan Dome“ – Antarktidos plokščiakalnio ledo kupolą. Likus kelioms dienos iki ekspedicijos tikslo, horizonte išvysime „Amundseno-Scotto“ mokslinių tyrimų stotį, esančią Pietų ašigalyje. Šio vaizdo laukti teks dar 3 savaites“, – apie antrame ekspedicijos etape laukiančius iššūkius pasakojo D. Vaičiulis.
Neša svarbią žinutę
D. Vaičiulis pasiekęs Pietų ašigalį jame iškels nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vėliavą. Šia ekspedicija jis siekia ne tik įveikti ekstremalų iššūkį, bet kartu atkreipti žmonių dėmesį į nepalankiomis sąlygomis gyvenančių vaikų patiriamas problemas ir paskatinti jas spręsti kartu. Dėl šios priežasties D. Vaičiulis kartu su nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“ vykdo iniciatyvą „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“.
Šia iniciatyva siekiama sutelkti visuomenę ir verslo bendruomenę bendram tikslui – surinkti lėšas 49 „Gelbėkit vaikus“ organizacijos kuruojamiems vaikų dienos centrams, kurie pasirūpintų kokybišku ugdomųjų veiklų organizavimu. Jų šiandien labai trūksta vaikams. Iškėlus vėliavą Pietų ašigalyje bus pažymėtas ir nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ minimas veiklos Lietuvoje 30-metis.
„Dėkoju visiems už palaikymą ir nuolatos siunčiamus linkėjimus. Jūsų parama man reiškia labai daug ir suteikia papildomų jėgų. Tačiau tiek pat daug ji reiškia ir vaikams, kurie gyvena nepalankiomis sąlygomis. Kartu galime padėti jiems siekti savo tikslų ir svajonių”, – palydoviniu ryšiu perdavė žinutę iniciatyvos ambasadorius D. Vaičiulis.
Tapti virtualiais ekspedicijos į Antarktidą dalyviais galite apsilankę ČIA, o prisidėti prie iniciatyvos įgyvendinimo – specialioje Aukok.lt paskyroje.
Apie Darių Vaičiulį:
Iniciatyvos „Už gyvenimo tikslą kiekvienam Lietuvos vaikui!“ ambasadorius Darius Vaičiulis yra verslininkas, daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių orientavimosi varžybų čempionas. Ekstremalaus sporto entuziastas 5-erius metus praleido naviguodamas komandos draugą Antaną Juknevičių Dakaro ralio bekelėmis ir dykumomis. Kartu Dakaro Pankų duetas iškovojo 2 Dakaro ralio Baltijos šalių rekordus. Darius Vaičiulis yra vienas iš nedaugelio įveikęs „Seven summits” iššūkį – įkopęs į aukščiausią kiekvieno kontinento viršūnę.